Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha a védőnő 9...

Mit tegyek ha a védőnő 9 honapja nem volt nálunk megnézni a most 15 hónapos lányomat?

Figyelt kérdés
6 honapos koraota nem volt nálunk.Nem tudom hogy mit ír a havi értékelésbe mert állitolag ilyet is kell nekik írni.Kinek lehet ebben az esetben szólni,mert még a 15 honapos oltásra sem hozta el a maghivót.
2009. dec. 15. 20:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Sztem ekkora gyereket nem kötelessége látogatni,neked kéne vinni a havi tanácsadásra.Van sok pici baba akikhez mennie kell,ti el tudtok menni gond nélkül.Én sose vártam,h házhoz jöjjön.
2009. dec. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én örültem, hogy nem jött :))))))
2009. dec. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Tényleg neked kéne járni havonta. Hozzánk akkor jött utoljára talán mikor a gyerek 2-3 hónapos volt. Most 1 éves, és minden hónapban időpontra megyünk amikor leméri és megnézi az orvos.
2009. dec. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
nálunk egy helyen és egy időben van a havi orvosi tanácsadás a védőnői tanácsadással. Nálunk sem jönnek ki már, pedig az én lányom 3,5 hónapos. Az elején jött hetente, és kb 2 hónapos korától nem jön, én viszem. Bár a múltkor benézett hozzánk is, hogy van-e valami gondom, mert a szomszéd lánynak babája született és náluk volt. Az oltásra pedig postán kapjuk az értesítőt.
2009. dec. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az orvosi tanácsadás védőnővel egészen más mint az, hogy a védőnő megy házhoz. Elvileg a gyerek 1 éves koráig minden hónapba kellene mennie házhoz és ez hozzátartozik, utána pedig legalább évente 3 éves koráig. Ez hozzátartozik a munkájához. Ezt van aki megcsinálja van aki nem. Nekem volt ilyen is olyan is. A jelenlegi ha csak pár percre is, de mindig eljött minden hónapba az oltások elött részletes tájékoztatást adott stb. Sajnos most egy körzet variálás miatt lecserélik januártól és újat kapunk akiről azt hallottam, hogy őt biztos nem fogom sokat látni. Úgy látszik ez is szerencse kérdése, hogy ki hova kerül.
2009. dec. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy volt, hogy szólt a védőnő egy idő után, hogy mostmár én vigyem havonta a babát tanácsadásra, amit a gyerekorvossal ketten tartanak. Mondjuk az fura, hogy a te védőnőd nem szólt róla.
2009. dec. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem az ha megy a védőnő az egyfajta környezet tanulmány. Ugyanis ha viszed a tanácsadásra látja a baba fejlődését, de nem látja milyen környezetben él. Nálunk eddig kétszer volt, először mikor hazajöttünk, másodszor meg keresett valakit aki a közelünkbe költözött és megkérdezte hogy tudom e hová, mert hiányos címet kapott. ezen felül felajánlotta hogy ha esetleg egyedül problémás lenne elvinnem a gyereket a megadott időpontban csak csörögjek rá és eljön, vagy ha bármi problémám lenne csak szóljak. Szerintem ha az első alkalmakkor nem talál kivetni valót a környezetben nem találja fontosnak a rendszeres látogatást.
2009. dec. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az én lányomat is kb. 6-7 hónaposan jött utoljára megnézni a védőnő, utána 3 évesen látta újra, mikor a húga megszületett. A fura az volt, hogy akkor sem érdeklődött utána, mikor terhes tanácsadásra jártam hozzá.

Én nem a körzetes dokihoz járok, így mi tanácsadáson sem találkozunk. A doktornéninknél lévő védőnők szokták elküldeni a mi védőnőnknek az oltási adatokat (hivatalból muszáj)

2009. dec. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Érdekes a miénk mindig házhoz jön és nem a rossz környezet miatt (legalábbis remélem ;P), hanem mert így sokkal többet lát a manó fejlődéséből. Amikor beviszem a rendelőbe vmi miatt, végigordítja az egészet, mint egy kis eszelős. Nem sok jót lehetne írni az értékelő lapjába... Itthon viszont nyugis, mosolygós és bemutatja az összes "tudományát" az alatt a fél órácska alatt.

Amúgy sztem ha szépen fejlődik a babád, nincs gondod, kérdésed, hagyd a bánatba a védőnőt. Ha viszont beszélnél vele akkor keresd őt nyugodtan, csak nem fog lerázni. Ha mégis, akkor szólhatsz a körzeti vezető védőnőnek, ill. szerintem tőle is kérdezhetsz. Vagy ott a gyerekdoki.

2009. dec. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nálunk egyszer volt a védőnő, amikor hazajöttünk a kórházból.

Az első 6 hétben hetente kellene jönnie, utána pedig havonta 1 éves koráig. Nem környezettanulmány címszó alatt, ez nagy butaság. Nekik ez a dolguk, hogy igenis látogassanak, mert ha valami kérdésed, vagy gondod van, akkor meg tudd kérdezni.

Az én védőnőm lekakilja a fejünket, pedig első baba, segítség senki, és egy tök idegen faluban lakunk, a baba születése előtt költöztünk. Én vittem 1 hónapos korában tanácsadásra, hogy ugyan már, nem kellene megnézni a gyereket? Meg is kérdeztem tőle, hogy nem talált otthon, mikor jött? Azt mondta, hogy sok a dolga, és ő úgy gondolta, hogy velünk minden rendben. Kiderült, hogy 1 hónap alatt a fiam nemhogy hízott volna, hanem még fogyott is. Azóta sem jött hozzánk, nekem kell hurcolászni méretni.

Van nekik is főnökük, de így pontosan nem tudom, hogy hol lehet őket megtalálni és mi a "hivatalos" megnevezésük. Esetleg nála lehet panaszt tenni.

2009. dec. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!