Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kell új élettársi nyilatkozat...

Kell új élettársi nyilatkozat a baba anyakönyveztetéséhez, ha mi 2006-ban csináltattuk?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy a házassági anyakönyvi kivonat nem lehet 300 napnál régebbi, de mi a helyzet az élettársi nyilatkozattal? Nem találok semmi leírást a neten ezzel kapcsolatban. Kérlek segítsetek!
2010. máj. 7. 15:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudok segíteni, félrevezetni meg nem akarlak. De mindenképpen el kell mennetek a helyi önkormányzathoz, mert ugye az apasági nyilatkozatot úgyis meg kell tenni. Ha a babát felvállalja az apuka és ha szeretnétek a Párod nevére. És ott majd elmondják, hogy kell-e külön élettársi nyilatkozat. Azért írom, mert tudom, hogy 2010. év elején változott a rendszer, de pl itt Salgótarjánban csak 1 nyilatkozat kellett. Apasági nyilatkozat, amit a helyi Polg.Mesteri Hivatalban csináltak meg, és ott belefoglalták a szövegbe az élettársi részt is. Mármint hogy nem élünk sem mi élettársi kapcsolatban (lakcímünk más), sem én nem élek mással.

Ennyit tudtam segíteni.

Egyébként mi is a múlt hónapban csináltattuk meg.

2010. máj. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Az apaságit megcsináltattuk szerdán, és ott sem tudták megmondani, hogy kell e másik nyilatkozat. Annyit mondtak, hogy szerintük kell. Annyira jó, hogy senki nem tud semmit! Na mindegy, majd felhívom a közjegyzőt, hátha ő tudja...

Minden jót, jó egészséget!

2010. máj. 8. 12:44
 3/3 anonim ***** válasza:
19.09-es vagyok. Hááát, ha ott sem tudták, az már elég ciki rájuk nézve. Januártól van új törvény, most meg már májust írunk. Remélem a jegyzőtök képben lesz :)
2010. máj. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!