Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » újszülöttel megoldható egyedül...

újszülöttel megoldható egyedül, hogy ne jöjjön senki segíteni?

Figyelt kérdés

csak mert egyetlen kompetens rokonom van aki szóba jöhetne, aki meg pont hajlamos rosszindulatú pletykálkodásra és általában nem a másikat, hanem magát nézi, hogy neki mi a jó, meg kényelmes. én nem tudnék szülés után az ő hogylétére ügyelni.


vagy szóba jöhetnének még bnők, de előttük meg nem vagyok oldott, általában ha ki vagyok készülve, vagy merülve nekem pont akkor magány kell.


arra gondoltam előre bevásárolok, fagyasztok le kaját, akármi, szóval amikor elmegy remetének az ember az isten háta mögé.


kivitelezhető?


2014. márc. 19. 23:50
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

És az apuka hol van?

Nem hinném, hogy bármi segítség kéne. Nekem eszembe sem jutott, pedig voltak mozgósítható nagymamák. Attól, hogy gyerek születik, még változik meg semmi.

2014. márc. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

apuka persze sehol nincs, mert lelépett egy jó időre.


csak amúgy én olyanokat hallottam, hogy eleve a gyerekkel ki sem tudok majd mozdulni egy darabig, lehet fájdalmaim is lesznek a gátvarrás miatt, de mindegy is, mert a babkocsit tuti nem tudnám levinni, meg fel, valamint, hogy a baba 3 óránként eszik minimum, tehát elfelejthető az alvás mellette, a lényeg, hogy olyan drasztikus kép van előttem, hogy hihetetlen.

2014. márc. 20. 00:03
 3/32 Babeli Zurzavar ***** válasza:
szerintem megoldhato! en annak ellenere, hogy "kompetens rokonsagom van", az elso 2 hetet szerettem volna magamban (Apaval harmasban) tolteni, azon kivul, hogy Anyuek es anyosomek atjottek kb 2-3szor fel orara, nem igenyeltem a segitseget!
2014. márc. 20. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
Jezusom! Szornyu lehet igy gyereket varni! Nekem nem kellett segitseg. Ment minden magatol. Miert ne lehetne vele menni? Attol h setaltok nem lesz semmi baja. A 3oras eves meg olyan h gyereke valogatja. Nekem 1hetig kelt fel a babam 4orankent aztan ataludta az egesz ejszakat. Ne felj ennyire! Nem lesz korantsem olyan szornyu mint amilyennek gondolod
2014. márc. 20. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Nekem senki segìtsegem nem volt. Csaszar volt, majdnem meghaltam a fajdalomtol, amikor egyedul porszivoztam. A kajat rendeltem egy olcso helyrol. Voltam a depi hataran. Meg lehet oldani, de milyen aron? Normalis keretek kozott nem! Ha tojsz a haztartasra, a rendre, magadra , akkor igen. Aki azt mondja heti 2-3 alkalommal felszaladtak a rokonok, annak fogalma sincsen mennyi segitseget kapott azzal.
2014. márc. 20. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
1es vagyok. Hozzám egyáltalán nem jöttek és simán mindent megoldottam, pedig császárom volt. Mentünk sétálni, közben vásároltam amit kellett. Amíg aludt rendbe raktam a lakást, kaját csináltam. Éjszakákat egyből végig aludta. Tök simán ment minden
2014. márc. 20. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:

Persze, hogy meg lehet oldani.

Mondjuk ha császáros leszel az már nehezebb.

Én simán szültem és mikor hazajöttünk a kórházból, azonnal mentem is le sétálni a kutyánkkal.

Szóval teljesen jól voltam, főztem is aznap.

A bevásárlás jó ötlet, mert az elején még nem cipelhetsz nehezet, de főzni biztos lesz erőd és időd is.

2014. márc. 20. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:

Szerintem is megoldható! Én császáros voltam, és mivel a babám átkerült a koraszülöttre egy fertőzés miatt, minden nap 5-ször kellett átsétálnom etetni. Ha belegondolok az össztáv, kb. annyi lehetett,mint amennyire tőlünk van a bolt! :) És ez ugye még az elején volt!

Igaz nekem itt volt a férjem segítségnek, de a baba körül mindent el tudtam látni,ahogy hazajöttünk. Másnap már összedobtam egy kaját, és vezetni is tudtam,szinte rögtön!

2014. márc. 20. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
Igen, megoldható, de függ attól is, hogy majd hogy érzed magad. Én szerencsére teljesen jól voltam, pedig gátsebem is volt, de van, aki tényleg nem nagyon tud járni még néhány napig. Meg egy csomó ügyintézés is vár rád, anyakönyvi kivonat, lakcímkártya, ezt rögtön el kell kezdeni, egyrészt mert a családi pótlékhoz, anyasági támogatáshoz ezek kellenek, másrészt a csípőszűrésre, úgy tudom, már kell legyen a gyereknek lakcímkártyája (régen legalábbis kellett). Ezt is meg lehet oldani babával, viszont akkor vagy babakocsival, vagy hordozókendővel ki kell vinned már az első napokban (ami egyébként is ajánlott). Meg még azt javaslom, hogy előre ásd bele magad egy kicsit a csecsemőgondozás témába, hogy kell fürdetni, hogy kell szoptatni, mert nem biztos, hogy a kórházban megmutatják, és nem mindig "adja magát", hogy mit kell csinálni.
2014. márc. 20. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:

azért nem kell ennyira sötéten látni a dolgokat

kaját rendelhetsz valahonnan ebédre

nem tudom mikor szülsz,de most már jó idő van,le tudsz menni sétálni,akkor boltba tudsz menni

az első időkben csak esznek,alszanak a babák,te is tudsz pihenni

nappal is feküdj le,amikor alszik

és nem szabad elhagyni magad,és akkor nem lesz gond

én egy hetet voltam bent szülés után,de már másnap voltunk sétálni

nem okozott gondot

kaját rendeltem eleinte,a takarítást meg megoldottam

2014. márc. 20. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!