Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhesen kirúghatnak? Ha...

Terhesen kirúghatnak? Ha lejárt a próbaidőm és határozatlan időre szóló szerződésem van. Bejelentem hogy terhes vagyok (írásban is), akkor kirúghatnak?

Figyelt kérdés
2014. márc. 20. 20:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Rendkívüli felmondással bárkit, bármikor elküldhetnek, de nem valószínű, hogy el fognak, mert elég komoly következményei lehetnek a cégre nézve, ha bebizonyosodik, hogy az állapotod miatt küldtek el.
2014. márc. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Nem szabadna,tiltja a törvény
2014. márc. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem. Ha bejelented és határozott idejű szerződésed van, védett vagy.
2014. márc. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom,hogy ha bejelented írásban is és határozatlan akkor nem rúghatnak ki:)

Amúgy nagyon szomorú,hogy sajnos a munkahelyeken ettől kell félni a nőknek és itt most nem azokra gondolok, akik már úgy mennek új melóhelyre,hogy csak a munkaviszony legyen meg,hanem azokra akik tényleg addig mindent beleadtak a melóba.

2014. márc. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ha próbaidő alatt nehogy be jelentsd még írásban se mert akkor biztos nem kapsz szerződést. ha már meg kaptad a határozatlan szerződést akkor jelented be írásban akkor nem rúghatnak ki bejelentéstől kezdve védve vagy. de arra készülj fel hogy semelyik főnöködnek nem fog tetszeni hogy éppen hogy fel vettek és máris elmész táppénzre mert terhes vagy.
2014. márc. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
3-as rosszul tudod határozott szerződésnél ha be jelenti hogy terhes akkor nem kötelesek meghosszabbítani a szerződést mikor le jár. határozatlan szerződés védi a kismamákat. tapasztalatból tudom. első gyerekemnél határozott szerződésem volt és nem kaptam meg a hosszanitást, másodiknál már határozott volt és akkor voltam védve.
2014. márc. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

3.vagyok.


Elírtam, határozatlanra gondoltam. Nem is értem, miért határozott szerződést írtam, mikor a Kérdező is határozatlant írt. Bocs!

2014. márc. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm :) fél éve dolgozom itt, és nyilván nem fognak örülni ha terhesen táppénzre megyek, de párommal most érezzük készen magunkat a babára , szóval csak azért hogy "béke" legyen a munkahelyemen nem szeretnék várni..
2014. márc. 23. 07:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!