Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti elmennétek dolgozni kisgyer...

Ti elmennétek dolgozni kisgyerek mellett, ha a párotok azt szeretné, hogy ne menj?

Figyelt kérdés

2,5 éves a kisfiam,visszahivtak a m.helyemre dolgozni 6 órában, csak még nem jár oviban, nagymamának kellen addig vigyázni rá(nincs más lehetöség)de aférjem azt szeretné, hogy inkább a gyermekeimmel legyek(a másik ovis)azokat rendezzem!

igazábol anyagilag nem lenne rá szükségünk, hogy a gyerekemnek nélkülözni kellene, mig távol vagyok.


2014. márc. 21. 12:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz kérdés. Itt az az igazi kérdés, hogy akkor is visszavárnak-e majd, ha te szeretnél visszamenni dolgozni.

Vagy az az opció, hogy vagy most mész, vagy ne is akarj majd oda visszamenni.

Ha a munkahely azt mondta, hogy most menj, vagy sose, és később nem nagyon lenne lehetőséged elhelyezkedni, akkor mennék.

Ha szeptemberben is visszamehetsz (gondolom a kicsi akkor kezdi az ovit), akkor maradnék otthon.

Meg az is kérdés, hogy te mennyire akarsz már dolgozni? Nagymama szívesen vállalná a kicsit? Utazási időd mennyi lenne? Sokat elvenne a napodból a munkába járás? Esetleg a kicsit nem vennék be az oviba a nagyhoz (már ha vegyes csoportba jár, és van év közbeni felvétel)?

2014. márc. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%
Nagyon rendes párod van, öleld meg nagyon :) Maradj csak a gyermekeiddel és szeresd őket reggeltől estig, a férjeddel együtt. Nevelgesd és etesd a piciket és örülj, hogy van rájuk időd. :)
2014. márc. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

most lett egy üres hely. szept. be hogy lessz oda helyem, vagy sem, még nem tudni. több vállalkozása van a fönökömnek.

én már ugy vágynék dolgozni(2 gyerek születtett egymás után, 2 év korkülönb.ség.)viszont a kisfiamat is nézni kell, hogy most az ö érdekét nézem, vagy önzö vagyok és a magamét. részmunkaidös lenne, az ebédeltetés, altatás a mama dolga volna. csak elég anyás még a kisfiam. nem számitottam rá, hogy hamarabb keresni fognak, azzal voltam, majd szept. töl.

2014. márc. 21. 13:08
 4/12 anonim ***** válasza:
67%

Én nagyon furán néznék a férjemre, ha ilyet mondana. Én nem azért megyek vissza dolgozni, mert kell vagy nem kell, hanem mert SZERETEM a hivatásom. Én azt gondolom, hogy egy ember nem egyfunkciós... A kislányunk születésétől kezdve dolgoztam itthonról éjszakánként (szakfordítottam, cikkeket írtam) - a férjem pedig rettentően büszke volt rám, amiért nem csak anya voltam. 26 hónapos lesz, amikor főállásban visszamegyek dolgozni, mert lassan érzem, hogy vágyom rá, a kislányunk pedig okos nagylány lett azóta. Most 23 hónapos, időnként már jár egy bölcsibe (hetente 2 délelőttöt), hogy lassan én is visszaállhassak a régi menetrendbe, ő pedig időben és óvatosan szokja meg a gyerekközösséget.


Nem az anyagiak miatt, hanem mert szeretem csinálni, amit csinálok, és szeretném, ha a kislányom sem azt látná, hogy anya egész nap csak körülötte sürög-forog. A munka azért egy ember életében nem pusztán megélhetésről vagy kötelezettségről szól, azt gondolom, hogy több annál, akármennyire is a gyerek az ÉLET, mert nyilván nekem/nekünk is a lányunk a minden.


Szóval igen, én mennék, főként, hogy fél év múlva így is-úgy is közösségben lesz a kicsi is.

2014. márc. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha nekem a kicsi 2,5 éves lenne és vágynék vissza dolgozni + hívnának, akkor leülnék és beszélnék a férjemmel. Hallgasson végig, mondd el az érveidet, nem hiszem, hogy ha akar, akkor ne értene meg. Viszont nagymamára nem hagynám. Iszonyat sok idő (meg felelősség) neki, mire a fiad oviba megy. Magánintézmény nincs a környéken? Biztosan oda adnám inkább a gyereket.

(Engem a kicsi 7 hónapos korában hívtak. Akkor egyértelműen nem mentem, de 2,5 évesen már gondolkodnék rajta.)

2014. márc. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
De nem csak az anyagiak a fontos,én pl nem bírnék itthon lenni 2,5 évig sem,és a párom nem is mondaná,hogy maradjak,mert tudja nem vagyok olyan típus aki itthon elücsörög és élvezi is.
2014. márc. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem fekete-fehér ez a dolog sem. Aki otthon van a kicsikkel, az lehet, hogy otthon dolgozik, tanul, s neveli, tanítja a gyermekeit. Sosem értem, amikor azt írják, nem tudnék CSAK anya lenni. A "csak anya" is lehet, hogy igényes életet él, esetleg otthon fordít, tanít, online órákat ad, nyelvvizsgára készül, levelezőn egyetemista, távmunkás, s emellett tanítja a gyermekeit, akik nem 4 éves korukban tanulják meg a színeket, s nem az óvodai logopédus tanítja meg beszélni őket stb.
2014. márc. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
27%
Utolsó nos én tanultam a fiam mellett mikor otthon voltam,most is tanulok munka mellett,gyereknevelés mellett és bár az én fiam 1,5 éves korától bölcsis,jövő hónapban lesz 3,január óta ovis,tudja a színeket,gyönyörűen beszél 1 éve szobatiszta,egyedül eszik,öltözik,rengeteg mondókát ,dalt ismer,tehát azért mert valaki nem csak otthon ül még foglalkozik a gyerekével.nem mindenkinek az a vágya,hogy otthon üljön a legnagyobb társasága a gyerekei legyenek,sokan szeretika munkájukat mint pl én,Őket nem elégíti ki ha nem dolgozik,csak otthon van,lényegtelen tanul-e vagy sem.
2014. márc. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
32%

En maradnek otthon es halas lennek a ferjemnek, amiert megadta ezt a lehetoseget nekem. Munkara ott lesz meg az egesz eletem, de a gyerekek pikk-pakk felnonek.


Viszont ha visszavagysz, akkor menj vissza.

2014. márc. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
52%
7esnek: nyilvan az sem fekete feher, hogy egy dolgozni vagyo anyuka gyermeke retardalt.. az en lanyom pl. Extrem okos, es azt gondolom, ez nem az en vagy mi, hanem az O(!!!) Erdeme. A fejlesztgetest pszichologuskent baromsagnak tartom a hat ev alatti korcsoportban, a gyerekkel ekkor meg elni es megelni kell, ettol fejlodik.
2014. márc. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!