Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az igenytelenseg orokolheto?...

Az igenytelenseg orokolheto? Ha a szulok nem adnak magukra, akkor a gyerek is olyan lesz?

Figyelt kérdés
A kisgyerek ezt latja a szuleitol, ezt tartja termeszetesnek.
2014. márc. 21. 19:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
igen, ezt látja, de ez nem öröklés, egyszerűen a hibás, rossz szokások átvétele. Egyébként nem törvényszerű, legalább annyi kényszeres tisztaágmániás lesz a kupis szülők gyerekeiből, mint rendetlen és koszimádó.
2014. márc. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ismerek olyat ahol különösen kupis a szülő és a gyerek meg hihetetlen rendmániás és jól ápolt lett felnőttkorára és a szakmája is nagy precízséget igényel.
2014. márc. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ezekkel mind egyetertek, de a gyerek igenye kamaszkorban, iskolas korban alakul ki. Elotte az van amit otthon lat.
2014. márc. 21. 20:24
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Anyósom és apósom finoman szólva sem az igényességükről híresek, de a férjem teljesen más. Még amikor együtt is élt velük, mindig ő takarított, külön mosott magára. Össze sem lehet őket hasonlítani.
2014. márc. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

igen is, meg nem is.

a gyerek a szüleitől tanul, de ha elég okos, tanul a környezetétől is.

mert ha csak a szülőktől tanulnánk, már mindenki egyforma lenne, nem? :) :)

példa: a nővérem és én olyanok vagyunk, mint két tojás, egy tőről fakadunk, mégis mások vagyunk. én bőkezű, költekező vagyok, ő kicsit spúr, takarékoskodó (a szüleink voltak költekezőek, sajnos én nem tanultam a látott hibákból) :) illetve a szüleim nagyon próbáltak természetesek lenni, meg nem törődtek a külsőségekkel, a nővérem pont ilyen, letojta a sminket, letojta a ruhákat, én viszont nagyon fontosnak tartom az öltözködést, a szép sminket, figyelem a divatot, tök jó érzékem van a ruhákhoz, és fontos nekem a külcsín.

szóval lehet, hogy az igénytelenség tök természetes lesz a gyereknek, de az is lehet, hogy a barátoknál, rokonoknál lát más példát, ami jobban tetszik neki, és igyekezni fog ő már másképp csinálni dolgokat.

2014. márc. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem örökölhető,hanem a gyerek azt az értékrendet viszi tovább és azt a szokást amit a szüleitől lát,ha már nem lakik otthon akkor a környezete is hatással lesz rá lehet pont ezért rendmániás és tisztaság mániás lesz,de általában a szülő a minta
2014. márc. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos, lehet pont ezért fog magára adni.

Ismerek olyat akinek apja, anyja cigizett és ő soha.

Amúgy biztos az a gyakoribb amit az ember otthon lát olyanná válik, de szerintem sokszor pont az ellenkezője is lehet, akár pozitív értelemben.

2014. márc. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Te magad is leírtad, hogy amit lát, azt tartja természetesnek. Azaz ez a jelenség környezeti hatás.

Az örökletes azt jelentené, hogy bele van írva a DNS-ébe. Itt nyilván nem erről van szó.

2014. márc. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!