Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A babám 16 napos és már több...

A babám 16 napos és már több mint 10 napja beteg. Tele van az orra, sokat tüsszög. Orszívó porszívózunk, sóoldattal oldjuk a mostanra már fehér váladékot, de reménytelenül újratermelődik. Mit tehetnék még, hogy enyhítsem a szenvedését?

Figyelt kérdés
2009. dec. 16. 13:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én picim 20 hós bölcsis és kb szintén másfél hete "beteg",nem lázas,orrfolyás,néha köhögés,sokat szívjuk az orrát,levegőzünk,teázunk és várjuk,hogy elmúljon a nátha,amíg nem rosszkedvű,nem különösen nyűgős és láztalan,addig nem kell aggódni.
2009. dec. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én már elvittem volna a gyerekorvoshoz, vagy kihívtam volna. Egy 16 napos babának ennyire nem szabadna az orrának váladékozni. Kinnt voltatok már vele a levegőn? Nincs a lakásban háziállat? De az is lehet, hogy porallergiás. Annyi minden lehetséges. Az a legjobb ha kihívod a gyerekorvost, mert ez nem játék. Egy ilyen kicsi babának nem tesz jót az állandó sóoldatozás és porszívózás, mert tönkremegy az orrnyálkahártyája a zúgás pedig a fülecskéjének árt huzamosabb időn keresztül.


10hetes baba anyukája

2009. dec. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem is ez a problémám, az én babám 7 hetes.Ma volt nálunk az orvos leírom nekünk mit javasolt.

Párásítás illóolajat is használhatsz.

Orrszívás úgy csináltuk, hogy tengerioldatos sprayvel fújta az egyik lyukat én meg orrszívóval szívtam a másikat. Rengeteg takony kijött, ezzel átmostuk a baba orrát. Én nem így csináltam előtte nem is jött ki ennyi anyag. Akkor írt fel Nasivin orrcseppet, és azt mondta,hogy légzéskönnyítő balzsamot is vehetünk a patikában. Ja és azt mondta,hogy legalább még egy hétig eltart. ( már egy hete náthás) szóval kitartás

2009. dec. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem rémisztgetni akarok, de még szárad a fiam záróján a pecsét, átéltem, hogy egy hét alatt tele lett tüdőgyuszis babával/kisgyerekkel az osztály, takony van, köhögés van, láz semmi, és a röntgenen sem látszik, majd egy hét után igen, de akkor már bazi erős gyógyszer kell, ha nem arra kezelik.

Nálunk csak hörgyőgyulladás volt, fehér trutyi jött a gyerek orrából, valami vírus van "szabadlábon" és 6gyerekből 5hasonló tünettel betegséggel jött.

2009. dec. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Mindenkinek köszönöm a választ! Gyerekoros volt már nálunk, de csak annyit mondott, hogy orrszívó és sóoldat. Meg ha nagyon be van dugulva esténként 1-1 csepp Nasivin. Ezt rendre teljestjük is! Levegőn nem voltunk, mert mióta hazajöttünk beteg a kis csöppség. Idegenekkel meg nem érintkeztünk még.
2009. dec. 19. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!