Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bicikli vásárlás előtt állunk....

Bicikli vásárlás előtt állunk. Nem tudok dönteni?

Figyelt kérdés
Már nem az első bringája lesz a lányomnak,most nőtte ki a 16-os bringát.Eddig mindig hagyományosat vettünk neki,de nagyon tetszene neki a váltós bringa is.Csak nem tudom érdemes-e vennünk ilyet,mert nem használjuk túrázásra(nekünk szülőknek nincs is itthon,csak lent vidéken).Annyit bringázik ameddig elmegyünk boltba,ami gyalog max 10 perc,vagy a játszóhoz,és az előtte lévő térhez,azok meg tőlünk max 5 percre vannak.Tehát igazából csak ezeken a távokon biciklizik,és ott a nagy téren szoktak tekerni a barátnőkkel.
2014. márc. 24. 14:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Azért ez a bicikli már hosszú távra szól, szerintem nyugodtan legyen váltós, ki tudja, hátha fog még nagyokat túrázni vele...?
2014. márc. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Az a fő kérdés, hogy mennyi idős a gyermeked. Szerintem 10 éves kor alatt felesleges a váltó. Vigyázni kell rá, hogy ne döntse le a hajtás oldalára a kerékpárt, és hogy ne váltson dombon felfelé úgy, hogy erőlteti.

Ha dombos vidéken laktok, akkor is inkább egy 3 sebességes agyváltóst ajánlanék. Én a 7 éves fiamnak vettem egy sima 20 colos egysebességes kerékpárt. Simán letekert szombaton vele 20km-t.

2014. márc. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
júnisban lesz 6 éves,nem dombos helyen lakunk
2014. márc. 24. 16:13
 4/6 anonim válasza:
Én a helyedben akkor nem bonyolítanám. A 20" méretű bringát 120cm-es magasság felett ajánlják. De természetesen próbálja ki a kislány egy bringaboltba, hogy neki tetszik-e, jól érzi-e magát rajta. 10 éves korától pedig jöhet a váltós mountainbike.
2014. márc. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Óóó akkor még valóban ráér, azt gondoltam már 10 körül van...
2014. márc. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köüszönöm a válaszokat.Jó neki a 20-as,és próbált már mountain bike-t is,csak pont a váltó miatt vacilálok,hogy mennyire tud rá vigyázni.
2014. márc. 24. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!