Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi az amit nem etettek/esztek...

Mi az amit nem etettek/esztek meg terhesség alatt? Még ha kivántátok akkor sem? Gyors kaja, csipős ételek stb?

Figyelt kérdés
Kiváncsiskodom mert barátnőm meg örjit hogy még néha se egyek egy pepperonis pizzát, ha meg kívánom eszem belőle, persze mértékkel! 22 hetes vagyok?

2014. márc. 24. 17:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

végül is az a lényeg, hogy a fertőzések miatt a nyers hús, penészes sajt kerülendő.

Minden mást ehetsz, más kérdés hogy tartósítószert vagy ismeretlen adalékanyagokat tartalmazó ételeket érdemes e enni. Nehéz, mert mindenben van manapság ilyen, de egészséges embernek sem kellene ennie, babától függetlenül.


Amire nagyon figyelj, a cukrod és a vérnyomásod. Ha ezek magasak, akkor az veszélyes a magzatra nézve. Ezért óvatosan a szénhidráttal, cukorral és a túl zsíros kajákkal. Napi egy-két kocka fekete csoki, vagy egy kis szelet sütemény nem árt meg. De beverni reggelire 2 zsömlét, ebédre egy jó tocsogós kínait, uzsonnára egy csokis sütit és vacsora két szelet zsíros kenyeret nem túl egészséges.

2014. márc. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Ezen a nyers húson mindig röhögök mikor ezzel jönnek. Van olyan ember aki nyers húst eszik? Max a tatárbifsztek.. :D Én kolbászt, sonkát, szalámit ilyeneket simán ettem ezek nem nyersek! fel vannak füstölve stb...semmi bajod nem lesz tőle. A penészes sajtot is nyugodtan meg lehet enni. Én amúgy mindent ugyanúgy eszek, mint előtte annyi hogy kicsit kevesebb cukros kaját, mert hízok így is eleget, mert sajnos a sportot abbahagytam és ez miatt is jött fel plusz. (26 hetes kismama)
2014. márc. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Megmutatom amit írtatok:-D nagyot fog nézni:-D igazából szekálnak anyum is de nem viszem túlzásba,nyers húst nem eszek, tojast nagyon ritkán, sajtot meg alapból nem szeretem mondjuk pizzán meg eszem vagy egy makarónin egy kis parmezánnal! Mióta babát várok jobban vonzanak a gyors kaják de max 2 hetente1-2×, rengeteg gyümölcsöt eszek, vitamint szedek szóval szerintem nem ártok annyira sokat magamnak! A babám "jól" belém rugdos amikor eszem tehát ő is jól érzi magát:-D:-D:-D
2014. márc. 24. 20:32
 14/18 anonim ***** válasza:

terhesség és szoptatás alatt lemondtam a tatárról és a tiramisulól. ezek kedvencek nekem és azt hittem csak szoptatásig nem eszem majd, aztán rájöttem, hogy a gyerkőc sokáig nem ehet, persze megkóstolná így már 5 éve nem eszem ezeket :(


viszont én pepperónis voltam terhesen, így pizzát is gyakran ettem, tripla pepperónival D: magával, kajához, de még lekváros kenyérrel is ettem D: olyan finom édesnek éreztem, nem is értem, mióta megszültem, egyszerűen nem bírom megenni mert túl erős :(

2014. márc. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
én eszem amit megkívánok. pizzát, kínai kaját, akár mc donaldsot is, bár még nem jutottam el a terhesség alatt. vagy akár kólát iszok, sajnos azt addig iszom amíg van itthon, tehát ritkán veszünk mert azért nem tesz jót :)nem érdekel ha puffaszt, majd kibüfögöm vagy épp máshogy távozik. sok benne a cukor, de ezen kivül más cukrosat nem eszek, nem szándékosan csak így tevődnek össze a kajáim, koffein sem tesz túl jó, de azt sem iszok, se kávét se semmit, tehát 2-3hetente megengedem magamnak a kólát :) de pl régen ittam sok energia italt, azt most egyáltalán nem. csípőset is eszek de csak enyhén csípőset mert azért annyira nem bírom. tehát ami épp jól esik. nem érdekel ha puffaszt, majd
2014. márc. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Csípőset nem ettem. Tojással, nyers húsokkal, lágy sajtokkal voltam óvatos.

Kevesebb szénsavast ittam, pedig a kóláért meg voltam bolondulva...

A mekis kaját sem erőltettem, de nem mondom azt, hogy egyszer sem ettem terhesen csibeburgert vagy bármilyen más mekist.

A májat is ritkán ettem meg az A vitamin miatt.

2014. márc. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
a 12-esnek üzenem, hogy lehet nevetni a nyers húson, de van akinek a tatárbeafsteak a havi menü része (mi pl. sokszor szoktunk enni) de ide értem a nyers halakat is. A kolbásznál is veszélyes, ha nincs jól füstölve, én saját készítésű házikolbászt eszem, amiről tudom hogy megfelelő higiéniai körülmények között készül. A boltit nem biztos hogy megenném.
2014. márc. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Totálisan ugyan azt eszem mint a terhességem előtt, semmit nem változtattam az étkezésemen.


26 hkm

2014. márc. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!