Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy nehéz és...

Miért mondják, hogy nehéz és kemény a gyerek nevelés? Amikor sok anyuka netezik, meg Facebookozik állandóan.

Figyelt kérdés

És mondják, hogy nehezebb mint dolgozni, meg rá megy az egész napjuk, és nem tudnak pihenni!

Ez nem kitaláció sok ismerősöm ezt mondja, hogy ő egész nap robotol, és 1 perce sincs!

Ja látom hogy Facebookozni véletlen van ideje!

Meg itt is az ezer kismamás kérdés....


Ugye el túlzozzák hogy a gyerek mellett az embernek 0 szabad ideje van? Felkel 5 kor és estr 11 ig a híreket sem tudja megnézni....

Nem ezt látom. Főleg 1 gyerek mellett mert ha lenne 2 3 akkor oké 3 fele kell szakadni de egy gyerekkel biztos nem szűnik meg az emeber pihenő ideje!



2014. márc. 27. 07:26
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Nem a bejelentkezve maradt! Látom, hogy tíz, 20 percenként lajkolt valamit, meg megjegyzéseket irt...
2014. márc. 27. 08:52
 12/24 anonim ***** válasza:
Szerintem nem szabad általánosítani. Nem csak a gyerekek között, hanem anyukák között is van különbség. Van aki semmit nem foglalkozik a gyerekkel, csak indoknak van, hogy otthon növeszthesse a seggét, a másik véglet meg aki az egész napját a gyereknek szenteli, minden másodpercét beosztja. Ezen a skálán belül mozognak az anyák, ki egyik ki másik felé húzva. Van aki ráér egész nap facebookolni, van akinek még regisztrálni sincs ideje. Amúgy én azt nem szoktam érteni, aki panaszkodik, hogy milyen nehéz neki, aztán meg vállal még több gyereket. Az elsőnél ok, hogy nem tudod mire számíts, de azért a másodiknál lehet sejteni, hogy még nehezebb lesz kettővel. (Amúgy én is anya vagyok, csak mondom a tisztánlátás kedvéért. Jelenleg a nagyinál nyaralunk, a baba alszik, ezért érek rá netezni.)
2014. márc. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Neked tuti nincs gyereked...az elején nehéz,az enyém pl,éjjel nappal 1,5 óránál többet egy huzamba nem aludt,így nyilván én sem.Segítségem nem volt,mindent ellátam sztem ügyesen,sosem panaszkodtam,így akartam.Aztán egyre könnyebb,megjegyzem amire időt akar szakítani az ember arra tud is.Most kistesó érkezik 35.hetes vagyok.Már itthon,nem dolgozom. Isten bocsássa meg,hogy reggel a kávémat míg az ovis lányom fel nem ébred a gép előtt fogyasztom el,miután hazajövünk az oviból a gép előtt reggelizem,olvasgatok.Aztán jöhet a házimunka stb. Viszont nem járok sehová,a családomon kívül nincs is programom,nem is igénylem,nehogy már ne üljek le napi 3szor a gép elé,ha úgy tartja kedvem...ilyenkor egyedül vagyok ,csend van kicsit kikapcsolok,azt hiszem ennyi minden anyukának jár!!!!!!!
2014. márc. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
89%

szerintem nem lehet összehasonlítani a kettőt :)

munkaidő fix, tudod meddig tart, tudsz délutánra tervezni programot, vagy csak nézni kicsit a tv-t.

gyereknél nincs ilyen :)

látod, hogy jól eljátszik, be van kapcsolva mondjuk a facebookod, leülsz oda, lájkolsz 2 képet aztán már menned is kell a gyerekhez mert hív :) és délután meg este ugyen ez van.

én is sokat voltam fent gyakorin mikor kicsi volt, reggel is elmolyolt 10 percet egyedül, addig kávéztem a gép előtt, aztán délutáni alvásnál mikor végeztem a főzéssel megint le tudtam ülni, délután séta után megint volt egy kávéra időm...

szóval ha ezt nézed akkor sok a szabadidő, de nem tudod hány percig tart, más mint régen amikor fixen volt 5-6 órád, gyerek mellett már nincs ilyen :)

enyém már ovis, na ez még húzósabb, mert munka után kell mindent megcsinálni úgy, hogy tényleg csak pár óránk van arra, hogy együtt legyünk :(

2014. márc. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
95%
És veled mi a helyzet? Csak nem egész nap a gép előtt ülsz, hogy látod, hogy ki mikor mit lájkol 10percenként? :)
2014. márc. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

1 gyerekem van, én is sokszor unatkozok, van időm netezni is.

Nehéz a gyereknevelés, de nem a fizikai oldala miatt, hanem a felelősség miatt, hiszen egy leendő felnőtt sorsa van a kezedben, a te dolgod az, hogy terelgesd a felnőtté válás nehéz útján, aztán ott van a dackorszak a maga minden idegtépő pillanatával, később a kamaszkor és még sorolhatnám. Millió felelősségteljes döntést kell hozni, hogy miként viselkedj, reagálj az adott pillanatban, mit mondj, mert ez mind kihat a gyermek fejlődésére.

Emiatt nemes, de nehéz feladat a gyereknevelés.

2014. márc. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
61%

Szia!


Hogy miért mondják?Mert így van!


-Neked kell figyelni mimdenre

-háztartás

-gyermek egészségügyi állapota

-csomó hiszti/sírás

-etetések

-foglalkozás


Na most ez igen, csak pár dolog. De ez a pár dolog az egész napot emészti!!! Facebookozni úgy is tud, miközben játszik a babával/vagy alszik.

Van időm nem tagadom, de csak is arra, hogy itt üljek és netezzek.

Szerinted mi mást tud egy anyuka csinálni a gyerekével??😓😓😓😓

Alszik a vaba, addig te elmész valahova? Hogy go dolod? Azaz egy kikapcsolódás van, mikor alszik vagy nyugodt és netezhetsz! Ennyi!!!!


Rohadt fárasztó tud lenni! Sőt a fejed is szétmegy egy átordított nap után!


Nincs gyereked az fix!

2014. márc. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Azért ilyen messzemenő következtetéseket levonni 1-1 lájkból, kommentből kicsit meredek dolog. Pláne amióta szinte mindenkinek okostelefonja van, facebook alkalmazással, nem is kell gép elé ülni, hogy ez ember nyomjon egy tetszik-et egy képre, cikkre, akármire.


Sokszor velem is megesik, hogy miközben etetek, és a lányom fél órát nyammog meg bohóckodik az üvegen, elolvasok mobilról 1-1 hírt, átfutom az üzenőfalamat.


Más részről pedig van a dolognak egy lélektani oldala is szerintem. Hiába van sok babás program, séta, akkor is kicsit kikerülünk a "mókuskerékből", közel sem találkozunk/konfrontálódunk annyi emberrel, mint baba előtt... ennek hiányát szerintem pótolja valamilyen szinten a közösségi oldalak használata, legalábbis nálam ez abszolút így van, nem akarok általánosítani, de van egy olyan érzésem, hogy nem vagyok ezzel egyedül.

2014. márc. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Első babámmal vagyok itthon, és a dolog kicsit árnyaltabb, szerintem nehezebb, mint vártam, mert tényleg nem tudom kipihenni magam, mert éjszaka kel enni és a reggel 5-6 körül kezdődik. Mikor elalszik rajtam, vagy egy óráig szopizik, akkor netezek vagy olvasok, amíg picike addig 10-15 perces dolgokat tudok megcsinálni míg ébren van, mert rossz neki egyedül. Mikor alszik akkor csinálom a házimunkát. De amúgy tényleg jobb mint dolgozni szerintem, nap közben sétálgathatok vele, nem kell reggel indulni, szép komótosan szedhetem össze magam.
2014. márc. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Mint már írták többen, nem lehet általánosítani. Minden gyerek más, minden korszak más. Mikor megszületett a kisfiam áldott jó baba volt, az első két hétben evett- aludt. A lakás ragyogott, minden kivasalva, kimosva, megfőzve, stb. Na aztán jött az egész napon át kínzó hasfájás, egész nap kétszer 40 percet aludt, ilyenkor csináltam mindent, amikor felkelt nonstop ordított... Éjszaka szintén, a feje tetejére állt minden nehány hónapra, aztán ujra egy kis nyugi, utána anyás lett, rajtam lógott... Aztán mászott, felfedezte a világot, megint volt egy kis idom, szépen eljátszott. Most 20 hónapos, mindent megcsinálok mellette, csak lassabban, mert mindig segíteni akar :-). Pihenni akkor van idom mikor alszik (mint most), es éjszaka még mindig rengeteget fenn van , igy azt mondom IGENIS fárasztó, de megéri!!!
2014. márc. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!