Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Akit a szülei állandóan...

Akit a szülei állandóan dícsértek kiskorában abból BIZTOSAN 100% osan nem lesz önbizalomhiányos gyerek, vagy hogy működik?

Figyelt kérdés

csak mert néha elgondolkodom hogy én miért vagyok ilyen, miért gondolokdom ennyire mindent ,már mikor vki rég továbblépett még még ráteszek 88 lapáttal és még bonyolítom a dolgot


más miért nem ilyen? még ha ránézek a legfurább fejű emberre az sem ilyen agyongondolkodós mint én pedig nem vagyok csúnya


sőt most sikerek is érnek, de az emberekkel való kommunikációm nagyon fos:\


18f


2012. márc. 29. 21:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Engem egész kiskoromban egrecíroztatott az apám,és nézzenek oda mi lett belőle :D szociálfóbiám van,és idegbeteg vagyok,szóval...
2012. márc. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez kicsit komplexebb dolog annál, hogy állandóan dícsérnek. Természetesen a neveltetés/nevelés is egy fontos tényező, de ne fogd a szüleidre, hogy milyen vagy/lettél. Tudsz tenni ellene, maximum nincs erőd vagy bátorságod.
2012. márc. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Hát, engem mindig dicsértek, mégis ilyen elcseszett önbizalomhiányos emberke lettem...

16/l :)

2012. márc. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

ezért nemértem hogy miért van ez az egész. akk nem is a neveléstől függ,vagy csak nagyon kis részben.


mert én is néha elgondolom hogy most akk szüleim vagy mi miatt vagyok ilyen. aztán most már persze tudatosan építgetem magam, és egyre kezdek kijönni az egészből, de akkor sem értem hogy miért van annyi full magabiztos ember mikor szart sem tudnak, csak annyit hogy egyezik a stílusuk a legtöbb emberével és ezért megtalálják egymást

2012. márc. 31. 21:01
 5/5 anonim ***** válasza:

Engem a mai napig csesztetnek a szüleim. Olyan "édesen" tudnak támogatni, hogy a gyomrom ugrik össze. Sose kapok igazi dicséretet, csak az olyan típusú megjegyzéseket: "miért itt dolgozol, ezért tanultál?" "csak a karrier, a gyereked nem számít" stb stb


Én a gyerekemnél próbálok nagyon figyelni arra, hogy legyen önbizalma, bízhasson bennem, érezze, hogy szeretem, ha sír megvigasztalom...mindenzt úgy, hogy szigorú is vagyok, ha kell. Még pici..nem tudom, hogy végül jó lesz-e...de remélem

2017. jún. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!