Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 hónapja nem vittem tanácsadá...

3 hónapja nem vittem tanácsadásra a Kisfiam. Nem tudtam hogy kell! Lehet ebből probléma?

Figyelt kérdés

Ma kaptam egy hivatalos levelet a városi védőnői szolgálattól amiben haladéktalanul arra kérnek vigyem el a Kisfiam. Rögtön felhívtam a védőnőnket aki jól lecseszett, hogy milyen felelőtlen vagyok. 10 hónapos lesz a babám. A 6 hónapos státuszon úgy köszönt el a védőnőnk hogy majd találkozunk az egy éves státuszon. Nem mondta senki hogy Havonta járni kell. Új környezetben lakunk nem ismerek senkit aki mondhatta volna.

Teljesen rosszul érzem magam emiatt.

Gyerekorvossal is találkoztunk februárban aki szintén nem jelezte hogy ilyen kötelességem lenne.

Egyszerűen nem tudok megnyugodni nagyon idegesít.

Az első félévben is csak a státuszokra kellett mennünk soha nem mondta hogy minden hónapban járjunk.


2014. márc. 28. 16:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Tudtommal csak az elején kell havont mérésre vinni. Az enyém is 10 hónapos, a 6 hós státusz után csak most voltunk. Semmi probléma nincs ezzel.
2014. márc. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
*havonta
2014. márc. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
az első hat hónapban kell havonta járni. utána csak ha valami gond van, amúgy elég a státuszokra menni. Legalábbis nekünk így volt.
2014. márc. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem kötelezö 6-12 hó között menni!

Nem is értem, miért küldtek levelet, akár rád is csöröghetett volna a védőnő...

Én úgy köszöntem el tőle a 6 hós státusz után, hogy akkor majd az 1 évesen találkozunk, és mondta, hogy akkor kötelező, de örülne, ha olyan 2 havonta beugranék hozzá.


Ne érezd emiatt rosszul magad!!!!

2014. márc. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!

Komolyan nem kötelező? Én meg már azt hittem hogy nagy bajt hozztam a fejünkre.

Arra a kérdésre hogy miért nem hívott majd 3 hónapig azt a választ kaptam hogy nem voltam elérhető. Az mindegy hogy mindenki más gond nélkül elért.

2014. márc. 28. 17:05
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Mármint a védőnőhöz nem vitted? Azért kérdezem, mert a védőnőnek kellene kijárni hozzátok, nem nektek hozzá. Ti is mehettek védőnői tanácsadásra, ha kérdésed van, de az nem kötelező. Neki viszont kötelező hozzátok kimenni az első 6 hétben hetente, utána 1 éves korig havonta, 1 éves kor után kéthavonta. A lányunk 20 hónapos és még soha nem vittem a védőnőhöz. Mérlegünk van, de ha nem lenne akkor is meg tudnám mérni az orvosnál, a kérdéseimre meg válaszol amikor kijön hozzánk.
2014. márc. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én sem vittem 6-12 hó között fiamat. Ha felénk járt a védőnő, beugrott, de oylan is volt többször, hogy a tesco-ban összefutottunk és jól elbeszélgettünk. :) A végén mindig mondta, hogy akkor letudtuk a látogatást is.

A lényeg, hogy 6. hónap után, csak a 12 hónapos státusz kötelező. Egyébként meg csak akkor kell/lehet menni, ha kérdésed, problémád van. Egyébként nem kell.

2014. márc. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Igen a védőnőhöz nem vittem. A telefonban azt mondta hogy kötelességem vinni mert őt kérik számon hogy mi van a gyerekkel. 1 hónapos koráig két hetente jött hozzánk utána mi vittük a státusz vizsgálatokra.


Azt mondta hogy ő többször hívott és keresett személyesen is de soha nem ért utol. Na ez nem igaz! Telefonon mindenki más elért és mindig itthon vagyunk. Amióta jobb idő van azóta járunk le délelőtt sétálni és ismerkedni a játszótér játékaival(ami a lakásunk előtt van). Kérdeztem miért nem dobott be egy cetlit a postaládába vagy az ajtóhoz hogy itt volt? A válasz nem tudott bejönni zárva volt a lépcsőház ajtója.

Mondtam neki hogy január óta nem záródik így éjjel-nappal az jön be aki akar!

Mindegy átgondoltam és rájöttem hogy csak a saját hibája miatt okolt engem. Egyszerűbb mint vállalni a felelősséget!

2014. márc. 28. 18:25
 9/13 anonim ***** válasza:

Az a kötelező, ami a kicsi könyvében is benne van, amibe a védőnő írja az adatait, méreteit.


Nálunk csak akkor volt kint, amikor megszületett a fiam, azóta 1x sem. Bár nekem nem is hiányzik. Beugrunk hozzá, amikor kell. Most lesz 1 éves a fiam.

4-es voltam

2014. márc. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nagyon hálás vagyok a válaszokért! 😊
2014. márc. 28. 19:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!