Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vannak itt egyedülálló kismamá...

Vannak itt egyedülálló kismamák/anyukák? Többi lent.

Figyelt kérdés

4 hónapos terhes vagyok. a baba apja ,elhagyott 1 hónapja egy másik nőért. Állitólag nem foglalkoztam vele eleget. Amióta terhes vagyok,tényleg érzékenyebb vagyok,és kissé zárkózottabb.

Alig várom hogy megszülessen,de kicsit félek is hogy mihez kezdek egyedül. Vannak a családomban kisbabák,szóval nem idegenkedek töle,csak mégis van bennem egy kis félelem. A családomra számithatok. Ti hogy boldogultatok az első hónapokban?

Köszi a válaszokat előre :)



2014. ápr. 1. 19:23
 1/8 anonim ***** válasza:
En evekig egyedul voltam. Nem alltatlak, nagyon nehez. Nem a fizikai resze, tehat a gyerek ellatasa, hanem az anyagi, de leginkabb az erzelmi resze. Persze szemelyseg fuggo is, de mindenkinel vannak kisebb nagyobb hullamvolgyek.
2014. ápr. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én leginkább az anyagi részétől tartok. Albérletben vagyok. Az érzelmi résztől nem félek annyira,mindig csak magamra számithattam érzelmileg.
2014. ápr. 1. 20:13
 3/8 anonim ***** válasza:
22%
Gondolom volt munkád előtte,kapsz majd TGYÁS-t és GYED-et,volt félretett pénzed,és gondoltál arra is,ha apuka lelép miből éltek majd!!??
2014. ápr. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom, hogy a lelki része tud nagyon nehéz lenni. Persze vannak jobb és rosszabb időszakok, de alapjáraton nem könnyű. Én 15 hónapos kora óta nevelem egyedül a lányomat, most lett 3 éves. Nehéz, mert nálunk nagyszülők és egyéb rokonok sincsenek, akik legalább néha besegítenek, vagy ahova legalább el lehet menni kicsit.
2014. ápr. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, hogy kíváncsiskodok, csak nem értem, hogy 3 hónap alatt így el tudnak romlani a dolgok 2 ember között?

4 hónapja gondolom még minden rendben volt, hogyha védekezés nélkül szexeltetek, majd min. 1 hónap volt, mire kiderült, hogy terhes vagy, tehát akkor végül is 2 hónap alatt unta meg, hogy nem foglalkozol vele? Ha ez tényleg így van, akkor jobb is, hogy így alakult...

Amúgy nekem a szüleim és a húgom nagyon sokat segítettek, bár nekem a kisfiam apukája is ott volt, csak nem a klasszikus felállás szerint.

2014. ápr. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen,volt munkám elötte. elötte is csalt,csak nem rég jöttem rá :/
2014. ápr. 1. 21:40
 7/8 anonim ***** válasza:

Azert egy gyerekkel mas lesz az érzelmi resz, mint egyedül.... Megosztani az örömöt, félelmet, aggodast - a család nem olyan, mint a partner.... Ráadásul ismerősök, akik nincsenek tisztában azzal, hogy egyedül vagy, siman beletaposnak a lelekedbe akaratlanul "apa imádja a kis dragat, ugye" es hasonlók. Aztán ott lesz az is, amikor majd azon gondolkodsz, hogy lehet, hogy az apját nem érdekli a gyereke. Amikor majd a kicsi rakerdez, hogy neki miért nincs apukája. Azt nem javaslom, hogy ha esetleg partnered lesz, azt mondjatok a gyereknek, hogy o az apja: ha rájön, hogy mégsem, az óriási problémákhoz vezet.... Ott lesz a bolcsode, ovoda, ahol szinten nem lesz egyszeru az apa nélküliség....

Pénzben sem egyszeru, az is igaz. Az apát mindenképpen pereld be tartasdijert, az jár a gyereknek.

2014. ápr. 2. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 zabmester ***** válasza:
Én is egyedülállóként szültem. Nekem anyukám nagyon sokat segített, erre főleg az első hónapokban volt nagy szükségem. Igaz, én érzelmileg nem éltem meg nehezen azt, hogy egyedül vagyok, inkább csak az volt a gondom, hogy teljesen új helyzet volt nekem egy kisbaba ellátása, bizonytalan voltam, na meg kimerült, és jó volt, hogy van, akivel megvitathatom a dolgokat, aki tanácsot ad, aki meghallgat, aki néha azt mondja, hogy "pihenj egy kicsit, majd én fürdetek". Ha tényleg teljesen egyedül lettem volna, akkor sokkal nehezebb lett volna.
2014. ápr. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!