Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Beleférne nektek, hogy elutazz...

Beleférne nektek, hogy elutazzatok baba nélkül? Melyik igen, melyik nem?

Figyelt kérdés

3 hónaposan munka miatt 2 napra országon belül.

4 hónaposan hosszú hétvégére (4nap) külföldre férjjel

7 hónaposan külfödre a másik gyerekkel 1 hétre (munka, szórakozás)



2014. ápr. 2. 08:29
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Ne hasonlítsd már az éhezéshez,hogy a baba 1-2-3 napot a nagymamával vagy az apukával van,képzeld pszichológus ismerőseimmel beszéltem erről a kérdésről és szerintük sem baj,ha a baba az apjával vagy a nagyszülőkkel van pár napot,és azt is teljes mértékben támogatják,hogy ne csak az anyával legyen a gyerek összezárva évekig,tudod az apuka is szülő,és a nagyszülők is megbízható rokonok,ha egy baba kiegyensúlyozott,és hozzá szokott máshoz is semmi baja nem lesz,de nyilván ha azt csinálják mint amiről te beszélsz hogy 2-3 évig anyukával 24órában az a gyerek sem kiegyensúlyozott nem lesz,de sehol nem lesz el az anyja nélkül,Ő sérül inkább,mint az a gyerek akire más is vigyázott
2014. ápr. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
71%

Nem tudom milyen "pszichológus ismerőseid" vannak, de hatalmasat tévednek. Pont hogy azoknak a gyerekeknek megy könnyebben az anyjukról való leválás, akik babakorukban megkapták az érzelmi biztonságot. És azok a gyerekek sírnak állandóan az anyjuk után az oviban, azok a gyerekek keresik kétségbeesetten a biztonságot, akikben nem alakult ki a bizalom a szülők iránt, akiket állandóan lepasszoltak. Nekem nem ismerősök mondták ezt, hanem elismert szakemberektől olvastam, valamint a saját gyerekemen is ugyanezt tapasztaltam.

A gyerekem 2 éves, kifejezetten nyitott, barátkozó típus, és most már nagyon jól elvan a nagyszüleivel, mert tudja, megtanulta, tapasztalta, hogy nem hagyjuk magára, ott vagyunk neki, ha szüksége van ránk.

2014. ápr. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Ja és még valami: sehol nem írtam olyat, hogy a gyerek csak az anyjával legyen, direkt írtam többes számban a szülőket, amiket írtam, ugyanúgy érvényesek az apára mint az anyára.
2014. ápr. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Állandóan? te miről beszélsz?

nekem 3 éves fiam van sosem sírt utánam,de mindig örömmel fogadott,sokat volt a nagyszülőkkel,mert imádják pl 6 hetesen egésznap anyukám vigyázott rá még vizsgáztam,de ez volt 3-4-5 hónapos korában is.Egy kiegyensúlyozott talpraesett gyerek,akivel nagyon jó a kapcsolatunk,társaságkedvelő barátkozó,pedig pici babaként is vigyázott rá más nem csak én,ennyit erről.

2014. ápr. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!