Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Már felkészültem arra hogy...

Már felkészültem arra hogy egyedül maradok terhességem alatt, más is volt így?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok és 4 hónapos terhes, a gyermekem apja az is velem egy idős.

Nagyon nehezményezem hogy ő eljárkál bulizni, részegre issza magát.

Nem tudom minek köszönhetem ezt hogy most ilyen lettem, ami eddig nem zavart most elkezdett zavarni. Van bennem félsz az iránt hogy elveszítem.


Viszont sokszor veszekedünk és nagyon szeretném szoptatni a gyermekemet sokáig, és azt sem akarom hogy érezze az idegességemet.

Na és az utolsó veszekedésünk ma volt amikor a fejemhez vágta hogy ő élni akar és nem lekötni magát.

Anyu is nagyon ki van már borulva, hogy inkább dolgozna és nem kocsmákba járkálna.

Nagyon félek. Mi lesz velünk?? Egyedül álló anyuka leszek szerintem.Nekem ez a kijelentése teljességgel arra utalt.


2014. ápr. 2. 11:21
 1/6 anonim ***** válasza:

először is kezdd el valahogy megnyugtatni magad, mert bármi lesz, az idegesség csak ront rajta! Ami nekem nagyon bevált és terhesség alatt is iható, az az orvosi citromfű tea. Napi egy csésze sokat számít, és nem drága. Rossmannban, gyógyszertárakban, meg gyógynövényboltokban lehet kapni.


Aztán ha kicsit kitisztult a fejed, akkor elkezdhetsz gondolkozni, hogy hogyan tovább. A picinek érzelmi biztonságra van szüksége, amit elsősorban egy kiegyensúlyozott anyuka jelent neki. El kell döntened, hogy a "párod" (ha így viselkedik akkor nem igazán az) ebben segít, vagy akadályoz. Ha az utóbbi, akkor a baba érdekében meg kell vele szakítani a kapcsolatot.. Szóval elképzelhető, hogy az elején egyedülálló leszel, igen. A szüleidre gondolom azért támaszkodhatsz. Viszont én sok olyan családot ismerek, ahol végülis nevelőapával él a gyerek, és nem hiszem hogy így nem fogsz tudni párt találni. Fel a fejjel, és most a gyerek érdeke az elsődleges. Ha ő rossz apa lenne, éretlen, nincs meg benne a szeretet a gyereke iránt hogy feladjon érte mindent, akkor mást kell keresni :/


Ha van kedved beszélgetni írj rám! én is 21 vagyok, bár nem terhes, csak próbálkozunk - egyelőre sikertelenül :(

2014. ápr. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Terveztétek a babát??? Hátha még benő a feje lágya, csak most hirtelen nem tud mit kezdeni azzal, hogy apa lesz.

És próbálj ne idegeskedni, bár én is nehezen viselném, az én párom ritkán megy el sörözni, éjszakázni a haverokkal, de én sem szeretem ezt :( Fel a fejjel.

2014. ápr. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nagyon nem volt jó ötlet egy ilyen férfivel együtt lenni, pláne gyereket szülni tőle.

De most már veszett fejsze nyele.

Nagyon sokan maradnak együtt, a szüleid tudnak támogatni?

Ő pedig fizessen csak...

2014. ápr. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyedül nehéz a gyerkőccel, mindenképp próbáljátok a közös utat járni, és csak akkor haladjatok tovább külön utakon ha már nincs lehetúőség megmenteni a kapcsolatotokat.Lehet hogy megváltozik a viselkedése ha már ott lesz a baba, de nagyon fiatal még. Veszekedéssel nem mentek semmire, először gondold át, hogy boldogulnál egyedül aztán azt, hogy mit szeretnél, vele kapcsolatban, és amikor "olyan a hangulata", ezt beszéld meg vele is. Remélhetőleg összecsiszolódtok.
2014. ápr. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
79%
Tudod ez ember függő 20 voltam a párom 19 amikor terhes lettem,már a menyasszonya voltam,akkor költöztünk össze de mégis csak derült égből villámcsapás volt,ott voltunk másodéves főiskolásként,nagyon élveztem azt az életet,nagyobb szabadság,távol szülőktől,szórakozás,buli stb.De eldöntöttük megtartjuk, a terhesség könnyebb volt nekem,párom sokkal hamarabb megbarátkozott a gondolattal,mint én,néha elmentünk együtt a barátainkkal szórakozóhelyre,kocsmába(nem cigiztek bent és én nem ittam alkoholt, tehát szórakozni szórakoztunk a terhesség alatt,Ő edzésre járt,diákmunkákat csináltunk, a lényeg komolyan vettük azért,hogy nem sokára babánk lesz,és sok beszélgetésen voltunk túl,mi hogy legyen egymással a szülőkkel.Miután megszületett én vágytam jobban a baráti estékre,nem Ő és Ő sokkal ritkábban ment el szórakozni,mint én,be volt osztva,hogy melyikünk megy el pénteken,mellette tanultunk,párom dolgozott,később mikor bölcsis lett én is senki álltam dolgozni.Állítom a jelenleg 23 éves párom messze a legjobb,leglelkiismeretesebb,legfelelősségteljesebb apuka a világon,hiába fiatal,semmi pénzért nem cserélne azokkal akik 23 évesen minden este leisszák magukat.Ezzel azt szerettem volna mondani,hogy nem kell a szórakozást kiiktatni,de ideje lenn észhez térnie hiszen nem sokára apa lesz,kereshetne munkát,jó lenne ha felelősségteljesebb lenne.Üljetek le és mindent beszéljetek át komolyan,felnőtt emberként,oldjátok meg a problémákat,hidd el könnyebb eldobni egy kapcsolatot,mint rendbe hozni,muszáj megbeszélnetek lefektetni egy-két szabályt mert a babának anyára-apára van szüksége szerető családra.
2014. ápr. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia

Eloszor is,sajnalom :(

Az en tortenetemnek kozel nincs vege,de azert leirom..

mi tavaly decemberben jottunk ossze a parommal,elotte egy eve ismertuk egymast.. marciusban osszekoltoztunk,es megkerte a kezem.. annyira jo volt minden,tokeletes egyutt ertes,harmonia,kiegeszitjuk egymast..

es... hidegzuhany! Az utolso menstruaciom datuma marcius 20 :)

21 hetes leszek holnap...

DE! Az elejen bevallom,nem mertem elmondani neki.. de utana muszaj volt,mert az 5.hettol egyfolytaban hanytam! Eljott velem nogyogyaszhoz,es megnezte.. kert rola kepet,es elrakta a penztarcajaba. Azt mondta mi ketten vagyunk elete ertelmei!

Utana minden magvaltozott.. elmondta a fonokomnek,hogy terhes vagyok,es holnaptol nem megyek dolgozni,elmegyek szabira,es tappenzre.. egy percig se volt benne ketely,hogy akarja-e a babat,vagy sem.. lemondott mindenfajta szorakozasrol,a cigit nem tette le egyelore,de lecsokkentette azadagot es karacsonyra le akar szokni,mire jon a baba..

mar 2honapja ket helyen dolgozik,napi 12-13orat,es ket hetente van egy szabadnapja! Nem engedi,hogy dolgozzak nehogy bajom legyen. Minden uh-ra szabadnapot ker,es emlekszik minden atmerore,szamjegyre a kisbabaval kapcsolatban. Oktoberben lesz az eskuvonk,december 25-re vagyok kiirva... egy valosagos csoda..

de vajon mennyi ideig tart az en csodam? :)

Azt javaslom,ne vitazzatok,szegezd neki a kerdest,hogy mi a szandeka.. es ha fele annyira komoly valaszt nem ad,mint szeretned.. neveloapat szazszor jobbat talalsz!

Ja! Azt elfelejtettem irni,hogy parom 23,en 22 vagyok..

21hkm

2014. aug. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!