Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi idős kortól szoktak a...

Mennyi idős kortól szoktak a gyerekek ovis és sulis társaknál aludni? A ti családotokban milyen sűrűn van ilyen?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 2. 20:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez inkább attól függ mennyire ismerem a másik szülőt. Ha olyan környezetben laknak, ami nem igazán "tetszik", de tudom, hogy a gyerekek jóbarátok, akkor igyekszem úgy alakítani, hogy inkább nálunk legyenek. Ne érts félre, nem vagyok ítélkező, sem finnyás, de a fiam ovistársa olyan helyen lakik, ahol másfél szobában 3 generáció van. Tündéri az anyuka, megbeszéltem vele és igazából ő is jobban örült, ha az ő fia jött hozzánk. 5 évesek a fiúk.
2014. ápr. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nekem sosem engedték meg, sem azt, hogy én valakinél, sem azt, hogy egy másik gyerek nálunk aludjon... egy kezemen meg tudom számolni, hány ilyen alkalom volt... gimi utolsó évében maradhatott bnőm, de csak az első vonatig, ami azt jelentette, h 3kor hazaértünk buliból, neki 5.18kor ment a vonata... nagyon utáltam...


én biztos, hogy meg fogom engedni, ha a szülőket is ismerem. Ovis korban még szerintem kicsi, de 3-4, osztálytól már beleférhet :)

2014. ápr. 3. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk nem igazán szokás pedig voltak jó barátnők, de valahogy eddig nem fordult elő.
2014. ápr. 3. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én úgy emlékszem, 3.os koromban engedték meg először. Az biztos, hogy 4.ben már sokszor aludtak nálam a barátnőim, és fordítva is. Tehát kb 9 éves koromtól. Mióta pasim van,(14 éves korom óta) csak egyetlen egyszer volt ilyenre példa és akkor is csak azért, mert a barátnőm vidéki volt, és 6kor indultunk osztálykirándulásra, kb 10 percre onnan, ahol akkor én laktam. 18L
2014. ápr. 3. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én anno sokat aludtam már az ovis barátnőimnél is (6 éves koromtól kb.), de mivel apám egyedül nevelt, azt hiszem, ez ebből eredt. A férjem azt mondja, ők sosem aludtak másoknál, nem volt szokás, pedig elég kiterjedt családjuk és baráti körül van.

Ahogy előttem is írták, anyaként nem a kor, inkább két dolog számít nekem ezügyben, egyrészt, hogy mennyire bízom meg a másik családban, másrészt pedig a gyerek személyisége. Az enyém nem hajlandó másnál aludni, még akkor is nyafog, ha a nagyszülőknél kell (pedig ott jól érzi magát), holott már 9 éves. Próbálkoztunk vele, hogy uncsitesók ittaludjanak, lelkesek voltak, de aztán hazakéredzkedtek. A legjobb barátnőm ilyen korú gyereke is ilyen, próbált már máshol aludni, de végül hazament inkább.

2014. ápr. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!