Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mi tennétek az alábbi szituáci...

Mi tennétek az alábbi szituációban (ovis gond gyerekek közt)?

Figyelt kérdés

Fiam ma úgy jött haza az oviból, hogy mély harapás nyom a combján, jelenleg is fáj és csíp neki az egész fogsor nyoma. Óvónéni látta a dolgot, de még büntetést sem kapott a fiú. Majd ugyanez a gyerek az udvaron galyakkal ütötte a többit (óvónénik beszélgetnek). Fiam nyakán sérülésnyom, arcán véres horzsolás (faággal ütötte meg). Fiam szólt óvónéninek, akinek a válasza, nem tud mit csinálni. Jelenleg 3 külsérelmi nyom van a gyereken. Nagycsoportos én meg kissé ideges, hisz az óvónőkre van bízva a gyerek. És nem ez az első eset, hogy sérüléssel jön haza amit más okozott. Szegény többször vérzett már itt-ott. De a mai kihúzta a gyufát.

Mi tegyek holnap?Van értelme beszélni az óvónőkkel? Vagy a gyereket csípjem fülön vagy már menjek a vezető óvónőhöz, hogy lépjen valamit, ne beszélgessenek már amikor gyerekekre vigyáznak?


2014. márc. 25. 19:28
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
62%
Én igy csinálnám: holnap reggel bevinném a gyereket a vezető óvónőhözsés megmutatnàm a gyerek sérüléseit. Majd közölném hogy vagy helyre rakja az óvónőket hogy végezzék a munkájukat rendesen és tájékoztassàk az agresszív gyerek szüleit vagy a következő alkalommal ügyvéddel egyeztetek. Elfogadhatatlan hogy többszöri alkalommal elöfordul, és a problémás gyereknek a szülei lehet nem is tudják hogy a gyerekük ilyen.
2014. márc. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

én biztos nem tenném ezt amit az előző írt, mert ez a következő időszakot igencsak befolyásolhatja ( az ovonők viszonya a gyerekeddel). én beszélnék az ovonővel/ ovonőkkel ( kedvesen) hogy legyenek szívesek picit jobban odafigyelni, mert ez nem állapothogy mindennap látható sérülésekkel tér haza a gyerek, amit mindi ugyanaz a csoportársa okoz és emelett beszélnék a a másik gyerek

szüleivel, elmondanám a problémát. Ha folyatatodna dolog, na utána esetleg megfontolnám amit az előző írt.

2014. márc. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
46%
Azért irtam hogy én igy csinálnám főleg hogy nem első eset. Lwhet a masiku kisfiú kiskedvenc azoknak mindent elnéznek..
2014. márc. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
A gyerek szüleivel beszélj.
2014. márc. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
én a másik gyerek szüleinek mutatnám meg, mit művelt a pici fiúk...
2014. márc. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

én kedvesen megkérném az óvónőt, hogy tartsunk már egy fogadóórát és másik gyerek szüleivel, délután majd a másik óvónő szóljon, hogy melyik nap legyen, addig beszéljék meg, kérdezzék meg a szülőket...

aztán meg szépen megkérni a gyerek szüleit, hogy tegyék helyre ezt a dolgot, mert ez már túl megy azon a kategórián ami belefér és sajnos nincs ki vigyázzon a gyerekedre így kénytelen vagy rájuk bízni ezt a dolgot...

csak őszintén és nyugodtan, ne húzd fel magad :)

ez viszont már az a helyzet amit nem szabad szó nélkül tűrni!

óvodában nem lehet faággal csapkodni és harapni!!! és ha a szemét szúrta volna ki???

én dolgoztam óvodában, de senkinek nem hagytuk ezeket, mindig felszedtük reggel a faágakat, ha meg mégis találtak, kidobattuk velük

2014. márc. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
49%

Mindenki vegyen egy kicsit vissza! Nem lehet letamadni masnak a gyereket, de meg a masik szulot sem.

Egyedul az ovonovel lehet errol beszelni. O van jelen. Csak o tudja, hogy mi az igazsag.

Mi van, ha a te gyereked ugyanugy bantotta a masikat? Mi van, ha a masiknak is van egy-ket serulese, amit pedig a te gyereked okozott? Arrol nem fog neked meselni...


Ha megbizol az ovonokkel, akkor veluk egyeztess. Ha nem bizol meg bennuk, akkor meg vidd el a gyereked mashova.


Sok a konfliktus nalunk is. De erdekes modon mindig a masik gyereke a hibas. Pedig egyik sem angyal, max az egyik nagyobbat ut, mint a masik. De olyan is van, hogy pont az utott lathato sebet hagyva maga utan, aki addig csak turt es turt....

Azokat a gyerekeket, akik teljesen nyugisak, csendesek es semmi gond nincs veluk erdekes modon nem talaljak meg a "rossz gyerekek"...

2014. márc. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Úgy tennék, ahogy az első válaszoló írta. Ezt nem a szülőknek kell megoldaniuk egymás között vagy az óvónők közreműködésével, hanem az óvónőknek. Ők vannak ott a gyerekekkel, a szülők pedig joggal várják el, hogy a gyereküket sérülésmentesen kapják vissza délután. Nem lehet úgy dolgozni, ha közben folyton azon kell kattogni, hogy vajon bántják-e a gyereket az oviban, és milyen sebekkel fog ma hazakerülni. Azt nem is említem, hogy a gyereknek milyen érzés lehet így oviba járni.
2014. márc. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Akkor megnyugtatlak, hogy a másik gyereke a hibás. Az óvónők elmondása szerint is az én gyerekem soha nem ütött meg senkit. Nem egy egyhelyben ülő gyerek, de kezet nem emel soha, még saját magát sem védi meg. Ez az ominózus gyerek végigverte az ovit. Vagyis a csoportot. szépen elmesélte az óvónő. Most az én gyerekem van útban neki, fele akkora az enyém, mint ő.

Egy gyereknek sincsen joga a másikban kárt okozni. Csak bizonyos gyerekere otthon is rávan hagyva minden. Látom már az öltözőnél, fegyelmezni luxus. Mert a gyerek szent. az enyémre rászólok , talán sokszor is, de tartsunk egy normál emberi viselkedést. És senkit nem bántunk. 4 év alatt egyetlen egy, hangsúlyozom egyetlen egy panasz nem volt a fiamra. Ha lett volna sem lenne titok, igyekeznék megoldani. Mert nomrális életet szeretném ha élne, ehhez kell egy normális viselkedés. De belátom itt már azok érvényesülnek, akik ütni-verni tudnak. Rosszul neveltem, naív voltam.

Mellékesen megjegyzem ma ismételten harapásnyommal jött haza, mert az ominózus fiú úgy gondolta kikapja a játékot a gyerekem kezéből, csak a fiam szorította, nem akarta, hogy elvegye (micsoda galád gyerek ugye) erre úgy beleharapott, hogy véres a keze. Erről ennyit. Megmondtam a fiamnak, ha mégegyszer megharapja, rúgja úgy szájba, hogy egy életre elmenjen a kedve. De úgyse fogja. Marad az az opció, hogy kiveszem az oviból.

2014. márc. 26. 21:06
 10/22 A kérdező kommentje:
Hogy milyen érzés? Nagyfiú létire sír itthon, hogy nem akar menni.Az óvónők tudják kik a problémásak, mégsem figyelnek eléggé. Én úgy hagyom ott reggel, hogy végigidegeskedem a napot, vajon mikor jön a telefon, hogy baj van:(
2014. márc. 26. 21:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!