Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ovis gyerekek anyukái, ti...

Ovis gyerekek anyukái, ti hogyan tervezitek meg a heteteket, hogy mindenre legyen időtök?

Figyelt kérdés
Háztartás,főzés,gyerekprogram,felnőttprogram,munka,pihenés.....stb.
2013. okt. 9. 20:58
 1/9 anonim ***** válasza:

az ovi és a munka eléggé behatárolja, nem igen van ezen már mit tervezni.

4re megyek érte, onnan indul a stopper :)

van 1-2 óránk, hogy játszóterezzünk vagy "haverozzon" a fiam (ez amúgy az én barátozásom is, többre nincs idő, csak közel lakó, gyerekes ismerősökre :()

utána haza, főzés, háztartás, fürdetés, vacsi, mese olvasás...

ha vásárolni kell akkor nincs haverozás. általában kedden és csütörtökön rúgunk ki a hámból, hétfőn, pénteken vásárolunk, ma pl. apámnál és anyósnál voltunk fél-fél órát ovi után.

felnőttprogram... hát akkor mikor a gyerek alszik, mi meg nem :D ma előbb aludt el a férjem mint a gyerek, így ide felnéztem, de már dőlök is le a székről :D

2013. okt. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én még itthon vagyok a kicsivel, de előre félek, hogy hogyan oldok meg mindent munka mellett... Szerintem a pihenés fogalmát el is lehet felejteni. Legalábbis az már most sincs, mi lesz munka mellett?? :-(
2013. okt. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

Sziasztok,


a kisfiam 3 éves volt nyáron, most kezdte az ovit.

Gyakorlatilag egyedülállóként oldom meg a mindennapokat, mert a férjem külföldön dolgozik, havonta kb. 2* jön haza 1-2-3 napra.

Természetesen főállásban dolgozom, h-cs között napi 8,5 (ebédidővel együtt), pénteken 6 órát, tehát pont 40-et. Nem könnyű munkakörben pénzügyi-elemzési területen, pénzintézetnél.

Reggel 6kor kelek, tusolás, öltözés, reggeli italok elkészítése. A kisfiamat 6.40kor keltem.

Megisszuk a reggelinket (nálunk van reggeli azoviban, illetve én is bent eszem), fogmosás, amíg én pakolgatok, kb. 10-15 percet nézhet valami mesét kizárólag dvd-n (ennyi az egész heti hétköznapi "tévézésünk")- ő választhatja ki, beteszi, elindítja (én azért vagyok felelős, hogy olyanok legyenek ezek a mesék, amik neki megfelelőek. Most Thomas, Bob mester, Noddy, Fimbles, Rubbadubbers meg ilyenek mennek)

Indulás 7.00-7.10 között- autóval járunk, a belvárosban dolgozom, egy másik kerületi magánoviba viszem, ami véletlenül épp útba is esik.

Általában 7.30-ra már átöltözve ott van a csoportszobában, én pedig max. 7.50-8.00-ra beérek munkába (persze minden forgalomfüggő is)

Délután legkésőbb 16.40kor elindulok érte, mert 17.00-kor zár az ovi és szeretek néhány szót váltani az óvónőkkel is.

Aztán ami lehetséges:

- néhány kis barátjával találkozunk a kedvenc 2-3 játszótér egyikén és 18.00-08.30ig (1-1,5 órát) kint vagyunk, futkároznak, hintáznak, bicikliznek. Ezekkel a barátokkal nem jár együtt oviba és különböző korúak. Addig én elsősorban ráfigyelek, de egyre többet küld el engem (anya, most ne gyere, mi játszunk csak stb.)- van időm elolvasni az emaileket, átutalni egy számlát, végiggondolni fejben, hogy mit kell vásárolni stb.

- vagy hetente 1* megyünk a zöldséges bácsihoz (nagy haverok)- egy útba eső kisebb piacon van

- vagy hetente 1* megyünk élelmiszert vásárolni (nagyon szeret vásárolni, segíteni- így ezt mindig várja)

- havonta 1* drogériában is vásárolunk

- 1,5-2 hetente húsboltba is járunk

- hetente 1* csütörtökön az ovi után sietünk tornára (mozgásjavító játékos torna kb. 1 óra)


Hétköznap esténként kb. 18.30-19.00 között érünk haza.

Kb. 20-30 perc alatt készítek vacsorát (általában főtt étel, de valami könnyebb pl. egy tartalmasabb leves, vagy egy szószos tészta, de akár saláta, sült hússal - sütőzacskós megoldás mellett nem kell ott állni és egészséges, gyors is- vagy tojásrántotta ilyesmi. Szendvicset is melegen eszünk, max hetente 1*.


Amíg én készítem, addig ő nem messze tőlem mesél, énekel miközben lego duplozik vagy vonatsíneket épít vagy autókat rakosgat stb.

Vacsora után amíg gyorsan 10 perc alatt elpakolok, addig ő is rendet tesz a játékai között és előkészíti, hogy mit szeretne olvasni/énekelni illetve van, amikor esti mese helyett LoGICO-zni vagy LÜK-özni akar, akkor legalább fél órát még mesélek, vagy logikai játékozunk.

(egyébként főzés közben is szoktunk ezekkel a játékos feladatokkal játszani, mert 1-1 lap pár perc, közben oda tudok szaladni megkeverni az ételt).

Szinte minden nap telefonálunk vagy skype-olunk apával 10-15 percet, aztán gyorsan fürdés (gyakran tusolunk már) és alvás legkésőbb 20.45kor.


Ezután jön az én éjszakai műszakom, napi átlag 2 órában, hogy ne maradjon hétvégére. Én mindig hétköznap éjszaka mosok, vasalok, előkészítem a másnapi ruhákat, táskákat, konyhát rendbe teszem, átutalok számlákat, egyéb hivatalos dolog ha szükséges stb. Tk. mindent meg lehet csinálni, kivéve a porszívózás- de ha tudom, hogy szeretnék éjjel felmosni, akkor még fürdés előtt, vacsora után ketten gyorsan megcsináljuk a kisfiammal, amyg ébren van. (mosást is tudok indítani korábban, csak akkor jár le, teregetni akkor tudok, ha már elalszik).

Két hetente 1* hétköznap van időm hosszú időre beülni a kádba könyvvel, arcmaszkban stb.- ez nekem nagyon jó feltöltődés.

Igen, elég húzós a hét, hogy 23.00-23.30kor fekszem le.

A házimunkás dolgok mellett is lehet azért többmindent csinálni (pl. mosás mellett megnézek egy híradót vagy ha mindennel gyorsan végzek, akkor szeretek olvasni legalább egy fél órát- aztán bele is alszok :)


A hétvége tényleg a feltöltődésé, programoké, kikapcsolódásé, jutalmul azért, hogy hét közben belehúzok.

Hétvégén legalább az egyik nap én is alszom délután (a fiam még mindig alszik délután és ez nagyon jó).

Az egyik nap mindig van valamilyen program: nagyobb séta-kirándulás, bábszínház vagy zenés-táncos gyermekprogram havonta 1-2*, havonta 1-2* általában mi megyünk át a kis barátainkhoz pár órára vagy mi hívjuk meg őket magunkhoz. (ha jönnek, akkor aznap délután természetesen én sem alszom, mire az én kisfiam felkel, addig sütök pl. pogácsát vagy pizzát vagy egy muffint és elkészülök nekik). Ha játszanak, addig van időm beszélgetni az anyukákkal, kávézunk és szemmel tartjuk a gyerekeket.

Természetesen vannak nem családos barátnőim is, ők hétköznap szoktak átjönni- akkor együtt vacsoráznak velünk, együtt játszanak a kisfiammal vagy van, aki szeretni megfürdetni és közben mókáznak (ő havonta 1-2* látogat meg bennünket).

Illetve csinálunk olyan közös programokat, kiruccanásokat is, amikor a barátokkal megyünk.

Nem tartom túlhajszolnak az életünket, a hétvégék nagyon jók és ennek érdekében a hétköznap estéket szívesen beáldozom.


Hetente 1* hétvégén az egyik étkezés étteremben van (általáabn aznap, amikor elmegyünk valahová kirándulni vagy bábszínházba stb.)

A hétvégi főzés is egyik nap délelőttjének egy részté foglalja le úgy, hogy akkor is tudok porszívózni és felmosni, más teendő nem marad.

Amire a legkevesebb időm jut azok a szakszolgáltatások (fodrász, manikűr stb.)- de már erre is kitaláltam jót. Pl. a belvárosban a munkahelyem közelében találtam olyan fodrászt, aki nagyon jól és gyorsan dolgozik- havonta, másfél havonta rááldozom több napi ebédidőmet és elmegyek.

Magamtól megtanultam manikűrözni, műkörmöt építeni- így magamnak meg tudom csinálni a kezem-lábam- általában éjszaka, hetente-kéthetente kb. 2-2,5 órát vesz igénybe és legalább olyan jó, mintha elmennék valahová.

Néha jó lenne, de nem fér bele mindig- és nem érzem szégyennek, hogy több diplomával is megtanultam ezt- csak magamnak csinálom, nem szeretnék ezzel foglalkozni, jól megélek a fizetésemből- de mégis hasznos dolog.


A nagytakarítások a húzósak még, de ablakpucolásért nyári időszakban felkelek kora hajnalban, éjjel belehúzok és szakaszosan csinálom vagy időnként 1-1 hétvégi napnak a délelőttjét feláldozom, ilyenkor a kisfiam mesemaratont is tart :), de amibe lehet, befogom segíteni.


Ami még nagyobb előre felkészülést igényel: azok a napok, amikor apa hazajön, előre takarítok, magamat rendbe szedem a szokottnál jobban- ezekre megy el az "éjszakai műszak". Sajnos a jegyvásárlások miatt általában csak 3-4 nappal előbb tudom meg az időpontot, de szeretem az ilyen készülődéseket. Ha itthon van, akkor többet megyünk étterembe, amíg a kisfiam és az apukája nap közben rengeteg időt tölt kettesben, addig én dolgozom, illetve hétvégén is van olyan idő, amikor 1-2-3 óra alatt "megváltom a világot", amíg nincsenek otthon.


Ilyen kis trükkökkel szerintem nem fárasztó dolog családanyának lenni.

És nálatok kérdező?

2013. okt. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%

Nekem a ferjem viszi a kisfiam oviba 8:40-re (9-tol - 17 oraig melozik) en megyek erte 15 orakor (7-tol - 15 oraig melozom). 15:30 korul hazaerunk, ha jo az ido akkor elsetallunk a jatszoterre, visszuk a biciklijet vagy a rolleret a parkba, kozel hozzank van egy to es elsetallunk kacsakat meg mokusokat etetni. Pl. tegnap elsetatlunk a kozeli parkba vadgesztenyet gyujteni amibol majd hetvegen kreallunk valamit. :) Tegnapelott meg kimentunk a kertbe es en megmetszettem a rozsakat, gereblyeztem egy picit a fiam meg segitett pakolgatni. Ha rossz ido van akkor tarsasozunk, megnezunk egy meset, gyurmazunk, festunk, rajzolunk vagy legozunk. Neha meglepetes sutit vagy kekszet sutunk apanak mire hazaer (holnapra mar be is van tervezve a repatorta).

Ebedrol nekunk nem kell gondoskodni mert a fiam az oviba ebedel en es a ferjem a cegnel. A ferjem cege fizeti 50%-at az ebednek nekem meg 30%-at igy nem is lenne erdemes fozni mert olcsobb igy es a menu sem rossz egyaltalan.

Vacsira szoktunk melegszendvicset, salatakat, rakott dolgokat, fozeleket, rantottat, virslit vagy csak sima hideg szendvicset enni.

Ha pl. rakott dolog van vagy mondjuk fasirozott akkor azokat elkeszitem elozo nap este. 20 orakor mar alszik a kisfiam es egy ora alatt siman osszedobom a rakottkrumplit vagy meggyurom a fasirozottat, a salatahoz felvagom a zoldseget es betesem muanyag legmentesen zaro dobozba. A hutobe mindenik elall egy napig. Pl. ha rantott husit sutok akkor azt es elokeszitem csak eppen panirozni kelljen. Fozelekhez is felvagom a zoldseget (kiveve a tokfozelek).

Igy 15:30-tol jatszunk kozosen a kisfiammal 17 oraig es ekkor hazaer a ferjem en meg nekiallok vacsit kesziteni vagy az elozo nap elkeszitett vacsit megmelegiteni. 18 orakor vacsorazunk. 19 oraig kozosen jatszunk kicsit aztan a ferjem elviszi furdetni a kisfiam en meg osszeszedem a konyhat amig o furdet (bepakolom a mosogatogepet, ha szukseges felmosom gyorsan a konyat (kb. 3-4 naponta), letorlom a tuzhelyet (csak ha szukseges)... Egyik nap en olvasok meset a masik nap a ferjem. 20 orakor altalban mar alszik. Ekkor nekiallok es ha kell elokeszitek dolgokat masnap vacsira ha meg nem akkor leulok kicsit lazulni.

A baratnomhoz minden masodik penteken megyek este 20 orara es van amikor ott alszom vagy este keson hazavezetek. Nekem ez a kikapcsolodas. Neki nincsenek gyerekei es egyedul el. Igy mindig nagyon orul ha megyek.

Minden masodik penteken a ferjem megy a legjobb baratjaval egyet pizzazni vagy megisznak 1-2 sort, elmennek hamburgerezni vagy moziba, meccset nezni. Szoval ilyen fius tevekenysegek.

Szombaton delelott a kisfiam meg a ferjem nagybevasarolnak (listaval) es en ekkor "nagytakaritok" mert van kb. 3 oram. 9-re mennek a Tescoba es nekem pont delig eleg is az a 3 ora, hogy jol felporszivozzak, furdot kitakaritsak, portalanitsak. Ennyire jut ido. Nem csillog villog a hazunk de nem is lep el a kosz. Fozni nem fozunk ebedet szombaton. Pont azert, hogy ezekre legyen ido. Igy egyutt elmegyunk baratokkal vagy ha ok nem ernek ra akkor csak harmasba pizzazni vagy etterembe ebedelni. Szombat delutan attol fugg milyen az ido, kisgyerekes baratokkal vagyunk, elmegyunk valamerre csavarogni, otthon a kertbe tevekenykedunk, allatkertbe megyunk, mozizunk (termeszetesen valami gyerek mesefilmet nezunk), nyaron sokat grilleztunk, bogracsoztunk... Vasarnap reggel gyorsan tiszta agynemut huzok (kethetente), ha a ferjemnek van valami dolga a haz korul akkor azt megcsinalja (addig en jatszom a gyerekkel vagy elmegyunk valamerre). Neha a szomszed kisfiu atjon vagy a kisfiam megy at. 11 ora korul keszitunk valami fincsi ebedet (ami kb. 13-14 ora kozott lesz kesz foleg ha husleves van a listan :) ). Vasarnap delutan uszni jar a kisfiam 30 percet. Ezutan parkba megyunk, jatszoter vagy eppen otthon lazulunk, vacsit keszitunk.

Kettesbe a ferjemmel sajnos ritkan jutunk el valahova mert kulfoldon elunk, nincs segitseg, tehat bebiszittert kell fizetni ha ki szeretnenk mozdulni. Igy ez nagyon ritka. Karacsony korul szoktunk kivenni mindketten 2 het szabadsagot es a kisfiamat meg visszuk oviba. Igy egyutt tudunk lenne kicsit es en is eltudok keszulodni az unnepekre nyugodtan. Mar varom is ezt az idoszakot nagyon mert erzem, hogy ramfer ez a par nap.

Hat kb. igy nez ki a mi kis eletunk.

3 es fel eves kisfiu anyukaja

2013. okt. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönom mindenkinek!

Az en kisfiam meg csak 6honapos, ugyhogy ilyenrol meg nem tudok nyilatkozni,csak mostanaban annyi dolgom van itthon,hogy el se tudom kepzelni,hogy mi lesz ha 8oraban fogok dolgozni+gyerek+hazimunka....

De ti nagyon ugyesen megoldottatok!!

2013. okt. 10. 13:40
 6/9 anonim ***** válasza:

első vagyok. én is így voltam ezzel, míg otthon voltam, egész napom el volt csúszva. persze, kicsit itt ültem, kicsit ott, kicsit játszottam, kicsit húztam az időt :D

na de ha este 5kor érsz haza, nem tudod megtenni, hogy 3 óra alatt tedd rendbe a lakást, 10 perc alatt megoldod, mert meg kell ;)

2013. okt. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát én már nem tervezek rég. Nagycsoportos ovis, mi meg dolgozunk. Minden ahogy esik, úgy puffan. Persze az aap porgramok megvannak, heti kétszer sószoba, meg egyszer torna délután a gyereknek, néha boltba is kell menni. De a hétköznapok ezzel ki is vannak lőve. Hétvégre tervezünk csak.
2013. okt. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hétfő: munka, ovi, este balett, utána már csak fürdés-vacsi-alvás

Kedd: munka, ovi, oviban néptánc, este van idő főzni vagy takarítani vagy vásárolni vagy lemenni a játszóra (4-ig dolgozom, 3/4 5-re érek az oviba)

SZerda: munka, ovi, oviban hittan és torna, este van idő főzni vagy takarítani vagy vásárolni vagy lemenni a játszóra (4-ig dolgozom, 3/4 5-re érek az oviba)

Csütörtök, munka és ovi, ilyenkor már szeretek a házimunkába belekezdeni este, hogy a hétvége valóban szabadidő legyen

Péntek: lásd csütörtök

Szombat+Vasárnap: mardék házimunka, vasalás, lehetőleg valami egyszerű kaja, ezen kívül család, kirándulás, színház, mozi, játszótér és hasonlók


Felnőttprogram elsősorban a munka :) Vagy barátnős kiruccanás, ilyenkor apa helyettesít (ma is ez lesz!!!! :))

2013. okt. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Reggel 5-kor kelek, este 11-kor fekszem. Meg lehet szokni :) Főleg, hogy hétvégén 7-ig alhatom.


H-P Munka du. 5-ig, majd haza. (apuka elhozza a gyerkőcöket, mert 5-ig van ovi, és a középsőt a napköziből, a legnagyobb már hazatalál 16 évesen)


SZ-P néptánc a kicsiknek


H-SZ-P-V főzés 2 napra, van amikor elfogy előbb, akkor kell pluszban, de általában így van.


K-CS mosok, teregetek ilyesmi


P-SZ-V nagytakarítás körbe az egész lakásban, hétközben csak minimális muszáj (felsöprés konyhában, felmosás, mosogatás, ilyesmi, vasalás és a többi)


Bolt-ot apuka megoldja, van listája, a bolt mellett jönnek haza az oviból-suliból. Pénteken nagybevásárlás.


Gyerekprogram általában hétvégente van. Hétközben esti mese, vagy 2-3 naponta tudok komolyabban játszani velük. (ha olyasmit főzök, hogy ott lehet hagyni)


Felnőttprogram este :)


Pihenés...hát majd a sírban....no ez vicc volt, majd ha kirepülnek a gyerkőcök talán több időm lesz, pl pihengetni egy forró fürdőben.


Ne akarj mindent egyszerre megcsinálni. Be kell osztani, hogy melyik nap mit csinálsz, mire lesz energiád. De ez majd kialakul, sok függ a gyerek(ek) vérmérsékletétől is.

2013. okt. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!