Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen szempontok alapján...

Milyen szempontok alapján választottátok ki a babátok keresztnevét?

Figyelt kérdés
pl. egyik nagypapa/nagymama neve; "csak úgy" megtetszett egy név a naptárban, régóta "dédelgetett" kedves név volt, esetleg hisztek a névmisztikában...?)
2009. dec. 19. 10:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy gyerekkori barátnőm neve tetszett meg. Fontos volt még, hogy illett a vezetéknévhez, és az is, hogy egyszerre legyen csibészes, de ha kell, komoly is.. Én így választottam :)
2009. dec. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi úgy választottunk, hogy nekem szinte egyik fiúnév sem tetszett, max. a Milán név, de az meg a férjemnek nem tetszett.

Így Ő javasolta a Péter nevet, amibe egyből bele is egyeztem, mert a vezetékneve nem szokványos, és szerintem ez egy klasszikus, szép férfinév.

2009. dec. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Amikor megismerkedtünk, rögtön szóba jött 2 név. Eldöntöttük, hogy ha lesz 2 lányunk, ez lesz a nevük :) Aztán mindenki "ment a maga dolgára". 4 évvel később alkalmunk is lett végre rá, hogy felhasználjuk :) A 2. még várat magára és közben változott is.

Az is fontos volt, hogy passzoljon a vezetéknévhez.

2009. dec. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Én már egész fiatal koromban elhatároztam,ha lányom lesz a Hanna nevet kapja,ha fiam lesz,Zéténynek nevezem el.

Megismerkedtem a férjemmel,vezetékneve Szabó(tucatnév,tehát sok minden illik hozzá.Mikor összeházasodtunk és elkezdtük tervezni a családot,akkor én elmondtam neki,hogy mely 2 név tetszik!

A Hanna neki is nagyon tetszett,de a Zétényt megvétózta!

Aztán úgy döntöttünk,ha fiú lesz a férjem nevét kapja és másodiknak a Zétényt!

4 év után teljesedett be a mi kis családunk,és Törpillánk született!Hannababa már 8 hónapos és én nagyon boldog vagyok,hogy oly sok év után anya lettem!


Csak 1 tanács:azt a nevet add a babádnak,ami mind a kettőtöknek tetszik és felnőtt korában is hangzatos!

2009. dec. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

2. vagyok. Eszembe jutott még két történet.

Az egyik ismerősömnek ikertesója van, de azt hitték, az egyik fiú, másik lány. De mindkettő lány lett, így a kiválasztott fiúnévnek annyi volt. Annyira meglepődtek, hogy a nővérnek mondta az anyuka, hogy mondjon egy lánynevet. Így lett Erika :)

A másik, egy másik ismerősömnek a nagytestvére húzta ki egy kalapból az összeírt nevek közül a Tímeát :)

2009. dec. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Arik a nevek! :) Nekem a Zétényhez van egy emlékem (nem is régi). Én ezt a nevet korábban még sosem hallottam, és egyik kisfiút így hívják az utcánkban. Irtó kínban voltam, mert sose jutott eszembe, csak az, hogy a "furcsa nevű kisfiú". Van egy nővére, az Anna, és mikor már végképp gondban voltam, akkor mindig azt mondtam, az Anna öccse.. :) És akkor kisegítettek a válasszal.. Azért volt kínos ,mert a kisfiú rokonai előtt sem ugrott be a neve..


Mostmár azóta több Zétényt is megismertem, és mostmár abszolúte rááll a nyelvem, és tényleg hangzatos név:)

2009. dec. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

amikor összeházasodtunk, megegyeztünk a Vanda és Benjámin nevekben. 6 évvel később vállaltunk gyermeket, akkor derült ki, hogy nekem nem tetszik a Vanda, neki meg nem tetszik a Benjámin :)

A vezetéknevünk Nagy, így mikor kiderült, hogy kisfiunk lesz, számomra kritérium volt, hogy valami hosszabb keresztneve legyen, főleg azért, mert csak egy keresztnevet akartunk neki adni. Nekem tetszenek ezek a ritka, 3 szótagos nevek, mint a Boldizsár, Benedek, Ágoston, Domonkos. Így találtuk meg végül a Sebestyént, a párom bökött rá. Magyar név, bár van külföldi megfelelője, ritka név, a családban még nincs ilyen, ezért döntöttünk mellette. Közben a NAgy mellé felvettünk még egy vezetéknevet, így a pici végül Vajnági-Nagy Sebestyén lesz. Szerintem nagyon tekintélytparancsoló, különleges név.

De majd a kistesónál, ha fiú lesz, lesz mit gondolkozzunk, hogy megint találjunk egy nevet, ami bejön. Ha lány lesz, Eszter lesz, ha fiú, jó lenne a Kristóf, de abból már van a családban.

2009. dec. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Gyerekkorom óta tetszett, nem volt kérdés :)
2009. dec. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

neke 5 éve tetszett meg egy név, egy híres ember gyerekének adta ezt a nevet, akkor figyeltem fel rá.

elhatároztam, hogy ez lezs akislányom neve.

így is lett :)))) a vezetéknevéhez is illik nagyon.

2009. dec. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
elárulod, kedves utolsó hogy melyik az?:)
2009. dec. 19. 12:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!