Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez a gyerek normálisan viselke...

Ez a gyerek normálisan viselkedik, vagy valami problémája van?

Figyelt kérdés

Hat éves kisfiú, a szülei normális, kedves emberek, de a családi háttér nem ideális, talán kicsit kevés figyelmet kap.


Ilyen Thomas a gőzmozdony szintű meséket néz, illetve mondókákat.

Vacsoránál úgy kell az anyjának falatonként etetnie, mert két-három falat után nem tud a kajára koncentrálni.

Nem használ összetett mondatokat.

Időnként ha rájön, akkor artikulálatlanul üvölt. Játszani is úgy szokott, hogy rohangál körbe az asztal körül és ordítozik, csapkod valamivel.


Nekem gyanús, hogy vissza van maradva értelmileg vagy hiperaktív talán? Van egy kétéves húga, lehet hogy hozzá próbál vissza babásodni? Az egyértelmű, hogy el van kényeztetve. Ezen kívül szerintetek van más is?


2014. márc. 30. 23:10
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Ja és nem hajlandó székelni, csak siker esetén ha jutalomból engedik mesét nézni.


A beszéde egyébként affektált, eltúlzott.

2014. márc. 30. 23:13
 2/13 anonim ***** válasza:
76%

Ezt így még egy szakember sem tudná eldönteni.Mindenesetre az elkényeztetés,az értelmi fogyatékosság,és a hiperaktivitás közt,elég jelentős különbség van. :-)

Mondjuk hatévesen elég baj ha még nem beszél mondatokban és hogy az anyukája eteti,mert gyorsan fárad a figyelme.Oviban az ovó nénik nem mondtak semmit a szülőknek róla?Pont sulikezdés előtt van.Difer szűrés? A szülők nem aggódnak?

2014. márc. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%
Az nem lehet, hogy a kishúga több figyelmet kap, mint ő, és így akarja elérni a szülei figyelmét? Vagy azért van elmaradva, mert kevés figyelmet kap?
2014. márc. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
45%
Kevės figyelmet kap-el van kėnyeztetve,ez ellentmondásos.
2014. márc. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
33%
nem biztos, hogy értelmileg van visszamaradva, én megnézetném, nem-e autista...
2014. márc. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%
4-es nem ellentmondás. Szarhatnak a fejére és mindent ráhagyhatnak, megvehetnek neki. Kényeztetni jellemzően nem figyelemmel szoktak. Sőt inkább a figyelem, foglalkozás hiányát kompenzálják egyébbel. Később meg a kialakult problémáknál, mikor beáll a rendszer már azért folytatják, hogy befogja a gyerek a száját végre és még kevesebb legyen vele a nyűg.
2014. márc. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 My Conserve válasza:
45%

A hiperaktivitás szerintem nem valószínű, az autizmus vagy egyéb fogyatékosság már inkább.


"Van egy kétéves húga, lehet hogy hozzá próbál vissza babásodni?"

Ha erről lenne szó, akkor 4 éves korában már jól beszélt volna, és csak a hugi születése után romlott volna vissza a beszéde.


A székletvisszatartás egy elég súlyos tünet, egyértelműen segítség kell neki. A szüleit biztatni kell arra, hogy menjenek szakemberhez, akkor is, ha ódzkodnak.

2014. márc. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
10%
Ha baja lenne az 6 éves korára már kiderült volna valószinübb hogy féltékeny és elkényesztetett valamint a kedves szülök gyengék, gondolom a kicsi épp dackorszakban van a szülök meg lusták 2 gyereket fegyelmezni.
2014. márc. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

A kicsi egy királykisasszony, annyira nem dacos, inkább kényes.

Minkét szülő eléggé nyámnyila személyiség, nem igazán szólnak rájuk, hogy viselkedjenek.

Nem tudom hogy a húga születése előtt mennyit beszélt.

Nem tudom a szülők mit tudnak, nem akartam megsérteni őket, így nem merek rákérdezni, hogy "Bocsi, úúúúgy egyébként Béluska fogyatékos? Nem? Pedig nekem kicsit debilnek tűnik." Ez így erős lenne.

2014. márc. 31. 00:11
 10/13 anonim ***** válasza:

Nagyon bunko lenne.

A szulok biztosan tudjak mi a baja a gyereknek csak nem beszelnek rola.

Az ilyen csaladoknak van eleg bajuk, tamogatasra es megertesre lenne szukseguk nem durva tamadasokra.

2014. márc. 31. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!