Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másfél év körüli gyermeketekne...

Másfél év körüli gyermeketeknek minden nap adtok Vigantol olajat?

Figyelt kérdés
Most,hogy ilyen jó idő van rengeteget vagyunk kint a kisfiammal az udvaron. Tele vagyunk napfénnyel(d-vitaminnal is-gondolom én..). Ti adtok minden nap egy csepp olajat így is gyermeketeknek? Én igen, de nem tudom adjak-e?? Köszönöm..

2014. ápr. 8. 21:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igen, adok. A védőnő is azt mondta, hogy egy ideig még kell. 18 hónapos a kisfiam.
2014. ápr. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Most még igen, de nyárra megint abbahagyjuk, ahogy tavaly is.
2014. ápr. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
40%
mi az a Vigantol olaj? én még nem is hallottam rola, a lányom 3 éves..de nem kapott egyszer sem ilyet
2014. ápr. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nálunk a gyerekorvos azt mondta, hogy ilyen időben már nem kell adni, majd ősszel. A kevésbé napos napokon azért szoktam.
2014. ápr. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
22%
Soha nem adtam nekik. Nem tudom, Magyarországon miért adnak annyi gyógyszert a gyerekeknek?
2014. ápr. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Májustól szeptemberig nem adom neki de most még igen.
2014. ápr. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

ötös, ez nem gyógyszer hanem vitamin. Amúgy szerintem nem adnak sok gyógyszert, vagy én nem tudok róla, a két éves fiam eddig még semmilyen gyógyszert sem kapott.

Ezek miatt kell szedni:

D-vitamin hiány jellegzetes tünetei gyermekkorban

a bőr sápadtsága,

a nagy fej,

a puha koponyacsontok,

a boltozatos homlok,

az elgörbült alsó végtagok („o” láb kialakulása)

a mellkasi csontok, a bordák deformálódása („tyúkmell”)

a fokozott hajlam a csonttörésre.

[link]

2014. ápr. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Adok bizony, sőt nekünk napi 2 cseppet javasoltak a dokik. Az egész magyar lakosságnak kéne szedni télen-nyáron, borzasztó d-vitamin hiányos a társadalmunk, pedig nagyon sokat segít az immunrendszernek.


Egyébként ortopéd doki is azt mondta, hogy nyáron is adjak neki, mert magas a lányom, bőven van csonttömege, ráadásul szőke-világos bőrű, ezt mondjuk nem fejtette ki bővebben, hogy ez miben befolyásolja a dolgot, de a lényeg, hogy azt monda, egész évben kapja!

2014. ápr. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én a 4 éves gyerkőcömnek is adom Májusig.

Ezért: [link]

2014. ápr. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
a 3éves és a 3hónapos is kap mindennap(kivéve,ha elfelejtem:D),pedig ők is kinn vannak egész nap az udvaron.
2014. ápr. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!