Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mi alapján választottatok...

Ti mi alapján választottatok nevet a gyermeketeknek?

Figyelt kérdés
2014. márc. 29. 18:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
az alapján ami mindkettönknek tetszik, neg számit a vezetéknév is hogy ne üsse egymást.
2014. márc. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
57%
fontos volt hogy magyar neve legyen.hisz ha magyar akkor a neve is legyen az.a másik a vezeték név volt.és természetesen olyat választottunk ami tetszik is.egy ilyen név volt az összes közül :)
2014. márc. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Úgy mint előző. Csak az figyeltük, hogy mindkettőnknek tetszik és jó a vezetéknevekkel. Mivel abból kettő van, így csak egy keresztnévben gondolkoztunk.
2014. márc. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nos, kb 5 eves lehettem, amikor elhataroztam, hogy ha lanyom lesz valaha, Anna lesz. Abban az evben amikor szuletett ez volt a leggyakrabban adott noi nev.... Eleg keson szultem, igy ugy ereztem, hogy csoda, hogy gyerekem van, igy megkapta a Mirat is melle.
2014. márc. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
55%

Mi pl. vallásosak vagyunk, így mi az alapján választottunk lányneveket.

Fontos volt számomra, hogy azért ne legyen maradi, hanem modernebb hangzású, valamint a vezetéknévhez passzoljon.


Nem rég a bankban egy Kovács Gyopár nevű hölgy volt az ügyintéző, akihez kerültem.

3× kérdeztem vissza, hogy mi a neve??!?!

Szegénynek nem egyszerű ilyen névvel élnie.

2014. márc. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Sok szempont van. Amit én már "gyerek fejjel" megálmodtam, az tárgytalan lett, mert a párom szűk családjában is van olyan név. A vezetéknévtől is függ, bár a férjemé a leggyakoribbak közé tartozik. Fontos, hogy mindkettőnknek tetszen és még talán az, hogy felnőtt és gyereknévként is megállja a helyét. Pl Ördög Nóriék kislánya szerintem tünemény és cuki neki a Mici név, de 30as, 40es nőként már lehet, hogy fura lesz. Ugyanígy azok a nevek, amik apuka/anyuka "fanatizmusát" szimbolizálja,pl Fradika. De mindenkinek más szempont a fontosabb. Amit javasolni tudnék, hogy azokat a neveket amik kicsit is tetszenek, ízlelgesd, mondogasd magadban. Lehet hogy átsiklanál valami olyan felett, ami valójában tökéletes lenne. :)
2014. márc. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Már kislányként arra gondoltam szép gesztus valamelyik nagy- vagy dédszülő nevét adni a kicsinek.

Így egyáltalán nem volt ellenemre, hogy a férjem az egyik nagyapjáról akarta elnevezni a fiúnkat. Szerencsére jóval modernebb nevekről volt szó, mint az átlag és a vezetéknévvel is jó.

2014. márc. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 zabmester ***** válasza:
Leginkább hangzás alapján. Mondjuk alapvetően szeretem a kevésbé gyakori neveket, a fiam neve nem számít éppen ritkának. Egyszerűen csak megtetszett, és mivel a vezetéknévhez is passzol, ezért ezt kapta.
2014. márc. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem még nincs gyerekem, de már nagyon sokat gondolkozom ezen, jelenleg úgy gondolom, ha lányom lesz, olyan nevet szeretnék neki, ami valamilyen szinten illik az enyémhez, vagy jelentésében hasonló, vagy azonos kezdőbetű, szótagszám (de ezek közül csak az egyik, és az kizárt, hogy ugyanaz legyen a nevünk, vagy olyan szinten rokon, mint a Nóra-Norina). Fontos még, hogy passzoljon a vezetéknévhez, és nekem az is, hogy ne legyen túl gyakori név. Van még pár szempontom és sok kedvenc nevem van, de talán ezek a lényegesebbek. :) (És lehet, túlzásnak tűnik, de egészen kicsi korom óta várom, hogy elnevezhessem a gyerekemet, talán ezért gondolkozom ezen sokat.)
2014. márc. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekünk a név jelentése is sokat számít. Hangzás és jelentés együtt.:)
2014. márc. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!