Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez a szeparációs szorongás?

Ez a szeparációs szorongás?

Figyelt kérdés
Kisfiam 9 hónapos. 3 napja állandóan kézben akar lenni. Eddig azért valamennyi ideig eljátszott egyedül,de most már annyit sem( kB 15 perc). Ha leteszem,h jàtszon kimegyek a konyhába 2 perc és már nyavajog. Mikor ott is vagyok vele màszna fel rám bár még màszni nem tud csak kúszik azt is hátra. Úgy vettem észre mivel nem tud előre haladni nagyon nem tetszik neki. Próbálom minél jobban lekötni,h játszunk a földön is és erősödjön. Foga 2 van,de nagyon nyàlzik. Fogzàs+szeparciòs szorongàs szerintem. Cipelgetem őt magammal mindenhova. Ti mit csináltok,csinàltatok ilyenkor?
2014. ápr. 10. 11:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én fiam is ilyen volt. Mindent csak úgy tudtam megcsinálni, ha ő is ott volt, 14-15 hónapos koráig nem nagyon volt el egyedül. Ha itthon volt a férjem, még vele se nagyon játszott el, csak engem akart. Anya kell neki. Én is gondoltam rá, hogy a szeparációs szorongás miatt lehet. Amikor elkezdett menni, akkor még"rosszabb" lett a helyzet, akkor még apától is kiszökött hozzám.:D Onnantól már mindent úgy kellett megoldanom, hogy bevontam mindenbe, adtam neki feladatokat. Pl. hogy pakoljon be a mosógépbe, adtam neki edényeket, ha mosogattam, vagy főzni készültem.. Vagy néha már rá is hagytam, hadd pakoljon ki a szekrényből, bár addig is gyors megcsináltam, amit kellett. Lényeg, hogy te kellesz neki, még nem kezd el menni, addig marad a hordozgatás.:) Aztán a feladatok, pakolászás. Kicsit nehéz, de éreznie kell, hogy számíthat rád bármikor. A fiam mai napig is mindig velem van, akkor is ha itthon az apja. Másfél éves, már szépen eljátszogat egyedül is, de kell, hogy lásson engem, hogy szem előtt legyek.:) Sokszor mikor elvan, csak egy pillanatra odajön hozzám, rám mosolyos, vagy odabújik, ad egy puszit. Olyan aranyosak.:) Sajnos majd ez az időszak is elmúlik, és akkor hiányozni fog ez.
2014. ápr. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod :) én is abban reménykedek ha elindul jobb lesz olyan szinten,h jöhet velem. Pedig mondjàk sokan,h nehezebb lesz. Ő is nagyon anyàs. Csak én tudom megnyugtatni,el altatni,éjjel is csak én kelek hozzá. Marad egyenlőre a cipelgetés. Te babád mászott? Enyém emelgeti a fenekét,de nem nagyon megy neki még...apával elvan egy darabig,de csak olyan 10 perc és utána már keresnek merre vagyok...Gyorsan nőnek az biztos:( néha bánom,néha meg várom h egy picit könnyebb legyen. Egyedül,külföldön nem egyszerű.
2014. ápr. 10. 15:03
 3/4 A kérdező kommentje:
A feladatos dolog tetszik :) így legalább vele is tudok közben foglalkozni.
2014. ápr. 10. 15:05
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem mászott még ilyen idősen, betöltötte a 11 hónapot, amikor elkezdett rendesen mászni. 12 hónaposan megindult, de nagyon elesett és aztán 1 hónap szünet után 13 hósan kezdett el menni. Tiéd sincs elkésve.:) Nálunk is így van, hogy én altatom, én kelek hozzá, én lesem a kívánságait és teljesítem, apának elég sok dolga van.
2014. ápr. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!