Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A pszihologus hogy tudja...

A pszihologus hogy tudja kideriteni hogy mitol szorong egy kisgyerek?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 11. 18:39
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Úgy, hogy hosszú évekig ezt tanulta. Kérdezget, elemez, összefüggéseket keres a tanultak és tapasztalatai alapján. Gondolom.
2013. ápr. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom...de nem mindig tudják megállapítani ezt,ez a gyerektől függ,hogy elmondja vagy nem neki,mert én ahányszor csak voltam pszihologusnál nem mondtam semmit sem,vagy hazudtam.
2013. ápr. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy milyen idős a gyerek.

Ha már idősebb,elmúlt kb 10 éves, akkor valóban kérsezget.

Ha kisebb, akkor beszélget vele, de inkább rajzolnak és ezt elemezi ki, hogy milyenek a szinek, kit hogy ábrázolt a családban..... és játszik vele, mert a gyerekek mindeig aut játszák el, ami velük történik.

2013. ápr. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Pl. Olyan jàtékhelyzeteket teremt, amibõl kiserűl. A Vilàgjáték nagyon alkalmas erre.
2013. ápr. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Amikor kisebb voltam, engem is elvittek pszichológushoz. Nekem nagyon tetszett, arra emlékszem hogy le kellett rajzolnom a családomat, meg mutogatott fekete-fehér képeket, hogy mit látok rajta ( pl. egy kisnyuszi egyedül volt otthon és az ágyában feküdt szomorúan), és megkérdezte hogy szerintem az miért van úgy.
2013. ápr. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ahogy mások is írták, a kisgyerekek kijátsszák magukból a problémáikat, a pszichológus ezt a játékot irányítja, figyeli, és megtalálja az okokat (de sokszor ha a szülő figyeli a gyerek játékát, ő is rájön, a lányom pl. duplozás közben mindig eljátssza az oviban történteket, én meg csak hallgatom, és tudom, hogy mi történik vele - azt is, amit amúgy nem mesélne el, mert szégyelli...)
2013. ápr. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Lucifer a fényhozó válasza:
40%
A gyermek mindig az ismeretlentől fél, olyan dolgokat tapasztal és érez amit a külvilág nem ért meg, vagy nem akar, vagy nem ismer. A gyermek belső világában olyant tapasztal amit tudja, hogy a szülő nem nyitott arra, hogy megértse. Mert ha a szülő nyitott lenne a saját belső ismeretlen világra tudná. Gyermek tükrözi a szülő belső világát. Szorongás mindig az ismeretlentől való rettegés. Ha megismeri a szülő saját belső világát, rá fog ébredni mi van a gyermekében, mitől retteg. A pszihologus is ezt teszi. Tudja, hogy menjen le a felszín alá, mert tisztában van vele, és azzal is, hogy egészséges elvekkel hozza elő gyermekének belső világát. S mikor látja a gyermek, foglalkoznak vele, megnyílik és megérti, hogy szorongásának már semmi értelme nincs, mert van valaki aki megérti és elmagyarázza. Minden gyerek aki bezárkózik fél. Nem tudja a kiutat. Kedves kérdező, ha nem ismered saját magad és bizonytalan vagy a gyermekek nevelésével ezt a gyermek érzi , túl sokat foglalkozol magaddal, s problémáiddal, neki példakép kell aki mindenre nyitott, főleg a Lelki világára. a Kérdést azért tetted fel mert nem érted, hogy kell bánni a gyermekkel, Önmagad sem ismered. Vannak a neten Tanácsok, hogy közelítsd meg a gyermek belső világát, de hozzá teszem saját gyermeki világod is ismerd meg. Ha nem megy forduljatok szakemberhez, de nem csak gyermek pszihologushoz, hanem közös tanácsadásra, ahol megtanulja a szülő és gyermek is hogyan közeledjenek egymáshoz.
2013. ápr. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!