Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Otthon dolgozó anyukák, mit...

Otthon dolgozó anyukák, mit dolgoztok?

Figyelt kérdés
Minden megoldási forma érdekel, az sem baj, ha először tanulni kell hozzá valamit. Akinek több gyermeke van, miket dolgozik otthonról? Tanítani szoktam szabadidőmben néhány órát, de szeretnék mással (is) foglalkozni. Ti mit csináltok?
2014. ápr. 14. 16:00
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
bocsi az off-ért,de ez engem is érdekel:)
2014. ápr. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
:) Szia! :) Sokat gondolkodom, mibe lenne érdemes belevágni, de csak a kozmetikai dolgokat javasolták mások, esetleg fodrászkodást (én nem vagyok ezekhez elég csajos beállítottságú.) Mit gondoltok a masszázsformákról? Esetleg valami egyetemi végzettség, amivel lehet később otthonról is dolgozni? Még jó pár évet itthon leszek, és utána sem fognak kapkodni utánam, mint nagycsaládos anyuka után, szeretnék előre gondolkodni.
2014. ápr. 14. 16:03
 3/8 anonim ***** válasza:

Én régen tanítottam itthon, most egy alapítványt vezetek, bár ezt nem csak itthonról, de mondjuk 70%ban.


Szerintem masszázst, gyermekfoglalkozásokat (aki ilyen beállítottságú), babamasszázst lehet otthonról.

Fülbelövést. Pedikűr- manikűr- belőlük Dunát lehet rekeszteni, de kevés a jó szakember szerintem. Shellac- kevés helyen van és keresett lenne.


Múlt héten voltam egy cipőboltban. Nálunk kevés hely van, ahol cipőt lehet venni a gyerekekre. A tulaj egy szobát leválasztott a házból, külön bejáratot tett rá és berendezte boltnak. Szamos, Richter, Falcon, DDStep és Superfit cipőket árul. Nagyon kedves nő és marha jól mehet neki a bolt. Pedig reggel 8-11ig és du. 16-18-ig van nyitva.

2014. ápr. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sógornőm otthon dolgozik 2 gyermek van 3-5 évesek. Saját cégük van a férje asztalos , fogadja az ügyfelek jelentkezését, megtervezi a bútorokat, lépcsőket stb. Nem sok ötletem van mit lehet otthon dolgozni, és szerintem nem is biztos hogy nagyon előnyös. Sógornőméket pl. H-P 8-18 között lehet hívni, de még is sokan hétvégén telefonálnak, ha nem veszik fel a telefont akkor meg nincs munka amit elvégezzenek. Ha a gyerekek otthon vannak 3 felé szakad, a telefon akkor is szól ha épp eteti a gyerekeket stb. Azt is hozzáteszem, hogy nagy az Isten állatkertje. :D Én ebédet főzök két néninek a házban, GYED-en vagyok amúgy is főzök mindennap így többet főzök nem sok pénz, de jobb a semminél. Gyógypedagógiai diplomával pedig majd tanítani, fejlesztő foglalkozásokat szeretnék később tartani ha picit nagyobb lesz a gyermek. Sok szülő aukciós oldalakon árusít ezt azt, ez sem sok pénz, de jobb a semminél. Van ismerős aki nagyon szép dolgokat tud varrni azt árusítja, farsangra pl. sok szülő tőle rendelt jelmezt. Mi szoktunk még sajtot is készíteni, de ez tényleg csak mellékes mert pár száz forint nyereség van csak rajta.
2014. ápr. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Pszichológus vagyok, itthonról szakfordítással foglalkoztam.
2014. ápr. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

első vagyok,én is masszázson,konkrétan babamasszázson,tornán gondolkodom:) A sminkhez,körmös cuccokhoz érzékem,kedvem lenne,de tényleg Dunát lehet velük rekeszteni.

2 kicsivel vagyok itthon,még szeretnénk egyet,jó lenne olyan meló a gyerekek mellett,ami "rugalmasabb",magamnak osztom be nagyjából és nem fix napi 8-10 óra.

Amúgy óvodapedagógus vagyok.

2014. ápr. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

én egy ajándék cégnek dolgozok be, a kézzel készített ajándékokat csinálom, rakom, ragasztom össze itthon. régen dolgoztam náluk, akkor teljesen más beosztásban, nem is jó a kézügyességem, de belejöttem :)mondjuk ha azt nézem, nem annyira jó a fizu mint ha bejárós lennék, viszont tényleg nem gond ha betegek a gyerekek, mert itthon vagyok, ha mást nem, éjjel dolgozom.

előtte ruhákkal foglalkoztam, nagykerben megvettem, vaterán eladtam, de ma már nem megy jól vagy máshogy kéne csinálni, nem tudom.

2014. ápr. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. az lemaradt, hogy egyik barátnőm tortákat süt megrendelésre, kiegészítőnek hidegtálakat is készít rendelésre. másik barátnőm gyerekruhákat köt, varr, horgol, neten árulja őket, egész jól megy neki :)
2014. ápr. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!