Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hagyományos munkaidőben...

Hagyományos munkaidőben dolgozó anyukáktól kérdezném: mikor van időtök a nagytakarításra, ablakpucolásra stb?

Figyelt kérdés

Hagyományos alatt a hétfőtől-péntekig 8-16 óráig tartó munkaidőt értem, tehát amikor nincs 5 percetek sem otthon a gyerek(ek) nélkül, mert reggel együtt mentek, du. együtt jöttök és ugye a hétvége is csak 2 napból áll, amikor főzni kell és elvégezni a heti takarítást.

Nekem egyszerűen nem férnek bele a nagyobb dolgok, így az ablakok már kb. 1 éve nem voltak megpucolva, ill. a gyerekek szekrényeiben is már hónapok óta halogatom a rendrakást és a ruhák kiválogatását.

Nálunk a hétvégéből az egyik nap rámegy a főzésre, a takarításra és a nagyszülőzésre, a másik nap ált. kirándulni vagy biciklizni megyünk, ami után legtöbbször hulla fáradtan jövünk haza, így inkább pihenünk, megnézünk egy filmet, felkészülünk a másnapi melóra stb.

Ha nagy ritkán szabin vagyok hétköznap, akkor ált. a gyerekeket viszem valami kivizsgálásra vagy akkor szoktam kozmetikushoz menni arctisztításra vagy fodrászhoz, nőgyógyászhoz, ill. hivatalos ügyeket intézni stb.

Ti hogy csináljátok?


2014. ápr. 5. 14:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen munkarendben dolgozok. Az apróbb dolgok (egy mosás elindítása, vagy az előző napi mosott ruhák elpakolása, egy szekrény átválogatása, porszívózás, egyszerű főzés) megoldható munka után otthon. A nagyobbak (pl ablak) csak hétvégén. ELküldöm a gyereket a paával sétálni, játszótérre, játszóházba, vagy a nagyi is le szokta vinni magukkal a fiamat hétvégén legalább egyszer 2-3 órára. Ekkorára időzítem a gázosabb melókat.
2014. ápr. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Mosást, ruhák elpakolását én is csinálom hétköznap, mert különben hétvégén nincs az a szárító, ahová minden kiférne :)

A porszívózás nálunk 3/4 óra, mert 90nm a lakás, aminek a fele egy légterű, plusz van még egy jó hosszú lépcső és lent egy előszoba, így ezt hétköznap nem vállalom be.

Ráadásul heti 3x edzésre hordom a gyerekeket, amikor 7-1/2 8 körül érünk haza...

2014. ápr. 5. 15:04
 3/8 anonim ***** válasza:

És amíg edzésen vannak a gyerekek, nem tudsz hazamenni tenni-venni? Vagy ez nem megoldható? Esetleg, ha más vinné a gyerekeket edzésre, és te csak értük mennél?

Mellesleg mekkorák a gyerekek? A papa nem td segíteni?

2014. ápr. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az edzéshez: tudom, önző dolog, de addig én is edzeni szoktam, elmegyek futni egy fél órát, utána meg nyújtok és közben nézem a gyerekeket, ill. beszélgetünk a többi szülővel :)

Sajnos (vagy szerencsére) pont nem elég az az idő arra, hogy hazamenjek és bármit is csináljak, ráadásul csak egy rohanás és stressz lenne az egész nekem, az meg pont nem hiányzik, kijut belőle bőven munka közben napi 8 órán át :)

Tényleg kíváncsi vagyok, hogy mások hogy csinálják.

2014. ápr. 5. 15:16
 5/8 anonim ***** válasza:
Párod? Ő mit szokott csinálni?
2014. ápr. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Párom dolgozik, hétvégén is.

Örülök, ha a kirándulásokra tud időt szakítani, nem ahelyett ablakpucolással tölteni azt a kevés közös szabadidőnket :)

2014. ápr. 5. 17:12
 7/8 anonim ***** válasza:

Teljesen egyszerűen, van egy jó ismerősöm, elhívom, ha nagytakarítás kell. 1000 Ft/óra, de úgy érzem, negyed évenként belefér az ilyen.

Vagy az egyik főzéses napon rendeljetek, és akkor máris van egy csöpp időd.

A nagy szekrényválogatást én is mindig halogattam, de aztán fogtam egy zsákot (a picinél jelenleg egy nagy doboz) és a mosás utáni elpakolásnál egyszerűen kiveszem azt, ami kicsi és mehet félre.

2014. ápr. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 zabmester ***** válasza:

Én az ilyesmit hétvégén csinálom, egy nap alatt megvagyok/megvagyunk vele. Mondjuk ablakot pucolni utálok, azt már én is régen csináltam, főleg, mert akármit csinálok, nekem mindig ronda lesz, de azért évente kétszer neki szoktam esni, bár mindig tudom előre a végeredményt :D

Én általában pénteken már elkészítem a szombati ebédet, így szombaton nem főzök, és szombat este a vasárnapit (ha úgy jön ki a lépés), úgyhogy napközben ez nekem nem nagyon vesz el időt. Ha nagytakarítani akarok, akkor azt vasárnapra időzítem, mert szombatonként csak délután ér haza a párom, délelőtt suliban van. Úgyhogy inkább a vasárnap, akkor ketten nekiesünk, és hajrá.

Nyilván én sem szívesen áldozok be egy napot erre a hétvégéből, amikor szívesebben pihennék, vagy mennénk el valamerre, de időnként muszáj egy alaposabb nagytakarítást, selejtezést csinálni, évente 2-3 alkalommal kibírjuk.

2014. ápr. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!