Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anya elhalálozása esetén kik...

Anya elhalálozása esetén kik jogosultak a gyermek további nevelésére, ha apa elfoglalt dolgozó, de ép család, kiket vonhat be segítségként a feladatok ellátásába?

Figyelt kérdés
2014. márc. 2. 10:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Akit akar. Akár bébiszittert is.
2014. márc. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy apa elfoglalt még semmire nem ok. Elfoglalt egyedül álló édesanyák is vannak. Apuka miért ne nevelhetné a gyereket azért mert elfoglalt? kérjen segítséget, nagyszülőktől, barátoktól, rokonoktól, szomszédtól, babysittertől, nyugdíjas szomszédtól stb. Egyébként ha az apa nem szeretné először a közeli rokonokat kérdezik meg, nagyszülők, testvérek, hogy vállalják e a gyereket, vagy az állam veszi felügyelete alá és nevelőszülőkhöz kerülhet.
2014. márc. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Apa, mint masik szulo es gondviselo. O pedig meg bízhatja a szomszéd kislányt is, ha neki ugy tetszik.
2014. márc. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Semmi bajom nincs azzal, hogy édesapa neveli a gyermeket, hiszen éppen ilyen indíttatás alapján ünnepeljük Apák napját június 3. vasárnapján. A válaszokat is köszönöm. Már csak az érdekel, mi lesz a sorsa az anyai nagyszülőnek, ha apa újra nősül? Joga van új házasságot, vagy élettársi kapcsolatot létesíteni. A gyereket megviseli - tudom.
2014. márc. 2. 14:20
 5/9 anonim ***** válasza:

Megis mi lenne az anyai nagyszulokkel? Tartják a kapcsolatot, mint addig. Mondjuk ha az uj "anyukat" elkezdik szapulni, eselyes, hogy apuka megszakítja velük a kapcsolatot.

Aza e biztos, hogy megviseli a gyereket, ha apának kapcsolata lesz. Millió gyerek no fel ugy, hogy a szülőnek anya/apa helyettl valaki mas az élete parja es a nagy többségnek ezzel semmi baja.

2014. márc. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Akárhogy is gondolom át ezt az élethelyzetet: végül mégis a GYEREK lesz a vesztes. Éppen Ő, aki semmiről nem tehet.
2014. márc. 2. 16:01
 7/9 anonim ***** válasza:
Te nem válásról beszélsz ha nem arról, hogy az édesanya meghal, na már most ez ellen nem igen lehet semmit tenni, hogy ne haljon meg. Apuka ott marad egy pici gyerekkel feleség nélkül, miért ne nősülhetne újra? Miért kellene magányosan leélnie az élete hátralevő részét? Miért kellene egyedül megöregednie? A gyerek ki fog repülni, új családot alapít apuka meg ott marad egyedül. Lássuk be akármennyire is imádjuk a gyerekeinket szükségünk van felnőtt társaságra is (szexuálisan, érzelmileg, barátként, segítségként stb.)Mi lesz az anyai nagyszülőkkel? Semmi tartják továbbra is a kapcsolatot, nincs ezzel semmi probléma én azt gondolom intelligens emberek ezt pofon egyszerűen megoldják. Miért sérülne attól a gyerek, hogy lesz egy új anyukája, akit ha akar anyaként szeret ha nem akkor pedig elfogadja apa új kapcsolatát. Ha kislány a gyermek akkor pedig külön jó, ha apukán kívül más is van aki segít neki. Édes anyát semmi és senki nem fogja pótolni, de ettől még az élet megy tovább, a gyerek is boldog ha apa boldog. Egyszerűen csak normálisan kell a dolgokhoz állni, nem fúrni a nagyszülőket, és apuka is megfontoltan válaszon hölgyet. Ha ez normálisan van intézve az egyetlen dolog amiben a gyerek hiányt szenved, hogy az igazi anyukája meghalt, de ez ellen nem lehet semmit tenni. A váláshoz hozzá fűzném, hogy az én szüleim elváltak, soha nem vitatkoztak, soha nem ócsárolták egymást elöttünk, mind a két szülőmnek új-új kapcsolata van, egyikre sem haragszom, nem is haragudtam, soha senki nem szidta vagy szidja a másikat, családi összejövetelre mind a négyen el jönnek és kulturáltan viselkednek. Férjem szülei nem váltak el, folyton a férjem (gyerek) feje fölött ment a vita, csapkodás, puffogás. Na ennek nagyobb értelme van mint a normális elválásnak?
2014. márc. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a megértést, ezzel egyet tudok érteni én is - rendezetten, józan fejjel végiggondolni és úgy megvalósítani az elképzeléseket, terveket. Mindenkinek jár egy kicsi boldogság, elfogadás.

A pályám során során találkoztam ilyen esettel: óvodás kislány édesanyja távozott közülünk betegség következtében, egy ideig az anyai nagyszülő nevelte, majd az édesapához került, akitől külön éltek. Ott is rendezettek voltak a körülmények, de később apa újranősült. Az anyai nagyszülővel találkoztam, aki nagyon panaszkodott, hogy odáig fajultak a dolgok, hogy már nem is láthatja az unokáját. Személyesen is ismertem mindkét szülőt, családjukat. Döbbenetes volt az ő válásuk is, okát nem firtattam. De arra nagyon sokáig fogok emlékezni, hogy sírt az idős ember - "...elvesztettem a lányom, nincs már unokám se, ki lesz az én támaszom ha már magatehetetlen leszek?" Nem tudtam válaszolni, csak ez a kérdéskör régóta zakatolt az agyamban.

2014. márc. 2. 18:22
 9/9 anonim ***** válasza:
77%

"...elvesztettem a lányom, nincs már unokám se, ki lesz az én támaszom ha már magatehetetlen leszek?"


Eleg baj, ha ez az elso gondolata, nem az, hogy nem latja felnoni az unokat es nem vesz reszt az eleteben.... Szep kis nagyszulo....

2014. márc. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!