Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért baj, hogy nem mindenki...

Miért baj, hogy nem mindenki akar gyereket? Miért baj, hogyha védekezés mellett becsúszó terhességet megszakítják?

Figyelt kérdés
2009. dec. 22. 15:59
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
78%

16.24-es vagyok.

Teljesen igazad van!

Mélységesen felháborít, amikor emberek szülik halomra a kölyköket, és sipákolnak a Maunika sóban, hogy 7 gyereke van, és miért nem segít az állam... Hogy dö.gölne meg az ilyen felelőtlen mocsok. Az ilyen nem anya, meg apa, hanem egy gyerekgyáros felelőtlen féreg.

Nem azt mondom, hogy milliókat kell költeni egy gyerekre havonta, de azért ne kelljen már krumplilevesen meg vajas kenyeren felnevelni. Meg a duma, hogy "ahol jut kettőnek, ott jut 3-nak is!" meg "mé nekünk se vót, oszt mégis felnőttünk!" Jah... anyád...

Ha egy gyerek egész gyermekkorában csak a nélkülözést látja, és létbizonytalanságban nő fel, hogy nem tudni mi van holnap, az rengeteg torzulást okoz a személyiségében. Persze vannak tündérmesék, és kivételek, hogy micsoda szegénységben nőttünk fel, blablabla. De a nagy többségnél sajnos az van, hogy lesz belőlük egy frusztrált felnőtt, aki vagy elmebeteg módon hajtja a pénzt, hogy "a gyerekeimnek ne legyen olyan, mint nekem volt!" és akkor elkényezteti őket, ami megint csak rossz. Vagy pedig már 15 évesen drogot árul, lop, kurv@lkodik, stb. Rengeteg ilyet látok sajnos.

Szóval ez a szüljünk aztán lesz valahogy hozzáállás... Hihetetlen számomra, hogy ha egy jól szituált kulturált házaspár szeretne örökbe fogadni egy babát, akkor van, hogy 5 évet kell várniuk! De minimum kettőt. És nem azért, mert nincs gyerek, hanem mert vizsgálják őket orrba-szájba, hogy jó lesz-e a gyereknek.

De magának bárki szülhet 10-et is... borzasztó. Kíváncsi lennék, hogy ha bevezetnék itthon is azt, mint Kínában, hogy az kap támogatást és családi pótlékot akinek csak 1-2 gyereke van, akkor vajon ezek a 6-8 gyerekes roma és nem roma családok akik fennen hangoztatják, hogy hogy imádják a gyerekeiket milyen gyorsan tűnnének el...


100 szónak is egy a vége, fel lehet nőni sokféleképpen, de a legbiztosabb, hogy ha egy gyereket felelősségteljesen vállalunk. Tervezzük, akarjuk, nem kell reszketni az anyagi biztonságáért, és azért, hogy majd hova rakjuk szegényt 30nm-en...

2009. dec. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 A kérdező kommentje:
Szívemből beszéltél.
2009. dec. 23. 12:14
 13/61 anonim ***** válasza:
73%

Az utolsó válaszoló mindent leírt, amit erről gondolok :) Van azonban egy másik oldala is az éremnek, és ezt csak az tudja, aki átélte: ha pl nekem becsúszna egy második baba, borzasztó nehéz helyzetben lennék, mert anyaként tudom, milyen csoda a terhesség, az újszülötted arcát először meglátni, mikor rádnevet, mikor átölel szorosan a pici gyereked, akkora szeretettel, amit el se tudtál addig képzelni :) ugyanakkor nagyon nagyon rosszkor jönne...

Szerintem akinek nincs gyereke, csak károg, mikor az abortusz ellen szónokol, nem igazán érzi, miért van ellene. Na gondolom rájuk gondoltál, mikor a kérdést feltetted, nekik se joguk nincs ítélkezni afelett, aki felelősségteljesen dönt, és elveteti a magzatát, se tapasztalatuk etéren...

2009. dec. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
100%

14.24 örülök h más is igy látja ahogy én. Én is megértem azt aki abortuszra megy és borzasztóan elitélem azt a mentalitást (amit sajnos még a tévéműsorokban is sokszor úgy mutatnak be mint akin jaj szegény de mennyire segíteni kell)...hogy minden mindegy, csak szülöm sorra a gyerekeket aztán majd segít valaki.

Engem meg sok más ezer anyát/családot miért nem segít meg senki, mikor felelősségteljesen végiggondoltam mennyit tudok vállalni és annyit is vállaltam? Ezt miért nem istenítjük a tévében??

Én csak attól kapok frászt mikor valaki elmondja hogy dehát vigyáztunk!!! És kiderül hogy arra gondolt hogy megszakitásos közösüléssel voltak együtt...na kérem, hát ez a baj...

hogy a módszerekkel sincsenek tisztában sokan meg a fog.gátló eszközök használatával.

Normálisan használva a tablettát-óvszert BORZASZTÓ kicsi az esély a babára...

Ha meg valaki nem ezeket használja, vagy rosszul, az meg ne mondjon olyat hogy DEHÁT CSAK ÚGY JÖTT a gyerek, pedig mi védekeztünk..azért a gyerekek nem potyognak így az égből...

2009. dec. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:
100%

14.41 vagyok. A lényeget nem írtam :) Hogy most mikor már kihordtam-megszültem 2 gyermeket tudom jól legbelül hogy SOSEM tudnám a kistestvérüket elvetetni (ha véletlen összejönne). Mert látom, tapasztalom MI is lett belőlük, pedig ők is egy kis sejtcsomóból indultak :)

Éppen ezért még fokozottabban vigyázunk a férjemmel és védekezünk ahogy csak lehet mert sose lennék képes abortuszra.

2009. dec. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 anonim ***** válasza:
100%

12:02vel teljesen egyetértek.. és jó azoknak a gyerekeknek hogy megszülethettek 10en egy vályogputriba? Szerintem elég sokan vannak akik megköszönnék ha annak idején még sejtcsomó korukban véget vetnek az életüknek.. persze akinek a segge alatt van autó,a feje felett van tetető a hütőben van étel az azt mondja gyerekgyilkosság..meg bízzuk a természetre.. kiváncsi vagyok mit szólna ha ő születne fűtés nélküli kalibába ami mindjárt a fejükre dől másik 6 éhező száj mellé..


Ja és féleértés elkerülése végett: nem volt még abortuszom,és nincsen 10 gyerekem:-) csak nem szeretem ha valaki ennyire korlátolt.. az abortuszba meg cska mi képzelünk gyilkosság,mi adunk neki iylen fennkölt elnevezéseket,hogy itélkezhessünk affelett aki megteszi.. ilyenkor egy embriót pusztitanak el ami nem ember. Egy sejtcsoportosulás,és még jó sok hónap kell neki hogy a társadalom teljes jogu tagjává váljon,és gyilkosságnak nevezhessük ha megszüntetjük a létezését....

2009. dec. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:
100%

14:24 vagyok.

az értelmezésen sok múlik, igen. Nem gyilkosság, hanem terhességmegszakítás. Nekem spirálom van, ami abortív eszköz: fizikailag gátolja meg a megtermékenyült petesejt beágyazódását. Tehát ha így nézzük, gyilkos vagyok én is, méghozzá sokszoros...én nem érzem így. Sőt, ennyi erővel, ha úgy értelmezzük a kérdést, ahogy a katolikusok, a fogamzásgátlás minden formája isten ellen való, bűnös dolog. Én amondó vagyok, nem károgok bele a más ember magánéletébe, semmi közöm hozzá, semmi jogom beleszólni, ítélkezni pláne nem. Tehát szerintem NEM baj, ha a vállalhatatlan családosodást nem vállalják :)

2009. dec. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:
38%

Mindenki azt csinál a saját testével, gyerekével amit akar. Ha úgy tetszik, akkor meg is öletheti.

Mert egy megtermékenyített petesejt azt csak egy sejt, de amikor már kialakul a magzat, ver a szíve, reagál a fájdalomra, tehát egy érző lény, akitől elveszik az életét: akkor ez már gyilkosság.

Ennek ellenére nem vagyok abortusz ellenes, mert mindenkinek szíve joga dönteni saját gyereke sorsáról. Nyilván az ilyen ember nem is lenne jó szülő, ezért csak szenvedne a gyerek az életben így ez a gyerek érdekét szolgálja.

2009. dec. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
45%

Azt nemértem aki szeirnt az abortusz bűn,az miért védekezik? Akkor tessék csak hagyni a természetet dolgozni és 13 tól 50ig potyogtatni a gyerekeket! Mert bizony a legbiztosabb fogamzásgátló módszerek mellett is fordult már elő hogy terhes lett valaki.

A legtöbb emberrel alapvetően az a baj,hogy bort iszik vizet prédikál. gyilkosnak titulál másokat,amugy olvastam az egyik témában hogy a spirál mint VÉDEKEZÉSI módszer miylen port kavart abbol az okból amit már leirt előttem kettővel az egyik hozzászoló.. Akkor a 72 órás tabletta miért nem bűn? Az is megakadályozza hogy beágyazódjon a megtermékenyitett petesejt.. Egy 5-6-7 hetes emberió meg nem érez semmit, nincsen agya, nem ember (még). Attól hogy pulzál a szive (?) attól nem lesz ember.

2009. dec. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 anonim ***** válasza:
62%

Én nem ítélem el az abortuszt abban az esetben ha felelősségteljes szex mellett fogant és nem tudják vállalni, DE azt a nőt aki szexszel és sorba megy abortuszra mert nem képes védekezni azt borzasztóan elítélem és iszonyú undorítónak tartom az ilyen felelőtlen kur..kat! ismertem jónéhányat a szakközép iskolából ott majdcsak minden osztálytársnőmnek volt 2 abortusza!ISZONYÚ!

Én biztos nem tudnám el venni az életét még a kis sejtecskének sem!!!!!!

Két mini manó 23 éves anyukája.

2009. dec. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!