Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért baj, hogy nem mindenki...

Miért baj, hogy nem mindenki akar gyereket? Miért baj, hogyha védekezés mellett becsúszó terhességet megszakítják?

Figyelt kérdés
2009. dec. 22. 15:59
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
81%

Én abszolút abortusz ellenes vagyok, és tudom miről beszélek!


Van egy 7 hónapos gyerekem. Majd védekezés ellenére valahogy megfogant a második. Mint írtam védekeztünk. Mikor elmondtam a férjemnek, csak hápogott. Beszélgettünk, hogy most akkor k...va nagy sz@rban vagyunk, kisbaba, lakáshitel, egy kereset. (gyed gyes irtó kevés, holott jó fizetésem volt)


Szóba sem került, hogy ne tartsuk meg!!! Tisztában voltunk mindketten vele, hogy bizony gatyamadzag olyan szoros lesz, hogy majd megfulladunk, de fel kell nevelnünk mindkét gyereket becsülettel.


Aztán a második babám elvetéltem a második hónap végén. :( Nehéz volt...néha most is siratom. Ő már egy kis lény volt, egy kicsi ember, mégha csupán egy csomó sejtecske akkor is. Dobogott a szíve, élt!

2009. dec. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 anonim ***** válasza:
26%

Sziasztok!

Én valahol megértem ha valaki elvetet egy babát,nem nézem le,nem ítélem el,bár én soha nem tudnám ezt megtenni...

Az akinek még nincs gyereke fel se fogja talán,hogy pl ugye 3hónapos korig lehet elvetetni egy babát,de 12 hetesen már megvan mindene kis keze,lába stb. Egy UH képen teljesen olyan már mint egy kisember...Azért kiváncsi lennék,ha elötte látná valaki ezt a képet,az utána hogyan gondolkodna az abortuszról...

2009. dec. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ebben a kérdésben nem lehet egyértelmű állást foglalni. Teljesen élethelyzet függő. Van, akit meg lehet érteni, ha abortuszra kényszerül. De van, aki felelőtlen és elítélendő. Nekem még nincs gyermekem, túl vagyok egy missed ab-on és egy spontán vetélésen, nagyon szeretnék babát, de mégsem ítélem el azokat, akik megfelelő indokot tudnak felhozni arra, hogy miért ne tartsák meg. Nekem sem lett volna mindig megfelelő a pillanat, ha jött volna a baba, és még ebben a helyzetben sem merném kijelenteni, hogy mindig, minden körülmény ellenére megtartottam volna. Nehéz kérdés, és aki felelősségteljesen él, és úgy is gondolkodik, annak biztosan nagy dilemma, és nem lennék a helyében, amikor dönteni kell.
2009. dec. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem is az a legelitélendőbb ha valaki az abortuszt használj fogamzásgátlónak. Egyszer becsúszhat véletlenül, na de 2szer 3szor?

Na és az, akinek már van gyereke biztos, hogy nem fogja kis sejtcsomónak nevezni azt a kis lényt aki a pocakjába van, és akinek már 3 hetes kora óta ver a kis szive. A kisfiam a 7 hetes uh-n már felismerhető emberi lény volt dobogó szivecskével, a kislányom a 9 hetes uh-n már rugdalózott a kis lábaival. Nekem ezek után biztos, hogy senki nem tudja azt megmagyarázni, hogy az nem gyerek volt, hanem csak kis sejtcsomók!!!

2009. dec. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 anonim ***** válasza:

A rokonom és felesége már az első gyermekükkel krízisszállón éltek(saját lakásra reményük sincs,albérletet nem tudnak fizetni).A férjnek csak alkalmi munkája van,ha van.Erre vállaltak egy másodikat is a nyomorra,fedél nélkül.

Na ez az igazi felelőtlenség!Jobb lett volna mindenkinek,ha elvetetik.Időközben az az idő,amit a krízisszállón maximálisan tölthettek,lejárt,így most két gyerekkel ide-oda hánykolódnak.A család sincs olyan helyzetben,hogy be tudná fogadni őket.Munkájuk nincs,senki nem tud eltartani még 4 éhes szájat.

Volt ennek értelme?

2009. dec. 27. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ítélem el azt aki abortuszra megy, igenis van olyan élethelyzet, amikor muszáj. Nekem is volt, gyógyszer mellett lettem terhes 18 évesen, semmim nem volt, szoba-konyhában éltünk anyámékkal(a wc a folyosón volt), a férjem (akkor még barátom) szintén az anyjával szintén nem túl rózsás helyzetben. Védekeztünk, mégis terhes lettem, mennyivel lettem volna jobb ember, ha megszülöm a nyomorba, éhezik, nem tudom öltöztetni, iskolázni, ettől folyton frusztrált, ideges anya lettem volna, aki a gyerekén vezeti le a saját hibáoból adódó feszültséget. Később összejött minden, lett egy gyönyörű házunk, saját autóink, lakáshitelünk szinte alig van, és akkor azt mondtuk, jöjjön a baba. Ma már 1 éves imádnivaló nagyfiú, nyáron jöhet a tesó is. Ha akkor megtartjuk a babát, valószínüleg együtt sem maradunk, és most kenhetném a zsíros kenyeret neki anyámék 24 nm-es lakásába. Sosem ítélkeztem senki felett, de aki tényleg védekezésre hasznája az abortuszt, ahhoz lenne pár szavam, az tuti. De ahhoz szintén, aki a 7.ik gyerekét szüli, aztán csóválja a fejét a Fókuszban, hogy elveszik tőle a tanácsi lakását, és most hova menjen 7 gyerekkel, terhesen (EZT KONKRÉTAN PONT LÁTTAM), a híd alá????Szerencsétlen gyerekek, így milyen életük van? Ez sem jobb/rosszabb, mint egy VALÓBAN, védekezés mellett,becsúszott nem kívánt terhességet elvetetni.
2009. dec. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 anonim ***** válasza:
100%
Nem ítélem el azokat akik az abortusz mellett döntenek sőt magát az abortuszt sem. DE ami viszont elítélendő, ha valaki úgy beszél az abortuszról, mintha egy foghúzásról lenne szó. És pláne ha többet jár valaki abortuszra mint fogorvohoz.
2009. dec. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik válaszoló vagyok, és igen pont igy gondolom, hogy ha egyszer véletlenül becsúszik és éppen nem aktuális a körülmények miatt akkor persze jobb neki, ha nem születik meg az a baba, de én védőnő hallgatókkal is jártam együtt a főiskolán és ők mesélték, hogy van aki szinte szó szerint fogamzásgátlónak használja az abortuszt. Volt aki a 6. abortuszára ment egymás után, de nem ritka a 7-8 sem és sajnos nem csak egy emberről van szó. Vannak olyan élethelyzetek amikor meg lehet érteni ha valaki abortuszra megy, mert felelősen gondolkodik és belátja, hogy jobb ez így, de ha valaki úgy áll neki a szexnek, hogy ha megint terhes leszek majd elmegyek egy abortuszra aztán kész. Hááát... Na és persze a másik véglet ha valaki sorra szüli a gyerekeket és gondoskodni már nem tud róluk. Szörnyű, és szegény gyerekeknek a legrosszabb pedig ők nem tehetnek semmiről.

Szerintem ebbe az abortusz kérdésbe előszőr meg kell hallgatni a körülményeket is és csak azután itélkezni, azért azt nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy valaki teljesen elítéli őket mert abortusz ellenesek!

2009. dec. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 anonim ***** válasza:
18%
Kérdező te iszonyatos buta vagy a kommentjeid olvasva! te mindent megmagyarázol ügyi vagy gratulálok!Nem vágysz vér szerinti gyerekre", meg feltalálták már az örökbefogadást" hol élsz te, azt hiszed ilyen egyszerű???Meg ha becsúszik elveteted,aztán meg ha nem jön össze, akkor ott az örökbefogadás stb...
2009. dec. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 anonim ***** válasza:
2009. dec. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!