Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Maximum mennyi lehet az 1...

Maximum mennyi lehet az 1 főre eső jövedelem ahhoz, hogy ingyen legyen az óvodai ebéd?

Figyelt kérdés

Bele kell számolni a családi pótlékot is?

Köszi, ha valaki válaszol. Vagy legalább leírja hol találom ezt az infót. Néztem már a guglit, de nem találtam.



2014. ápr. 24. 13:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Pontosan le van írva a lakóhelyed szerinti önkormányzat erről szóló helyi rendeletében.


Általában van az önkormányzatoknak már honlapja (kicsiknek is), keress rá a hatályos helyi rendeletek között (ha időrendben vannak- akkor a cím alapján tudsz kutakodni- valamilyen szociális tárgyú rendeletet keress).

Illetve be tudsz telefonálni az önkormányzatod szociális osztályára és ott tudsz érdeklődni akár a feltételekről, akár a rendelet számáról is.


Természetesen a családban egy főre eső nettó jövedelmet vizsgálják, amelynek része a családi pótlék ugyanúgy, mint az esetleges gyermektartás, munkanélküliségre járó ellátás, munkabér, nyugellátás stb. is.


(általában a minimálnyugdíj összegéhez kötik sok önkormányzatnál, így nagy általánosságban 30 eFt/fő/hó összegnél alacsonyabb jövedelemre érdemes ezügyben számítani)

2014. ápr. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Rendszeres gyermekvédelmi kedvezménynek hívják. Beleszámít a családi p. is. A havi nettó jövedelem nem haladhatja meg a 37050 ft-ot.

[link]

2014. ápr. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2vagyok. 37050ft/fő.
2014. ápr. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor nekünk sajnos nem jár :-(
2014. ápr. 24. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!