Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vannak itt olyan anyukák,...

Vannak itt olyan anyukák, akik bár nagy családra vágytak korábban, most mégis úgy érzik, hogy az első után nem akarnak több gyereket?

Figyelt kérdés

Régen mindig nagy családról álmodoztam, 3-4 gyereket szerettünk volna, de amióta megszületett a babánk (szűk 1 éve), úgy érzem, nem akarok több gyereket, én nem tudnék mást így szeretni, nem akarom, hogy osztozkodni kelljen bárkivel is a szeretetemen, stb .. Lehet, hogy hülyeség, de akkor döbbentem rá erre, amikor egy ismerősünk megkérdezte, hogy lesz-e kistesó és mikor? Én meg azonnal rávágtam, hogy nem, nem lesz. Magamat is teljesen megleptem vele..

Ti éreztetek így bármilyen okból kifolyólag? Nem csak a fentiekre gondolok, hanem akár nehéz terhesség, komplikált szülés miatt például


2014. ápr. 25. 13:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Én egyedül az anyagiak miatt vagyok így. Most várjuk az elsőt, de úgy érzem hogy anyagi biztonságba most csak őt tudnám felnevelni. A félelmem az, hogy mire egyenesbe jönnénk, kifutok a kismama időből. De ez majd adja magát. A szeretetemet egyenlőre úgy gondolom, nem lenne nehéz "megosztani". 3 kisfiúra vágytam világ életemben.
2014. ápr. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen,így érzek,pedig nagyon szeretnék,de a kislányom olyan beteges,annyit voltunk kórházban,hogy azt mondtam,ha egyszer az életben kinövi a kruppot (most 3 éves,olyan 6 évesen ki is növi) én még egyszer ezt nem csinálom végig.Közben a párom rágja a fülem egy kis tesóért,és én is nagyon szeretném,de ő annyit dolgozik,rám szakad minden,úgy érzem nem lennék képes rá.Esetleg ha a lányom olyan 10 éves lesz,akkor én még mindig csak 34,de ez meg nagyon messze van még.Majd az élet eldönti!
2014. ápr. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Még csak 2 éves lesz a lányom és szültem volna én 5öt is, mert mindig is nagy családot szerettem volna, de változtam. Anyagiak nem okoznak gondot, a türelmem véges sajnos. Mindig is ilyen voltam. Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy ennyi gyerekhez legyen türelmem, helyt álljak otthon és megmaradjak nem csak anyának, hanem nőnek is. Nekem ez nem megy. Ugyan nem csak egy gyermeket tervezünk, de kettőnél megállunk. Bár még csak 30 évesek vagyunk, tudom ez változhat, de nem tervezünk kettőnél többet. Itthon vagyok a lányunkkal 3 évig, mert fontosnak tartom és van rá lehetőségem, de nagyon hiányzik már a munkám. :)
2014. ápr. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
igen, van még más is, én. Komplikált szülés, anyagiak miatt főleg. Ezek csak a félelmeim. A tények, hogy türelmetlen ugyanakkor maximalista vagyok, és egy deka segítségem nincs a férjemen kívül. Szerintem 2 gyerekkel még nagyobb sárkány lennék magamat ismerve...
2014. ápr. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, valamilyen szinten megnyugtat, hogy nem csak én vagyok így ezzel.

Az anyagiak engem is aggasztanak, most vígan megélünk, de a spórolás mellett is elbizonytalanodom, hogy vajon lenne-e keret még egy gyerek felnevelésére..

2014. ápr. 28. 09:27
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi is , vagyis én szeretnék még egyet, de a férjemtől megkaptam, hogy ehhez az egyhez sincs türelmem... Ami sajnos sokszor igaz. Az is igaz, nem tudom tudnám e ugyanígy szeretni a másodikat is. Lehet, hogy hülye gondolkodás. Biztos nagyon nehéz több gyarekkel, ha eggyel is nehéz.
2014. máj. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!