Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hogyan döntenétek? Beteg baba?

Ti hogyan döntenétek? Beteg baba?

Figyelt kérdés
Szóval, elég bonyolult a történetem. 20 hetes terhes vagyok. A babám 2,5 héttel le van maradva a fejlődésben, kevesebb a magzatvíz, + túl vagyunk egy baromi rossz afp eredményen, egy részleges lepényleváláson. Folyamatos controll alatt van a terhességem. Voltunk kromoszóma vizsgálaton, ahol mindent rendben találtak. Fejlődik, nő a baba, már érzem mozogni is. 1 hónapja a rossz eredmények miatt minden orvos azt mondta, hogy el fog halni a terhességem, de nem így lett. Él, fejlődik, igaz, hogy le van maradva, de szépen nő, és tartja ezt a 2,5 hetet, tehát nem nő a lemaradás, mondhatni arányosan nő. Hetente ellenőriznek ultrahanggal. Most azonban majd 2 hét múlva kell mennem legközelebb. Akkor beszéljük át az orvossal, hogy mi legyen. Azt mondta, hogy van még remény egészséges babára, (hiszen nem tudják kimutatni, hogy beteg lenne) de abba sem lehetünk biztosak, hogy mégsem lesz az. Ők tesznek majd javaslatot, hogy kihordjam a terhességet, vagy megszüljem, de nekem kell majd eldöntenem. Enyém a végső szó. Van már egy egészséges 3 éves kisfiam. Hogy lehet helyesen dönteni egy ilyen helyzetben? Egyáltalán mi a helyes döntés?
2014. ápr. 25. 15:28
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/76 anonim ***** válasza:
81%
HA semmi egészségügy ibaja nincs és fejlődik, akkor biztosan megtartanám, Nekem van egy ismerősöm akinek a babája 39 héten 1800 grammal született. 1 éves korára pont akkora mint a kortársai és semmiben nincs lemaradva.
2014. ápr. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/76 A kérdező kommentje:
Ezt egyértelműen nem tudják kimondani, mert agyi betegség is lehet. Azt pedig nem tudják kimutatni.
2014. ápr. 25. 15:33
 3/76 anonim ***** válasza:
100%
Megvárnám mit mondanak az orvosok,de egyenlőre csak egy elég problémás terhességed,és egy picivel kisebb babád van,szóval lehet elvetetnéd,úgy hogy egészséges (hiszen semmi betegséget nem mutattak ki)
2014. ápr. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/76 A kérdező kommentje:
Lényegében pont ez a legrosszabb. Mi van ha lemondok róla, de egészséges lenne, vagy mi van ha megszülöm, de beteg? Az orvosok már lemondtak róla, még nálam is jobban meglepődött az orvos a tegnapi ultrahangon. Ugyanis az összes orvos azt mondta, hogy meg fog halni, de nem így lett ugye...
2014. ápr. 25. 15:35
 5/76 anonim ***** válasza:
74%
Ha ennyire élni akar biztoy megtartanàm.normàl terhességnél is előfordulhat hogy agyban beteg a baba.Ő ragaszkodik hozzàd az élethez adj egy esélyt neki!!!Kivànom hogy minden rendem legyen a picivel.Fej a fejjel!!
2014. ápr. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/76 anonim ***** válasza:
28%
Akkor el kell döntened mi lenne a rosszabb: ha elvetetnél egy egészséges gyereket,de később még születhet gyereketek,vagy megszülöd de beteg lesz???
2014. ápr. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/76 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szülném meg idő előtt. Képtelen lennék ezt tenni vele. De ez én vagyok.

Hiszek a sorsszerűségben, és akármilyen is, de az én gyermekem lenne.

2014. ápr. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/76 anonim ***** válasza:
69%

Amikor Ketteskét vártuk,volt a tv-ben egy riport,ahol a kislány úgy született meg,hogy a sor uh ellenére sem tudták a szülők,hogy hiányos végtagokkal fejlődik. Akkor abban a szent szúrásban kijelentettük,ha a mi lurkónknak bármi baja lesz,derüljön ki terhesség alatt,vagy szüléskor,akár Down szindróma,akár bármilyen más fejlődési rendellenesség,bármi az ég egy adta világon,akkor sem fogjuk eldobni -ezeket a szavakat használtuk!- mert a MIÉNK akkor is! és szeretni fogjuk!!

MI nem dönthetünk Helyetted!De tény,hogy 2,5 hét lemaradás nem a "világ" és ez lehet a részleges lepény leválás miatt is szerintem.


A 3. gyerkőcnél az utolsó hetekben végzett uh-n a combcsont hossz és a fejméret nem volt jó. az egyik 1 a másik 3 héttel volt kisebb. A 4. gyerkőcnél az utolsó uh-n 1 teljes hónap lemaradást állapított meg az orvos.

Előbbi a kiírt időre 3300g-mal,teljesen jó arányokkal született,utóbbi a 39. hét vége fele 3550g-mal 55 cm-vel született meg,teljesen érett gyerek volt!


Az uh egy dolog. Az afp nem megbízható,jó ideje tudják,de csak most szedték le a vizsgálati listáról. A többi lelet jó. Mennyi az esélye,hogy beteg babád lesz?? -szinte semmi.


Gondtalan,boldog babavárást és egészséges kisbabát!! :-)


Üdv: 4 gyerkőcös

2014. ápr. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/76 anonim ***** válasza:
Na arra azért kíváncsi lennék az 5 válaszolót ki nullázta le?
2014. ápr. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/76 anonim ***** válasza:
86%
Terhesen én is azt mondtam,hogy bármi baja lenne nem vetetném el,mert az enyém.Aztán megszületett a lányom,egészségesen.Később kruppos lett,befulladt,ugye ez egy gyerek betegség,kinövi 5-7 éves korára,de többször voltunk kórházban.Akkor átgondoltam,és nem,nem szülném meg ha beteg lenne,ha a Jó Isten meg ver érte akkor sem,mert még egy szimpla kis gyerekbetegséggel kórházba lenni is borzasztó,ráadásul ott voltak testileg-mentálisan teljesen leépült gyerekek.Nem kívánnám ezt sem magamnak,sem a gyerekemnek,de még az ellenségemnek sem.Ha úgy születne meg sérülten,hogy nem tudtuk,akkor ez van,fel kell nőni a feladathoz,de beteg magzatot nem elvetetni valamiféle utópisztikus elvont ábránd miatt szerintem butaság,ez a véleményem.
2014. ápr. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!