Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hogyan döntenétek? Elfogadn...

Ti hogyan döntenétek? Elfogadnátok ezt az állást vagy várnátok őszig?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Próbálok rövid lenni:

Jelenleg Gyesen vagyok a 21 hós gyermekemmel, szeretném ha ősztől bölcsibe járna, én meg gondoltam keresek munkát (bár a bölcsihez is munkáltatói kell).

Lelkileg minden napom rossz, türelmetlen vagyok és nem érzem magam senkinek. Kaptam már állásajánlatot de visszautasítottam a saját önbizalomhiányom miatt.

Megint jött egy lehetőség: Városunkban, könnyű fizikai munka. Munkaidő: 7-15:00ig (ebédidőt nem kell lecsúsztatni). Télen, nyáron 2 hét leállás. Családias, kis létszámú munkahely, kevés fizetéssel ugyan: 75-80ezer Ft, de hétvége szabad!

A gond, hogy párom két műszakba jár, és ha mindketten reggel indulunk akkor nem tudom hova rakni a kislányomat(aki akkor még alszik). Nagyszülők segítenek, de hajnali 6ra sem hívhatom őket ide mindig.

Másik gond, hogy nagyon félek az "elválástól", mi lesz a kislányommal ha csak délután látom.

Ideális munkahely lenne, félek, hogy nem találok ilyet szeptemberben, de elég macerás a felügyelet miatt, szeptemberig főleg (akkor kezdené a bölcsit).

Ti mit tennétek?


Köszönöm!


2014. ápr. 24. 12:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Várhatsz, aztán lehet hónapokig nem lesz más lehetőség
2014. ápr. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Egy 21 hónapost simán be lehet már szoktatni a bölcsibe. Én elvállalnám a helyedben.
2014. ápr. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szeptemberig, azaz csak 4 hónapot kell átvészelni. Semmiképpen nem hagynám elúszni ezt a nagyon klassz lehetőséget.
2014. ápr. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Ilyen időbeosztású munkahelyet tuti, hogy nem találok. 15:30ra érnék haza, mindig én hozhatnám el a bölcsiből, de azt hogy ki viszi reggel...?

2014. ápr. 24. 12:40
 5/12 A kérdező kommentje:
Jajj, köszönöm az utóbbi válaszokat is. Nálunk csak szeptembertől veszik fel a bölcsibe a kicsiket. Az tetszik benne, hogy minden hétvégém szabad és délután is tudnék a kislányommal foglalkozni, ügyet intézni.
2014. ápr. 24. 12:42
 6/12 anonim ***** válasza:

Természetesen dolgoznék, amint lehetőség nyílik rá.

ha 7re kell menned dolgozni, akkor be tudod vinni a kislányt is a bölcsibe, mert az önkormányzatiak általában 6kor nyitnak (pont azért, mert a dolgozó szülők gyermekeit látják el elsősorban és mindig vannak olyan szülők, akik nagyon korán kezdenek vagy épp későig dolgoznának).


Nem is értem a dilemmád okát, hacsak valóban nem akarsz dolgozni.


Ha fizikai munkát tudsz végezni, akkor gondolom nem többszázezres állásajánlatokat vársz. Örülni lehet ennek is, ilyen időbeosztással, meg nyári-téli szünetekkel pedig főleg.


A kisfiam is kb. ennyi idős volt, amikor bölcsibe ment (én már korábban visszajöttem dolgozni, mert így állapodtunk meg a céggel, a férjem maradt otthon egy bő fél évet a kicsivel).


Gondold végig reálisan a helyzeteteket: nem tudom, anyagilag hogy álltok, de ha jól sejtem, akkor a műszakos/fizikai munkákkal mindkettőtök keresetére szükség lenne.

Ma van egy lehetőséged, holnap talán nem lesz egy sem, hiába akarnád...


Minden jót.

2014. ápr. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nálunk pl 5kor nyitnak a bölcsik. De szerintem 6-nál nem később máshol sem.
2014. ápr. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, igazatok van!


Nálunk fél 7kor nyitnak a bölcsik csak! :( Az már késő, mert akkor már a céges buszon leszek.

Egyik héten (amikor a párom délutánra megy) megoldott a bölcsibe/ mamához vitel, a másik hét lesz a gond, amikor mindketten korán kelünk és indulunk.

2014. ápr. 24. 12:50
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem 6 után pár perc perccel indul a buszom. Muszáj felvennem valakit, aki idejön 6-ra. Kelti, majd elviszi a gyerekeimet. De legalább én megyek majd értük. Ez van. Férjem is így dolgozik. Én is vállalnám, főleg, ha érzed, hogy türelmetlen vagy már.
2014. ápr. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt vállald el.
2014. ápr. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!