Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Ha becsúszna egy baba és úgy...

Ha becsúszna egy baba és úgy döntenétek, hogy megtartjátok, de végül elvetéltek. Bevállalnátok egy újabb babát?

Figyelt kérdés
2013. máj. 18. 15:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem. Még ha tervezett a baba akkor is idő kell mire az ember feldolgozza a veszteséget. Ez nem úgy működik hogy hopp elpusztult a kiskutyám nosza vegyünk egy másikat, már bocs a hasonlatért. Ráadásul, én biztos hogy úgy érezném hogy annak is köze van a vetéléshez, hogy nem akartam a babát, még ha ésszel tudnám is hogy nem így van. Így ez még nehezebb.
2013. máj. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azonnal biztos nem, de hidd el rengetegen vannak ilyen helyzetben. Nagynéném is elvetélt, és azt mondta a doki hogy legalább addig ne próbálkozzanak amíg az előző baba meg nem született volna.Utána próbálták, és sikerült.Mostmár 4éves a nagyfiú. Biztos stresszes lehet az az időszak mikor a következő babát várod, mert ugye ott van a kérdés hogy mi van ha most is az lesz.. Nem szabad ilyeneken godnolkozni!Csak menni előre! Sok sikert!
2013. máj. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Csak akkor, ha már tényleg úgy érezném, hogy jöhet. Nekem tervezett babám ment el, és hónapok kellettek, mire azt mondtam, hogy vágjunk bele újra.
2013. máj. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem, mivel nem is akartuk,lehet,hogy a körülmények se megfelelőek,és hát egy vetélés akkor is nagy megrázkódtatás ha eleinte nem is akartátok a babát!
2013. máj. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A kérdés az, hogy mi volt az oka annak, hogy nem volt tervben a baba, amikor becsúszott. Ha ez az ok még fennáll, akkor várnék még. De ha csak nem az volt az elképzelés, hogy gyereket akarunk, és ez a terhesség megváltoztatta mindkettőnk (!) elképzelését, akkor a minimális várakozási-gyógyulási idő után belevágnék. Nekem 2 gyerekem van, mindkettőt terveztük, de a kicsi előtt több vetélésem is volt. Kivártam az időt, és megszületett a fiam. Mindenki más helyzetben van, ezt nektek kell átlátni.
2013. máj. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
57%

szia.

én február elején elvesztettem a nem tervezett kisbabát. Nem terveztük, de jött, és mindketten vártuk szeretettel. Neveken gondolkodtunk, mikor elment.

Mi akarunk kicsit, nem egyből hoztuk össze, de valószínű már úton van :)

Azért egyből nem jó, mert úgy fogod érezni, hogy pótlásképp van, mert az első elment.


19/l

2013. máj. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Biztos h. nem
2013. máj. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is a nem tervezett babám veszítettem el. Múlthéten volt missed ab-om. 3. baba lett volna, akit szeretnénk, de csak 1-2 év múlva gondoltuk, hogy jöhet. (nem gondolom, hogy anyagilag jobban állunk majd akkor, mert a mai világban bármi megtörténhet, de legalább a főiskolám befejezném). Viszont most márciusban teherbeestem, amitől meg is ijedtem, de azt mondtam, nem vetetjük el. Aztán mégis volt nagy hezitálás, bár ez sajnos inkább csak érzelmi nyomás miatt alakult így, mert végülis végig kitartotttunk amellett, hogy megtartjuk.Mindegy, ezt hosszú lenne elmesélni, nem is lényeg ebből a szempontból. Szóval már nagyon örültünk a babának, erre kiderült, hgy elment. Most nagyon vágyom egy babára, de végülis úgy gondolom, tényleg jobb, ha maradunk az eredeti tervnél, miszerint csak 1-2 év múlva jöhetne. Muszáj ezen túl tenni magunkat, bár mindig ott van a fejemben, hogy ha nem ment volna el ez a kis baba, akkor is megoldottunk volna mindent... szóval nehéz, ez tényleg egyéni kérdés.

Bocs, hogy hosszú lett! Mi van veled, mi történt?

2013. máj. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!