Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Szeretnénk a...

Mit tegyek? Szeretnénk a párommal babát, de nem merem addig bevállalni amig nem érzem hogy teljesen egészséges lennék.

Figyelt kérdés
Most is elkaptam az infuenzát, és minden betegségen átszoktam esni, elég sokszor vagyok beteg. Várom a válaszokat hogy ti mit tennétek a helyembe. Naponta szedek 1000mg vitamint és eszem sok gyümölcsöt
2009. dec. 24. 09:11
 1/5 anonim válasza:
Nem igazán értem a kérdésedet. A szezonális influenzától tartasz vagy minden betegségtől? Tökéletes időzítés nincs, akár nyáron is megbetegedhet valaki, de nem ezen kell gondolkodni. Én nem szedek vitamint és nem szoktam beteg lenni (persze én most nem vagyok terhes, az más olyankor). Nem mondom, hogy rossz dolog, de ha hozzászokik a szervezeted, akkor vitamin nélkül nagyon gyenge lesz. Talán ezért szoktál mindenbe bele esni.
2009. dec. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
most kezdtem el rendszeresen vitamint szedni, mert szeretném ha erpsebb lenne az immunrendszerem. a kérdés annyi lett volna, hogy hogyan lehetnékegészségesebb, hogy bemerjem vállalni a babát. még nem vagyok terhes!
2009. dec. 24. 10:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a háziorvostól kérjél rutin labor beutalót.Ha ott minden rendben,akkor menj el a nőgyógyászhoz rutin citológiára-éves rákszűrés-.

Ha ott is minden rendben van akkor szerintem simán be lehet vállalni a babát.Ha sikerül teherbe esned,nyilván az azt jelenti,hogy a szervezeted felkészült rá.Terhesen úgysem írnak fel antibiotikumot,csak tea,algopyrin,ilyesmit szoktak javasolni.Viszont van lelki oldala is.

Az írásodból inkább az érződik,hogy feszült vagy,és meg akarsz felelni.Nem bántásból írom,de egy rutin pszichológus is bele fér a felkészülési időben tervezett vizsgálatok sorába.Egy beszélgetés még nem a világ,még jól is eshet...

2009. dec. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem is a háziorvosnál kellene kezdened. Ő tudni fogja mik az alap vizsgálatok. Utána a nőgyógyász. Ő a szűrővizsgálatokon kívül el fogja azt is mondani, hogy mire kell figyelned a baba tervezéskor. Ezen kívül elkezdhetsz szedni terhesvitamint (Elevit és társai), és Folsavat. Természetesen a káros szenvedélyeket igyekezni kell elhagyni. Egészséges táplálkozás, ha vannak fölös kilók, abból is le lehet szolidan dobni (bár ez nem annyira fontos), némi sport sem árt.

2009. dec. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat hasznosak voltak, de annyit nem értettem hogy miért van szükségem pszichológusra?

Amugy igen, felvagyok készülve a babára csak szeretném ha minden rendben lenne

2009. dec. 25. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!