Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vállal sok nő most...

Miért vállal sok nő most egyszerre gyereket? Eddig miért nem mertek?

Figyelt kérdés

nagyon sok ismerősöm most fogott bele a babaprojektbe, mindenkitől ezt hallom mostanság hogy ő is terhes, ő is, mi is próbálkozunk stb. Ne értsetek félre, egyáltalán nem baj, sőt, örülök neki csak fura hogy pl. 2 éve senki sem mert elmenni gyesre stb. Mi miatt változott meg a dolog? Van valami kedvezőbb anyagi juttatás állambácsitól? Biztos munkahelyek lettek vagy mi történt?

bevallom, nem tervezek még babát és nem is figyeltem mostanság ezeket a dolgokat, csak feltűnt hogy sokan szülnek, mennek majd szülni mostanság. Nagyon örülök neki, csak kíváncsi vagyok, miért most egyszerre sokan?


2014. ápr. 27. 01:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy? Ha 30 körüli, akkor egyszerűen csak kortünet. A gyed extra kicsit jobb, mint a korábbi juttatás, de szerintem csak emiatt felelős ember nem vállal gyereket. Én 30 éves vagyok, kb másfél éve kezdődött az ismerőseink körében a gyerekvállalási láz, miután lecsengett az esküvő láz.
2014. ápr. 27. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Épp most láttam ezt a videót..:)

http://www.youtube.com/watch?v=UEYEsEVAKQs

2014. ápr. 27. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha első gyerekről van szó nincsen semmi extra juttatás, amitől most jobb lenne a gyerkvállalási kedv. Inkább arról van szó, hogy most lettek adottak a feltételek a családalapításhoz (fix, jól fizető munkahely, saját lakás/ház, biztos kapcsolat).
2014. ápr. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mivel hasonló korosztály, így ők most léptek bele a babavállalásba. Ennyi, semmi más nincs, gondolom 30 eleje lehetsz, tipikusan ez az időszak amikor a legtöbben vállalnak babát.
2014. ápr. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Írok én is, mert érint a téma.

Mi azért vállaltunk most babát, mert adottak végre a megfelelő körülmények. Tavaly házasodtunk, de én még friss diplomás voltam, nem akartam rögtön babát, előbb dolgoztam még egy kicsit. A férjem is az ősszel kapott új állást, ami sokkal jobban fizet. Így bele mertünk vágni. Korábban is szerettünk volna, de szerintem így az ideális.

Egyébként a munkahelyemen sokan mások is most terhesek. Egy részük a már említett 30-as korosztály, akiknek most jött el az idő, a másik részük pedig már évek óta próbálkozik és most végre sikerült nekik.:)

2014. ápr. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%

Nem értem, hogy ez most miért érdekel téged? Ha az ismerősi körödben olyan sokan vállalnak most babát akkor kérdezd meg tőlük, hogy miért éppen most teszik, vágnak bele.


"Van valami kedvezőbb anyagi juttatás állambácsitól?"

Nálam már ezzel a mondatoddal leírtad magad, nem tudom, hogy a többi hozzászóló hogy van ezzel, de engem iszonyatosan sértettél ezzel.

Sokan nem a pénz miatt vállalnak babát, hanem mert egyszerűen szeretnének családot alapítani.


Bevallom, hogy a 20-as éveim előtt járok, a párommal most érkezett el az az idő, hogy bevállaljunk egy kisgyereket. Megvolt minden feltétel, örülök, hogy ilyen hamar sikerült mindent. Hitel nélkül van autó, ház és minden a babának.

Rengetek ember van, aki nem vállalt ilyen hamar babát, ők már 30 éves körül táján járnak és most jutottak el oda, hogy igen is ideje lenne.


Ennyi lenne. És ha ennyire kíváncsi vagy akkor inkább tényleg kérdezősködj az ismerőseidtől

2014. ápr. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem tervezek babát, 24 vagyok és nem a közvetlen ismerőseim vállalnak most gyerköcöt. Az anyagi oldalát azért kérdeztem mert sokan mondták, hogy most hogy 2 évig több pénzért lehetnek otthon a babával az kedvezőbb, utána pedig ha jól tudom a fizetésük mellé kapnak valamennyit de hogy most az gyed vagy milyen néven azt nem tudom. Ennyi lett volna az anyagi oldalra vonatkozó kérdés. Valamint hogy eddig mi volt az ok, ami miatt inkább halasztották a dolgot (független, ismeretlen emberek véleményére voltam kíváncsi, nem az ismerőseimére, náluk látom hogy kb mi volt, de sok ismeretlen kismamánál nem). Ami feltűnt hogy nem egy korosztály, 22-38 éves korig mostanság nagyon sokan mernek vállalni babát. És ne haragudj ha megsértettelek ezzel, de egy gyerek felnevelésénél nem másodlagos az anyagi biztonság sem (szerintem). Ahogy látom, nagyon sokaknál az a pici plusz is sokat jelent. Ennyi lett volna csak. Köszönöm a válaszokat!
2014. ápr. 27. 15:33
 8/10 A kérdező kommentje:
Meg kedvező lehet a is szerintem ha a munkáltató visszaveszi az embert a gyes után. Nálam biztos nem lenne másodlagos. Tudom, hogy nem anyagi okoknál fogva vállalnak gyereket, csak feltűnt hogy sokkal több a kismama mint 2 éve. Ennyi. És nem csak a környezetemben, hanem az utcán figyelve is. Ez váltotta ki a kérdésem, nem akartam senkit se megbántani vele.
2014. ápr. 27. 15:39
 9/10 anonim ***** válasza:

Tényleg nőtt a születések száma, januárban 53-mmal több született, mint tavaly januárban. De nem hinném, hogy ezt érzékeled szemre, inkább csak jobban érdekel a téma, és ezért akad meg a szemed a kismamákon.:)

[link]

2014. ápr. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem azért látsz most sok kismamát, mert kitavaszodott és lekerültek a nagykabátok, és jobban szembetűnik ha kismama valaki.
2014. ápr. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!