Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Létezik olyan pszichológus,...

Létezik olyan pszichológus, aki egyszerre kezeli a gyereket is és az anyját is?

Figyelt kérdés

Nevelési problémáim vannak a 4 éves fiammal,amiről úgy érzem nem a gyerek tehet,ő csak reagál a dolgokra a maga módján.Viszont az alaptermészete is elég lobbanékony,erre még rájön az agresszió,a hisztériás roham,és már nem tudom megfékezni.

1 éve született kistesó,és azóta teljesen megváltozott a kapcsolatunk.Én már csak szigorúan a második helyre szorultam,mindene az apukája.

Sajnos én is eléggé lobbanékony vagyok,türelmetlen,sokat kiabálok vele.

Mostanában nagyon elfajultak a dolgok,szégyellem,de a káromkodik is.Igen,tőlem hallotta.

Ha valaki tud ajánlani szakembert,megköszönném.


2012. márc. 4. 21:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem fordulj nevelési tanácsadóhoz, ök éppen ilyen helyzetekre vannak kiképezve.
2012. márc. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

Minden gyermekekkel történő pszichológiai foglalkozás rendszerszemléletben történik. Azaz ha te elviszed pszichológushoz, együtt tud kezelni titeket, főleg, ha ennyire összefonódik a gyermek problémája kettőtök kapcsolatával.

Egy pszichológus kismama

2012. márc. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy elég lenne, ha Te mennél pszichológushoz, hiszen Te is mondod, hogy a gyerek "csak reagál". Ha Neked sikerül megtalálni a feszültségek okát, akkor változni fogsz először Te, majd a gyermeked is.

Addig meg szeresd, szeresd, szeresd, amennyire megy!


Egyébként a gyermekpszichológusoknál alapvető dolog, hogy a szülővel beszélgetnek el, akár több alkalommal is, mielőtt még a gyerekkel találkoznának, tehát nagy baj abból sem lehet, ha oda mész, és ha ő úgy látja, akkor nyilván mondja majd, hogy fordulj szakemberhez, mert legtöbbször nincs olyan aki gyerekre és felnőttre is specializálódott, eléggé eltérő a két terület.

2012. márc. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
Egy igazán jó pszichológus soha nem "csak" a páciensével foglalkozik, hiszen mindenkinek van egy környezete, ami befolyásolja, vagy éppen okozza a lelki állapotát. Ez különösen igaz akkor, ha a "páciens" egy 4 éves kisgyerek, aki - a te leírásod szerint - hellyel-közzel a te viselkedésedet másolja. Mindenképp olyan szakembert keress, aki egyszerre foglalkozik veletek, mert rád is rádfér a segítség.
2012. márc. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sajnos én is úgy gondolom,hogy bennem van a hiba.

2012. márc. 4. 22:02
 6/13 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem meg ne ostorozd magad! Az én nagyobbik fiam is lobbanékony, türelmetlen,hisztis, hiper érzékeny és most, hogy oviba is jár hangos, szenvtelen és durva. Amennyiben nyugodt lenne, csendes, türelmes, stb, stb akkor te is inkább tudnád kezelni a gyerekedet mint így, hogy szinte provokál. Szóval ne vállald magadra teljes egészében a helyzetet. Te "csak" 70%-ban vagy hibás, a többi 30%-ért a gyerek felelős. Szerintem is a szeretet a kulcsszó. Szeresd és akkor jön a türelem is, a megértés is, és más szemmel fogod látni a dolgokat. Ne feccölj több energiát az önmarcangolásra, helyette ezeket az energiákat csoportosítsd át a TÜRELEMRE! nem csak a levegőbe beszélek, minden egyes nap megélem azt amit te itt leírtál. Voltam nevelési tanácsadóban kb, 1,5 éve (akkor még csak 2 éves múlt a nagyobbik fiam, az öccse meg 4 hónapos volt) és elküldtek avval, hogy túl kicsi a gyerek, nem tudnak vele mit kezdeni. Így leültem egy éjjel magammal és megbeszéltem a dolgokat. Hogy én vagyok a türelmetlen, én vagyok a sértődött amiért az én gyerekem hisztisebb a többinél, stb, stb. Vélt és valós sérelmeket sorakoztattam fel aztán egy átsírdogált éjjel után szét tudtam választani a beképzelt dolgokat a valós dolgoktól. Rend lett a fejemben és elkezdtem egy új tematika szerint élni, nevelni. Sok türelmet igényel ma is a nagyobbik fiam, de most már tisztel, figyel rám, tudja mi helyes és mi helytelen. Lefektettem a szabályokat és nincs kilengés. Amit tegnap szabadott azt ma is szabad, ami tegnap tilos volt az ma is az. Régebben pitiztem neki csak ne hisztizzen, most nincs ilyen és a hisztik is megszűntek. Kellenek a gyerekeknek a szüleik, a szüleik által lefektetett határok, a szabályok, a rendszer. Ettől érzi magát biztonságba.

Bocsánat, ha hosszú voltam, de ez a téma szívemhez szólt.

2012. márc. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%
4 éves gyerek semmiért sem felelős, mert a felelősségben benne van, hogy az illető tudatában van annak a valaminek. És a szakemberek is megmondták, hogy ilyenkor csak a szülő a felelős. A "rosszul nevelt gyerek" kifejezés is erre utal: a szülő nevelte rosszul. Ettől függetlenül, mint írták fentebb is, lehet, hogy a gyermeket is érdemes elvinni, de elég lehet az is, ha csak te mész be.
2012. márc. 5. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm ismét,nem volt hosszú.:)

Egyébként az óvodában teljesen jó gyerek,a mamijánál is jól viselkedik,még az apjához is máshogy viszonyul.

Egyértelmű,hogy magamnak köszönhetem,hogy ilyen velem.Idáig tűrt,és most borult ki nála a bili.Ha normális hangsúlyba megkérem valamire,ami tiltás,egyből kiabál,sír,és szid.Idáig "buta,kakis,szaros voltam,most már bolond kva,hülye stb.vagyok.Persze ilyenkor megfenyegetem,hogy ez nem lesz,az nem lesz ezért a csúnya beszédért,van hogy rácsapok a szájára,bezavarjuk a szobájába,de ezzel csak olajat öntök a tűzre.De valahogy csak tudatosítani kell benne,hogy ezt nem szabad.

Tudom,nekem is meg kell változnom,leginkább nem beszélni csúnyán,türelmesebbnek lenni.

Kellene valaki aki segít,mert egyedül félek nem fog menni.

2012. márc. 5. 12:22
 9/13 anonim ***** válasza:
76%

Igen, mindenképpen szükséged lesz egy szakemberre.


Sajnos még innen, egy pár bekezdés alapján is látható, hogy jópár alapvető nevelési hibát szoktál elkövetni:

- fenyegetés helyett elmondani neki, hogy két lehetősége van, ez, és ez, ha ezt teszi, akkor ez lesz, ha azt, akkor az. Ezek után ő szabadon dönt a kettő közül, vállalva annak a következményeit. Még az egyértelmű esetekben is (ne fuss az autó elé) van 'B' variáció (ha akar, kifuthat az autó elé): "Szívem, ha itt maradsz, biztonságban vagy. Ha kifutsz az autó elé, és elüt, akkor az nagyon fájni fog. Nincs értelme dacból kifutni, mert én úgyis megfoglak, hogy ne üssön el, utána pedig nem játszunk itt kint tovább, hanem beviszlek." Persze 4 évesnek kicsit rövidebben is lehet fogalmazni, vagy több részletben mondani el.

- Rácsapni a szájára semmiképpen sem, ezzel a "Ne mondd..." vagy "Ne érezd/gondold azt, hogy..." patológiás gátlást építjük, nem pedig azt, hogy vállalja a felelősséget azért, amit mond.

- Nincs olyan, hogy "nem szabad". A "kell" gyermek illúzió, ennek az egyik változata a "nem lehet", "nem szabad". Nagyon fontos, ezzel sokan nem fognak egyet érteni, de mindent szabad!! És mindennek megvan a következménye. Ez utóbbit tanítjuk meg.

- Az "alaptermészete", még ha ő genetikailag is hajlamos erre-arra, akkor is a nevelés miatt ilyen, ami tudatos döntések eredménye, és nem pedig "ő ilyen". Valójában a szüleitől tanulta. Sok esetben megkapta a pozitív visszajelzést a hisztire, (foglalkoztál vele, vagy éppen helyesen magára hagytad, de ez nem volt megfelelően kommunikálva, stb.), erőszakra (pl. engedtél neki/túl keveset/túl sokat/nem jókor), sokszor következetlen voltál, stb.

- A türelem fontos a részedről. De önmagában semmit nem ér. Fontos tudni, hogy mit csináljon az ember türelmesen, ugyanis a türelem nem egyenlő a várakozással! Az a birka türelem, a türelem ellentéte. Türelem = várok [az eredményre] + csinálom [a megfelelő dolgot, következetesen]!


A többit pedig majd elmondja egy jó (!) szakember, aki, miután elköszöntetek, valószínűleg ajánl még jó könyvet, mert a terápia nem ér véget az elköszönéssel, sokáig tart, ha jól csinálod, és miután befejeződött, a jó pap akkor is holtáig tanul.

2012. márc. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Bocs az off-ért, de az utolsó válaszolóval nagyon egyet értek és szeretném megtudni milyen könyvet javasolna, úgy érzem ő jártas a témában és szívesen venném az "ajánlott irodalmát."
2012. márc. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!