Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt csepeli anyuka akinek...

Van itt csepeli anyuka akinek bölcsibe és/vagy oviba jár (nak) a gyereke (i)?

Figyelt kérdés
Érdekelne minden tapasztalat! A kicsit bölcsibe, a nagyot oviba szeretném iratni, de nem tudom hova. Azt sem tudom mikor vannak a beiratkozási idők, mi mennyibe kerül, stb. Sőt, még nem is lakunk Csepelen, majd csak 1-2-3 hónap műlva költözünk.
2014. ápr. 28. 10:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Csepelen a legfavorizáltabb ovi az FEST-MÁZOLÓ utcai ovi, ami tulajdonképpen 3 óvoda, de egy a vezetése. És egy telken is vannak. Én ezt nem ismerem, de azt látom, hogy főútvonal mellett van, busz megy mellette, ezért én annak idején kilőttem.

Az én fiaim az ÁMK óvodába jártak-járnak. Itt nincs autóforgalom szinte semmi, saját konyhája van, és isteni az ebéd, tágas, fényes terek vannak és az óvodai neveléssel is elégedett vagyok. Itt ún. óvoda-iskolai osztályt választottunk, ami azt jelenti, hogy az ovis csoportból lesz az osztály, és a gyerekeket a nagycsoportban a leendő tanítón nénik már rendszeresen "látogatják", foglalkozásokat tartanak nekik, így mindenki ismer mindenkit. Az óvoda a bölcsi mellett van, én ide írtattam a kislányomat, mert a középsőm is ide járt. Novemberben voltam leadni a jelentkezést, akkor már csak szeptemberre volt hely. :(

Hol fogtok lakni pontosan?

2014. ápr. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bocs, szóval Festő - Mázoló utcai ovik, de hogy miért lett csupa nagybetű??? Ez nem az én napom!
2014. ápr. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Még nem tudom, de lakásban. Szóval vagy a belváros vagy csillagtelep jön szóba. Jó lenne ha az ovi és a bölcsi közel lenne egymáshoz és nem kéne 2 irányba vinni a gyerekeket. Így még kicsit messzebbre is megérné elmenni.
2014. ápr. 28. 14:47
 4/6 anonim ***** válasza:

Enyémek a Sétáló utcai bölcsibe-oviba fognak járni szept-től.

Bölcsiket dicsérik Csepelen, mindről jókat hallani (ámk, sétáló, rákóczi kert, festő).

Ovi pedig igény szerint, mindenkinek más jön be.

Én most vettem ki a gyerekeimet az Aprajafalvából, és mennek át a Csodakútba. Százszor jobb lesz nekik ott.


Beiratkozás:

ovi - május 5-9. minden csepeli oviban

bölcsi - folyamatos felvétel van, mielőtt kezdené a gyerek, előtte 3 hónappal kell leadni a jelentkezési lapot a Kiss János altb. 54.sz. alatt (itt kell jelentkezni központilag a sétáló, rákóczi, festő bölcsibe, és teljesen külön kell jelentkezni az ámk-ba) --- de a bölcsibe akkor van nagy esélyed, ha szept 1-én kezd a gyerek, utána már nehéz bejutni.

Ovik változó valamelyik fullházas (mint pl Csodakút) valamelyikbe bőven fér még gyerek.

2014. ápr. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az ÁMK a lakótelepen van, szóval közel a központhoz. Az ovi és a bölcsi szomszéd épületek.

A központi rész Csepelen szerintem nem a legbarátságosabb, mert nagy a forgalom, és a zaj, ha tehetitek, nézzetek körül Csillagtelepen és az Erdősor úti, vagy Szent László úti lakótelepeken. Csendes, nyugodt, madárcsicsergős helyek ezek.

Mi Királyerdőről hordjuk az ÁMK.ba a gyerekeket, nekünk megéri, pedig én tömegközlekedem.

2014. ápr. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
ÁMK-ba jelentkeztünk, 2 nap múlva hívtak, hogy felvették a nagylányt :)
2014. máj. 10. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!