Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Táppénzen vagyok vele és...

Táppénzen vagyok vele és mégis megy bölcsibe?

Figyelt kérdés
Kisfiam kicsit náthás lett, ma és holnap biztosan nem viszem bölcsibe, hadd kúrálódjon ki. A dokihoz ma megyünk, hogy megvizsgálja. Ha úgy találja, hogy semmi baja nem lesz már szerdán, elviszem már a bölcsibe. Viszont pont úgy jött ki, hogy szerdán hivatalos ügyeket kellene intéznem, mindenképpen egyedül (sorbanállás, utazás). Úgy volt, mielőtt jött volna ez a nátha, hogy kiveszek ezért egy nap szabit. De mivel a gyermekemmel amúgy is táppénzen leszek ma és holnap, arra gondoltam, hogy beíratnám a szerdát is, és elvinném a bölcsibe. (ha beteg marad, nyilván halasztanom kell ezt az egészet, és maradok vele itthon). Lehet ilyet csinálni?
2014. jan. 20. 10:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Arra gondolsz, hogy a gyerek után táppénzes állományban maradsz szerdán és közben a kicsi megy bölcsibe?


Hát azt hiszem nem nagyon fog menni, mert a bölcsibe kérni fogják az egészséges igazolást, amit ugyanaz a gyerekorvos kellene, hogy kiadjon, aki neked kiadja a táppénzes papírt.

Ennyire szerintem egy orvos sem egyszerű...

Lehet, hogy meg tudod rá kérni, de ez nem lesz szabályos- a bölcsiből is le fogják jelenteni a taj számát a kicsinek és a te ellátásodhoz is.

Nem fog ebbe az orvos valószínűleg belemenni.

Nálunk legalábbis biztosan nem tenné.

2014. jan. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm!
2014. jan. 20. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!