Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan érhetném el, hogy újra...

Hogyan érhetném el, hogy újra akarjon közös gyermekeket?

Figyelt kérdés

A párommal úgy kezdtük el a kapcsolatunkat másfél éve, hogy szeretnénk több kisgyereket vállalni. Ez a korom miatt nem volt elhanyagolható szempont. Most 34 éves vagyok, hamarosan 35. Sajnos őelőtte nem volt olyan férfi, akitől vállaltam volna...

Viszont úgy egy hónapja kijelentette, hogy várjunk még a gyerekvállalással úgy két-három évet aztán majd meglátjuk. Teljesen padlóra kerültem, bíztam abban, hogy ha nem is az idén, de jövőre belekezdünk a babaprojektbe. A korom miatt nem igazán várhatok, és mi lesz, ha újra meggondolja magát, mi lesz ha leromlanak az esélyeim? Teljesen tanácstalan vagyok, és sajnos egyre szomorúbb, mert eddig mindent meg lehetett vele beszélni, de ebben a kérdésben hajthatatlan.

Most már ott tartunk sajnos, hogy inkább óvszert használ, nehogy véletlenül is összejöjjön. Nekem egyre kevesebb kedvem, erőm van hozzá, valahogy eltört bennem valami. Ismerőseim szerint csak "használ", meg az alapszolgáltatásaim (főzés, mosás, stb.) kellenek neki, persze lehet hogy csak rosszul látják! Szakítani nem szeretnék, mert én szeretem őt, azt hiszem ő is engem. Elsősorban olyanok hozzászólásait várnám, akik voltak már hasonló helyzetben és hogyan oldották meg. Köszönök minden értelmes hozzászólást!



2014. ápr. 28. 13:26
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Mi is ugy kezdtünk neki a kozos életnek, hogy majd valamikor lesz kozos gyerek. Mára o ugy érzi, nem szeretne, en pedig jobban szeretem ot egy esetleges gyereknel, igy elfogadtam az álláspontját.
2014. ápr. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezt csak vele tudod megbeszélni. Kérdezd meg, mire vár vagy mitől fél vagy mi lenne szerinte más 2-3 év múlva vagy miképp képzeli el a jövőtöket 5-10 év múlva...?
2014. ápr. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mennyi ideje vagytok együtt? Ha csak 1-2 akkor érthető a gondolkozása, még élni akar veled, jönni menni.De ha már 5-10éve akkor gond van.Az hogy nem bízik benned és gumit húz amellé hogy védekezel az dúrva és sértő.Inkàbb ezen gondolkoznék el.Az idő valóban sűrget, de ha emiatt szakítanátok akkor mire megtalálod a partneredet akinek szülnél, meg összeszoknátok kb 2 év ugyan ott vagy.Ezt meg kell beszélnetek nincs mese.Mondja meg miért nem akar és miért nem bízik benned.
2014. ápr. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk fordítva volt én nem akartam még gyereket, a párom már igen.

ÉN nagyon féltem a gyerekvállalástól, szülés stb, bár a gyerekeket meg szeretem :) csak sok rémtörténeteket hallani stb., lehet sőt talán inkább remélem erről van szó nálatok is és nemcsak a "használásról" ahogy fogalmazol.

Ha csak a félelem a gyerekvállalástól van, akkor azon könnyebb segíteni, sétáljatok gyerekes helyekre, meg beszéljetek sokat róla, hogy milyen jó lenne ezeket a programokat gyerekkel csinálni stb. Valahogy hogy el tudja képzelni, hogy gyerekkel sem áll meg az élet. meg nekem sokat segített, hogy utánanéztem a szűrővizsgálatoknak, mert attól is féltem nehogy beteg legyen a baba, szóval attól megnyugodtam, hogy tudtam hogy zajlanak a dolgok, így már van is egy szép egészséges gyerkőcünk :)

Próbáld valahogy kipuhatolni mi is a gondja, miért nem szeeretne, de rendesen üljetek le beszélgetni, mert fontos az ok ami miatt nem akar.

2014. ápr. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Komolyan elbeszélgetnék vele,szerintem már nagyon nem értek rá várni.
2014. ápr. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Valamennyire megnyugodtam azért, mert gondolom, más is volt már hasonló helyzetben. Nagyon szereti egyébként a barátai gyerekeit, ezzel nincs gond! Voltak tervei is, hogy majd megyünk gyerekestül kirándulni, meg várat nézni, horgászni, stb. Nem tudom, miért és hogyan fordult meg benne ennyire. :(
2014. ápr. 28. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!