Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek tetszik a kislányom...

Nektek tetszik a kislányom leendő neve? Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
7hónapos kismama vagyok, már nagyon keresgéljük a neveket. :) Eddig a legvalószínűbb a Királyhidi Édua Krisztina.. de nekem annyira nem jön be a Krisztina név második keresztnévnek, hogy hozzátok fordulok! Szerintetek mi illene az Éduához? :)

2014. ápr. 29. 21:47
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
66%

Egyik sem tetszik. Kb. olyan, mintha valami Barátok Közt szereplő lenne ez az Édua. A Krisztina tucatnév.


Szerintem válasszatok valami stílusosabb nevet. Vannak még különleges, de kevésbé erőltetett nevek.


Pl. Adél, Csilla(g), Dorottya, Elina, Eliza, Emma, Flóra, Gerda, Hedvig, Inez, Lenke, Madléna, Natália, Odett, Rita, Sarolt, Szófia, Titanilla, Valéria, Zóra.

2014. ápr. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 A kérdező kommentje:

Sajnos a férjem nagyon ragaszkodik első keresztnévként valami ómagyarra, esetleg nagyon-nagyon magyaros névre. Ezeket a választási lehetőségeket hagyta nekem: Emese, Ense, Édua (ugye:)), Szente, Cseperke, Leáncs(na én itt néztem egy nagyot mikor olvastam!)

Segítenetek kell. :( Ha nem Édua, akkor ezek közül melyik legyen? Második keresztnév bármi lehet, ahhoz meg én ragaszkodom, nem a férjem. :)

2014. ápr. 29. 22:00
 13/45 anonim ***** válasza:
87%
Alapból az Édua nekem furcsa, de biztosan van olyan vezetéknév, amihez passzol. De szerintem a Királyhidihez nem. A Királyhidi Krisztina jól hangzana.
2014. ápr. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
86%
Emese. Királyhidi Emese, Királyhidi Mesi:)
2014. ápr. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
88%
Ezek közül egyértelműen az Emese.
2014. ápr. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
64%
Ha csak ezek közül lehetne választani, akkor az Emesét választanám. A többi borzasztó. Mondjuk az Emese sem tetszik, de az legalább vállalható.
2014. ápr. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
76%
Nekem is csak az Emese
2014. ápr. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
85%
A felsoroltak közül egyértelműen az Emese. A többi nem tetszik, pedig én is csak magyar nevekben gondolkoztam, kikötés volt, hogy csak azt kaphatnak a gyerekek.
2014. ápr. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 A kérdező kommentje:
Egyezkedünk majd a párommal. :) És második keresztnévnek? Nincs ötletetek? Tényleg nagyon köszönöm! Az Emesét én is szeretem, de erre valahogy most jöttem csak rá. :D
2014. ápr. 29. 22:09
 20/45 anonim ***** válasza:
77%

Csenge

Fruzsina

Réka

Tímea

[link]


Azért vannak egyszerű, ma is használatos magyar lánynevek...

2014. ápr. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!