Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek tetszik a kislányom...

Nektek tetszik a kislányom leendő neve? Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
7hónapos kismama vagyok, már nagyon keresgéljük a neveket. :) Eddig a legvalószínűbb a Királyhidi Édua Krisztina.. de nekem annyira nem jön be a Krisztina név második keresztnévnek, hogy hozzátok fordulok! Szerintetek mi illene az Éduához? :)

2014. ápr. 29. 21:47
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
64%

Nekem tetsző ősmagyar lánynevek:

Bíborka, Boglárka, Csilla (magyar névalkotás, Vörösmarty tette népszerűvé), Dalma, Hargita (valamiért különösen tetszik a mind a hangzása, mind a jelentése), Lenke, Lilla, Sarolt(a), Viola, Zselyke.


Forrás: [link]


De ha mindenképp a férjed által felsoroltakból kellene választanom, akkor talán még az Emese...

2014. ápr. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
54%

Nekem tetszik az Édua

És főleg, ha a párod ragaszkodik hozzá, akkor ezen nem változtatnék. Szeritnem az Emese is jó, de ahogy más a Krisztinára mondta- az is nagyon tucat.

Én második névnek emellé a hosszú vezetéknév mellé biztos hogy rövidet választanék, ha már ragaszkodtok a két névhez, bár nekem simán az Édua is tetszik egy keresztnévvel a vezetéknevetekkel.

Ha két név, akkor én pl: a Királyhidi Édua Évát adnám! :)

Gratulálok a kislányhoz! :)

2014. ápr. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
56%

Bár az én férjem szerette volna az Éduát :)

Én gyerekem Emese lett :) (nálunk a férjem nevezte el a gyerekeket, nekem sok beleszólásom nem volt)

Nekem az Édua nagyon tetszik!!!!

2014. ápr. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:

És a Hanga nem tetszene?

Nálunk annak idején felvetődött, hogy Kinga Édua legyen a kislányunk. De fiú született akkor. Aztán lett kislányunk is, de ő aztán már más nevet kapott.

2014. ápr. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 A kérdező kommentje:
Királyhidi Édua Éva! Ez nagyon tetszik! Áttárgyalom majd párommal!:) Emese még esélyes!:) Köszönöm mindenkinek!
2014. ápr. 29. 22:39
 26/45 anonim ***** válasza:
60%
Mi az hogy csak ezekből választhatsz, ezt is közösen kellene eldöntenetek!
2014. ápr. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
58%
Ez az Édua egyszerűen szörnyű! Légyszi válasszatok mást! :)
2014. ápr. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem nagyon jó ötlet, hogy 2 nevet adtok a kicsinek! De nekem valahogy az Édua nagyon nem tetszik. És mi lesz, ha majd felnő, és neki sem tetszik. Ezért lenne jó a második név. Az Évás nekem is tetszik:) Bár én már csak felnőtteknél látom az Éva nevet. Anna esetleg? Királyhidi Édua Anna.
2014. ápr. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 Vilcsianyuja ***** válasza:
58%

A Réka nem lehet opció a férjed számára? Királyhidi Réka. Ennyi. Egy ilyen szép hosszú vezetéknév után egy frappáns rövid keresztnév, ráadásul nem halmozná a magánhangzókat. Magánhangzóval végződő vezetéknévhez illenék mássalhangzóval kezdődő keresztnevet választani, és ha nagyon muszáj az a fránya második keresztnév (amit, hacsak a gyerek a későbbiekben nem utálja nagyon az elsőt, ezért inkább a másodikat fogja használni, én személy szerint a világ legfeleslegesebb dolgának tartok) is lehetőleg ellentétes hangzóval kezdődjön, mint ahogy az első befejeződik. Szerintem ezeket is érdemes nézni a névválasztáskor. Mássalhangzó találkozása mássalhangzóval nem feltétlenül gáz, kivéve ha épp ugyanaz a mássalhangzó.

Amúgy jókat röhögtem ezeken a magyar eredetű név felhozatalon, hogy Fruzsina, Kerubina, Begónia. Igazi ősmagyar nevek :) Ha ezeket elfogadjuk magyar eredetűnek, akkor mondjuk az Erzsébetet meg a Katalint miért nem??? Éppen annyira hozzásimultak a magyar kiejtéshez.

De a kedvencem a Viola - amúgy tényleg a kedvencem, lányomnak is kiharcoltam :) - aminek konkrétan van szép ősmagyar megfelelője, az ibolya, mivelhogy a viola az ibolya latin neve... innen jön a viola mint lila szín is. Még hogy magyar eredetű... Amúgy az Édua meg kun, ahogy olvasom a wikin. Számít ennyire, milyen eredetű a név? Felesleges ez az ősmagyarozás, fiúnévből még esetleg lehet nagy nehezen normális nevet választani, de őszintén, lánynévből az Emese-Réka kettősön (ami ezért nem véletlenül elég gyakori) kívül normális nevet nem igazán lehet választani (bocsi, Kincsők, Csengék, Zselykék, és fel nem soroltak, ez természetesen baromian szubjektív vélemény, valószínűleg ha ismernék közületek egy hihetetlen jó fejet, más lenne a véleményem a nevetekről).

2014. ápr. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem még az Édua Emese vagy Emese Édua is szép együtt, egyébként nekem az Édua a kedvenc nevem, pedig nem is vagyok ősmagyaros név-párti, csak hangzásra tetszett meg. :) A Krisztina nem tetszik, Édua Anna is szép például... meg sokminden más is illik hozzá.
2014. ápr. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!