Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek tetszik a kislányom...

Nektek tetszik a kislányom leendő neve? Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
7hónapos kismama vagyok, már nagyon keresgéljük a neveket. :) Eddig a legvalószínűbb a Királyhidi Édua Krisztina.. de nekem annyira nem jön be a Krisztina név második keresztnévnek, hogy hozzátok fordulok! Szerintetek mi illene az Éduához? :)

2014. ápr. 29. 21:47
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem jól passzolna a Kinga vagy Lilla vagy Lia. Az Éva olyan erőltetett hangzású nekem. Amúgy szerintem nincs gond az Éduával, ismertem egyet, nagyon aranyos lány.
2014. ápr. 30. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
78%
A vezetéknév h és d- je miatt rosszul hangzik, inkább Ense, Szente, a Krisztina helyett vmi rövidebb, max 5 betűs. Az Édua nekem amúgy semvhangzik ősmagyarnak, inkább bibliainak.
2014. ápr. 30. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
Az Éduának mi lesz a becézése? Édi?
2014. ápr. 30. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
91%
re21. A Dalma mióta ősmagyar név? Magyar igen, Vörösmarty alkotta eredetileg férfi névnek, csak 1839-től használják női névként. Szóval messze nem ősmagyar.
2014. ápr. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:

Nekem tetszik az Édua egyébként, bár én nem adnám a lányomnak.

Királyhidi Édua Réka??

Királyhidi Édua Emese??

2014. ápr. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:

A Királyhidi Krisztina nagyon szépen cseng, ehhez így nem kellene másik név. Olyan fennkölt, nemesi hangzása van.

Másik névvel már rendkívül hosszú lenne, gondolj bele, hogy űrlapot kell kitölteni. Lehet bele sem férne a név rubrikába

2014. ápr. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:

Nekem se az Édua se a Krisztina nem tetszik, viszont egyben a teljes név szerintem jól hangzik :)


32 hkm

2014. ápr. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
42%

De miért nem lehet egy normális Erzsébetet, Katalint, Júliát, Zsuzsannát adni?

Most komolyan, manapság az a különleges, ha valakinek rendes neve van, nem valami Szüvellő vagy a ló másik oldala, valami Hatidzse.

2014. ápr. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:

Nekem nem erőltetett az Évával, tetszik, hogy összecseng a két név. Egy különlegesebb és egy hagyományosabb. Szerintem jók együtt. :)

Hogy döntöttetek végül?

2014. ápr. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
3%

Tetszik az Édua.

Második névre javasolnám:

Ajándék, Áldáska, Áfonya, Babér, Balzsam, Barack, Bársonyka, Berkenye, Búzavirág, Ciklámen, Csendike, Cseresznye, Délibáb, Ékes, Életke, Enéh, Fahéj, Fehérke, Fürtike, Füzike, Galamb, Gesztenye, Gyopárka, Gyömbér, Harmatka, Hunorka, Illangó, Jácinta, Jávorka, Kikinda, Magorka, Majoranna, Mályva, Mandula, Menta, Mimóza, Napsugár, Nefelejcs, Neste, Nyeste, Őszike, Őzike, Pipacs, Reményke, Rozmaring, Sáfrány, Sudárka, Sugárka, Szederke, Szellőke, Szegfű, Szemőke, Szende, Szendike, Szilva, Színes, Sziromka, Szüvellő, Tűzvirág, Üdvöske, Ünőke, Vadvirág, Verbéna, Zöldike, Zsálya...

2014. ápr. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!