Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Segítene valaki? Tudom, hogy...

Segítene valaki? Tudom, hogy minden eset egyedi, de SEHOL nem adnak konkrét választ. Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Szóval!

2002 óta volt munkaviszonyom,keresetem átlagos volt.(nettó 70ezer körül)

2005 nov óta táppénzen voltam,2006 áprilisban szültem.Következett a GYÁS,GYED,GYES.

Aztán 2009 áprilisban lejárt a Gyes a fiam után,volt még ki nem vett szabim,amivel ugyebár újra munkába álltam.De mire letelt a szabim,szóltak,hogy nem kell mennem dolgozni-elbocsájtottak.

Amikor lejárt a felmondási időm,azzal a nappal bejelentett egy ismerős vállalkozó,2hónap min bérre-magam után fizettem a járulékot,utána 1 hónap 100 ezerre-szintén magam után fizettem.

2009 Október óta táppénzen vagyok a második babával,márciusra várjuk.

Ha valaki végig olvasta a kisregényemet köszönöm.Most következik a kérdés:

Mi lesz az alapja a további ellátásaimnak?

Figyelembe veszik a 3 hónap új munkahelyet+ a régi munkahelyemen a szülés előtti időkből származó béremet?(2005-ös év novemberig?)

Mert valahol azt olvastam,hogy ellátás,nem lehet egy másik ellátás alapja.Tehát az első gyerek születését követően a Gyed-et, Gyes-t nem számítják.

Válaszokat előre is köszönöm.OEP-nél,MÁK-nál semmi konkrétat nem tudtak mondani.


2009. dec. 25. 15:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Húú! Amit írok az csak az én meglátásom.

A táppénzt a bejelentett munkabér 60-70%(nem tudom, most mennyi%),de nem tudom meddig néznek vissza hónapokat. Amint megszületik a babád, az utolsó 1 év bér átlagát veszik figyelembe persze a táppénzet is beleértve.

Annyi hónap gyedet kapsz, amennyi hónap munkaviszonyod volt, de max 2 év. Tehát régebbi béreket nem is veszik figyelembe. A gyes pedig alanyi jogon jár.

Furcsa, hogy nem tudtak segíteni az OEP-nál, nekik konkrétan tudniuk kellene!!


Békés Karácsonyt és kellemes baba várást!

2009. dec. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A minimálbér kétszerese lesz az alapja mind a gyásnak mind a gyednek mert 2009. április és 2010. március között nem telik el egy év, tehát nincs egy év munkaviszonyod, hiszen korábban gyesen voltál ami nem számít annak. Ilyen esetekben így számolnak. Viszont mivel a gyes, gyed, stb. is biztosítási jogviszonynak számít, így jogosult leszel a gyedre két évig.


Összefoglalva: nettó 85ezer lesz a tgyásod (esetleg igénybe veheted hozzá az adójóváírást és akkor kb. 11-12ezerrel több) és gyedként pedig a maximumot fogod kapni ami kb. 82-84 ezer lesz havonta az adójóváírással együtt vagy nélküle kb. 70-72ezer.

2009. dec. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Szia!Itt érdemes regisztrálnod,ezen az oldalon adj meg minden infót Szakbarbárnak és várj türelemmel a válaszra!Én már kaptam Tőle segítséget mert elég problémás eset vagyok!Biztosan segít,hidd el:)

2009. dec. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!