Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Édesanyám 2 hétre hozzánk...

Édesanyám 2 hétre hozzánk költözne a szülés után, a párom ezt nem szeretné. Mennyire nehéz egy újszülöttel az első pár hét?

Figyelt kérdés
Első terhességem, nem tudom, milyenek a kisbabák, milyen lesz majd az enyém. Anyám kijelentette, hogy ő jön, én úgy gondoltam, jól fog jönni minden segítség, de most elbizonytalanodtam. A párom szerint pont az első két hétben nem kéne jönnie - utána jöhet, semmi gond - mert ez kritikus időszak a család életében és szeretne hozzám még közelebb kerülni ès ha nagyon erős lenne köztünk a kötelék, nem pedig eltávolodni tőlem. (Anyámnak mindenről véleménye van, folyton szidja apámat, szeret belekotyogni dolgokba, de azért szerencsére le lehet állítani.) A párom előző házassága pont ezen a ponton kezdett el tönkremenni. Azt mondta, ketten megbírkózunk mindennel, nem lesz olyan nehéz, majd ő vezeti a házartást, de ha ragaszkodom anyám jelenlétéhez, akkor belenyugszik. Mit gondoltok, képesek leszünk kiegyensúlyozottan és boldogan "átvészelni" a gyermekágyas időszakot? Szeretjük egymást és jó köztünk a kommunikáció, de eddig én vezettem a háztartást, és kényes vagyok a tisztaságra, meg a nagyon jó kajára, félek, hogy hisztis leszek majd a kialvatlanságtól, meg attól, hogy Életem párja minden igyekezete ellenére sem fog úgy főzni, ahogy én szeretem - de sajnos édesanyám sem.
2014. máj. 6. 17:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Alapba az első 2 hét nem olyan vészes mert eszik meg alszik a baba... meg hát amit párod mond az teljesen érthető :) Szerintem nem lenne a világ vége ha abba a 2 hétbe csak ti lennétek együtt és senki nem osongatna a háttérbe
2014. máj. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

:)

Ahogy írod- jó kommunikáció, mindent megtesz, stb. a párod. Ez szupi.

Nekem igazából annyiból volt segítség, h anyu szülés után 1 hetet ott volt, h ő mosott, meg főzött, tehát nekem a babán kívül semmi mással nem kellett foglalkoznom.

Szerintem ha mindent megcsinál a párod és nincs olyan igényed, amiben csak anyukád tudna segíteni neked, akkor tuti menni fog. :) Sokaknak nincs segítsége a párjukon kívül szülés után, sőt van akinek az sincs. :)

2014. máj. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Eredeti terv szerint nálunk is két hétre jött volna édesanyám, amiből egy hét lett. Nem azért, mert összevesztünk vagy ilyesmi, de amiben bizonytalan voltam, azt egy hét alatt megmutatta, és mivel a férjem itthon volt hetekig szabin, ezért sokat tudott segíteni. Az jól jött, hogy egy hétig itt volt, mert a fürdetést például az első napokban nem vállaltam volna be, emellett rengeteget ringatta, hogy mi tudjunk pihenni, mert éjjelente alig aludt a fiam az első napokban. Főzni is sokat főzött, mert én is rengeteget ettem és a férjem is, és jól esett újra az anyukám főztjét enni. :-) Aztán belerázódtunk a dolgokba, és jobbnak láttuk, ha hármasban maradunk. Nem csinált belőle édesanyám problémát, bár láttam a szemén, amikor elment, hogy szíve szerint elvinné az unokáját, hogy egész nap babusgathassa. :-)
2014. máj. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
70%

Mi lenne ha anyós költözne oda?

Na igen ő is erre gondol.

2014. máj. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Ananke ***** válasza:
61%
Én a pároddal értek egyet.Én se engedtem,hogy az első pár hétbe bárki jöjjön.Először ti ismerkedjetek össze és szokjatok össze valamennyire.Az elején eszik alszik,te is tedd azt,párod meg kicsit vigye a háztartást.Menni fog nyugi és olyan jó érzés lesz,hogy hárman vagytok!!
2014. máj. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
A párom édesanyja nagyon nehéz természet. Engem is megbántott már párszor, de én jobban kijövök vele, mert ráhagyom a dolgokat. Ők ketten viszont nagyon messzire tudnak menni a vitáikban, abszolút nem férnek ösze. Szerencsére anyósom nagyon messze lakik, így nincsenek vérre menő harcok. Az én anyám mindig azt mondja, ő nem akar olyan kotnyeles lenni, mint nagyanyám, aki megkeserítette az életét, csak néha elfelejti:D De szoktam neki mondani, ha messzire megy és akkor visszavesz.
2014. máj. 6. 17:44
 7/20 anonim ***** válasza:

Az enyém is kitalált ilyen 2 hétre hozzánk költözős dolgot, de mondtam neki, hogy ne.

Szülés után a legkevèsbbé sem vágytam még egy embert látni, kerülgetni hármónkon kívül!

És aztán meg úgyis mindent egyedül kell megoldanom.

2014. máj. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Az odaköltözésnek én sem örültem volna, de nagyon jó volt, hogy minden nap jött az anyukám. Hozott kaját és összekapta a lakást egy kicsit, párom és a háztartás nem jó kombó, bármennyire is igyekezett. A babával nem volt sok gond az elején, de én nem voltam a toppon, gátseb sokáig fájt, és mellgyulladásom is volt kétszer. Szóval inkább miattam kellett a segítség, nem a baba miatt :)
2014. máj. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Az nem megoldható, hogy naponta odamenjen pár órára?
2014. máj. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Ó, ezt ismerem, anyósom is ezzel próbálkozott :D

Az első 2-3 hét a legkönnyebb, mert eszik-alszik. Mi a férjemmel voltunk hármasban és nagyon jó volt így. Utána csak akkor jöttek a nagyszülők, ha segítség kellett, de senki sem költözött oda hozzánk a kisbabánkon kívül. Nekem volt időm egy baba mellett vinni a háztartást, főzni, nem volt ezzel gond. A nappali alvások mellett meg lehet csinálni, bár van, hogy szervezést igényel :D

2014. máj. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!