Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek is van (volt) olyan...

Nektek is van (volt) olyan barátnőtök aki miután gyereket szült teljesen megváltozott? Úgy, hogy előbb neked volt gyereked és addig teljesen jó volt vele lenni.

Figyelt kérdés
Nem tudom feldolgozni, tényleg nagyon jó barátnők voltunk, én rugalmas anyuka vagyok, gyerekekkel bármikor-bárhova elmentem vele. Minden szép és jó volt. Aztán ő is szült és egyszerűen azt éreztette, hogy körülöttük forog a világ. Ha az én gyerekeimmel volt valami, akkor a fölött elsiklott (mindig az volt,hogy már nagyok, könnyebben veszik-ovisok). De ami náluk van a gyerekek körül az a világ legfontosabb dolga és csak arról van szó. Ez nagyon rosszul esik, hisz az én családom is ugyanolyan fontos (bár előtte én mindig igyekeztem semleges dolgokról beszélni kikapcsolódásképp, nem csak a peluscseréről volt szó). Bennem van a hiba vagy tényleg van ilyen. Észre sem veszi, hogy ha hetek óta nem jön szóba az én családom. ?ár kipróbáltam. Ő a sztár vagy mifene, mert neki gyereke lett. Ez nem túl jó nekem így.
2014. máj. 7. 14:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Vannak anyukák, akik úgy tekintenek a gyereknevelésre mint valami misszóra.

Sok esetben a férjüknél, mindenkinél jobban szeretik és előbbre veszik a gyereküket. Ez egy ideig normális aztán átlépnek egy határt, a gyerek irányítja az életüket: csak lábujjhegyen mernek közlekedni ha alszik, nem mennek sehova, elhanyagolják maguk és csak a gyerekre költenek, csak neki élnek.

Szerintem sem egészséges ez, érthető ha rosszul esik neked, viszont úgysem fogod tudni ezt neki megmagyarázni mert ő belülről ezt teljesen másképp éli meg. Most rózsaszín ködben ül, ha jó barátnője vagy, akkor tarts ki mellette így is, mert ha most magára hagyod, akkor 10 év múlva, mikor már a gyereke nem törődik vele, teljesen egyedül lesz, mint a kisujja.

Egyszer majd át fogjátok tudni beszélni ezt és hálás lesz érte, hogy kitartottál mellette.

2014. máj. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem adj neki idöt, ha valóban jó batátnöje vagy. Új neki az anyaszerep ès persze hogy a babája körül forog a világ! Ennek ìgy kell lennie most. Úgy látszik ö egyszerüen nem olyan rugalmas sem mint te. Majd megváltozik ez nála ha az ö gyereke is idösebb lesz. Ha addig kitart a barátságotok majd elmondhatod neki hogy tèged mi bántott, de elötte ne mert elveszted öt mint barát!
2014. máj. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Már két éves neki. Igazából ő hanyagol engem. Mindig én keresem de semmi másról nem beszél, csak a gyerekről. Én hagyom. De már nekem esik rosszul a hanyagolása. Nekem is a gyerekek a legfontosabbak, biztos mindenki máshogy él, ezt elismerem. Csak már azért tényleg rosszul esik. Nem éreztetem vele, nem szólok én. De így nem tudom mi lesz.
2014. máj. 7. 16:48
 4/5 anonim ***** válasza:

nem tudta milyen az anyaság, míg gyermeke nem lett.

igaz, hogy nem túl önzetlen dolog, ahogy viselkedett veled, mert ugye nem érdekelték a gyerekes dolgok, míg neki nem volt, illetve, most hogy neki az élete főszereplője a gyereke. (mint minden anyának, max. valaki valóban többet áldoz rá, valaki megpróbálja élni régi életét valamicskét úgy, hogy már szülő - vannak ilyen és olyan anyák, senkit nem kell többre vagy kevesebbre tartani a nevelése miatt, persze, ha egészségesek a keretek)


sajnos kicsit önző a barátnőd, legalább kicsit megjátszhatta volna magát, kicsit megerőltethette volna magát, de nem tette.


ettől még nem biztos, hogy nem igazi barátnő. ilyen és kész. jóindulatú és társként tekint rád, de természeténél fogva nem önzetlen, nem érdeklődő.


ez van. akkor ha úgy érzed, neked nem kell egy ilyen barát, akkor itt ért véget közös utatok. lesz másik barátnőd, lehet, nem ilyen, de rá már nincs szükséged.


ne szomorkodj. ennek így kellett lennie. ha igazi barátok vagytok, egy idő múlva feltűnik, esetleg be is látja a "hibáját" és lehet, megint sok közös ügyetek, témátok lesz :)

2014. máj. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Emili ^^ ***** válasza:
Hát... Nővéremnek van egy ilyen barátnője, miután a nővérem megszülte Fannyt a kislányát, pár évre rá a barátnője Xenia megszülte a kislányát és a kisfiát Danielt és Rebeccát. Azután buta féle lett, de amikor szembesítette vele az anyja, pszichológushoz fordult, és Xenia a pszichológus segítségével újra normális lett.
2016. jan. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!