Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Külföldön született baba...

Külföldön született baba magyar anyakönyvezésénél elfogadják a külföldi anyakönyvi kivonatban szereplő nevet, ha az nem szerepel az utónevek jegyzékében?

Figyelt kérdés
Mi történik tehát akkor, ha a gyermek ideiglenes külföldön tartózkodás miatt külföldön születik, és kap egy olyan nevet, ami nem szerepel a magyar utónevek között, de a gyerek már megkapta a nevet?

2014. máj. 8. 18:20
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Én úgy tudom, hogy csak akkor kaphat külföldi nevet a baba, ha az egyik szülője külföldi. Akkor nem számít az írásmód, és hogy benne van-e az utónévjegyzékben.
2014. máj. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
Nem. Ha az egyik szülő külföldi, s külföldi nevet szeretne a gyermeknek adni, akkor is kérvényezni kell.
2014. máj. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Szia! Sajnos nem kaphatja azt a külföldi nevet a baba, amit Ti kint adtatok neki. Például, ha külföldön úgy írják "Sophia", itthon úgy fogják anyakönyvezni "Szófia". Ha nincs olyan név itthon amit választottatok, akkor sajnos itthon másikat kell adnotok! Ez csak abban az esetben érvényes, ha mindketten magyar állampolgárok vagytok, ahogy az első válaszoló helyes írta. Ha egyikőtök külföldi állampolgár, itthon lehet adni idegen nevet.
2014. máj. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
62%
Uj nevet valasztatnak a szulovel. Kivetel, ha a gyermek kulfoldi allampolgar, vagy egyik szuloje kulfoldi.
2014. máj. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyermekem kulfoldon szuletett, automatikusan megkapta az adott orszag allampolgarsagat. Szuletese utan egy honappal kertuk meg a magyar szuletesi anyakonyvi kivonatot neki. Nevet ugy irtak, ahogy mi adtuk neki "ck"-val a vegen. Nem kotekedtek, nem kerdeztek. Megcsinaltak es kesz.
2014. máj. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön szültem. Nem kapja meg a gyerek az adott ország nemzetiségét. Viszont nevet választhatsz olyant ami a magyarban nics,későbbiekben a magyar anyakönyvezésnél aztveszik alapul,ami az eredetiben an. Németben szültem,kislányom a Larissa nevet kapta és a magyar születésianyakönyvi kivonatban is Larissa van,nem pedig Larissza,ahogy a magyar névjegyzékben. Remélem segíthettem
2014. máj. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Lemaradt : mind ketten magyarok vagyunk,az apja is és én is
2014. máj. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Országfüggő, hogy hol kapja meg az állampolgárságot és hol nem. A férjem külföldi, szóval a fiam is megkapta az állampolgárságot, és a nevét simán elfogadják úgy, ahogy le van írva. A kettes nem jól tudja, nem kell kérvényeztetni. Végigcsináltam, nem kérték. A nyomtatványon van lehetőség arra, hogy kiválaszd, hogy az eredeti írásmóddal vegyék át, vagy magyarosítani akarod.

Nem tudom, mi a helyzet a Larissával. Én úgy tudom, hogy csak akkor választhatsz olyan nevet, ami a magyar utónévjegyzékben nincs benne, ha az egyik szülő külföldi.

2014. máj. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, ment a zöld kéz! Ezek szerint, ha szerencsém van, akkor átírják a német anyakönyvi kivonatból, ha nincs, akkor akár az is lehet, hogy új nevet kell választani.
2014. máj. 14. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!