Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vannak itt olyan anyukák akik...

Vannak itt olyan anyukák akik gazdálkodnak/kertjük/állataik vannak, illetve "természetközeli" életet élnek?

Figyelt kérdés

Érdekelne milyen így az élet,és miket csinálnak.


Van házunk,kertünk,de eddig valahogy nem jutottam el oda,hogy kezdjek is vele valamit a fűnyíráson kívül.Elhatároztam,hogy jövőre kertet szeretnék,veteményest,gyümölcsfákat,és talán tyúkot is tartanék.Mennyire lehet baba,kisgyerek mellett ezt kivitelezni?Megéri?


2014. máj. 10. 14:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
szia. nekünk vannak állataink,kertünk és egy egyévesünk. hogy mennyire lehet kivitelezni? nagyanyáink is megcsinálták! a kertünk sajnos nem túl nagy,csak 1500nm körül van,de szeretnénk bővülni,másik portát venni. van 130 tyúkunk, nyulaink, libák,de remélem még bővülünk. szoktam mondani,amíg tehenem nincs,meg nem halok :) a gyerek imádja az állatokat. a tyúkudvarból alig lehet kirángatni, a kislibákat a fűben ülve nézegeti,ahogy pancsolnak,amikor a nyulakat látom el,bemászik hozzájuk a ketrecbe... a gyerek ez ügyben nem akadály. a kerttel már vannak gondok,még akkor is,ha épp nem nyűgös,mert szereti kitépkedni,ami kinő és sajnos nem a gazt húzza,hanem a répát,hagymát :) de gondolom,ha 1000x elismétlem,h. nem szabad,egyszer csak megérti :) vágj bele bátran! és ne tántorodj meg a csalódásoktól,mindenbe bele kell jönni!
2014. máj. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,biztos bele kell rázódnom,mert nem csináltam ilyet,illetve csak nagyon régen gyerekkoromba.Szeretném még megkérdezni,hogy az állatok,kert ellátása napi szinten mennyi időt vesz el?Milyen zöldségek,gyümölcsök teremnek?
2014. máj. 10. 16:07
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi még csak ott tartunk ,hogy nagyon szeretnénk kertet. De kis balkonládákban ültetgetünk (Paprika, paradicsom, eper).

Szerintem Te is kezd csak pár dologgal, aztán minden évben hozzá még ez meg az. Tyúkokat én is akarok majd.

Kisfiam, amúgy imád segíteni, ebben a pár dologban is. vagy csak nézi :) Az állatos részét még jobban imádná, az biztos.

2014. máj. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Egyenlőre én is csak kicsiben kezdeném: paradicsom,paprika,répa,hagyma ilyesmik,meg gyümölcsfákat is szeretnék néhányat.
2014. máj. 10. 16:54
 5/8 A kérdező kommentje:
Lehet hülye kérdés,de amúgy minden föld alkalmas az ültetésre?
2014. máj. 10. 16:55
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
szia! hülye kérdés nincs! van olyan föld,mint pl. nálunk Szakáldon,ahol nem marad meg a barack. vagy ha kecsketrágyázol,akkor nem nő meg a hagyma. ilyen van. vagy ha nagyon kimerült a talaj,sok évig,trágya nélkül csak ültettek és nem pihent,akkor nem lesz szép a termés. de egyébként minden föld jó ültetni,hacsak nem vegyszeres vagy törmelékes vagy hasonlók. neked jó pihent földed lesz,igaz az első 1-2 évben mire kiírtod a jól megtelepedett füvet,bele fogsz őszülni. örökké gazolni kell,ráadásul a fű makacs gyom,de nehogy feladd! amikor az első érett,illatos,lédús,piros,mézédes paradicsomodat eszed majd,mindenért kárpótol! és évről évre jobb lesz! nekünk 4. éve van beültetve a kert,idén nagyon rosszul sikerült, a fele tarlón maradt,mert elromlotzt a robikapánk,a férjem örökké dolgozik,nem ér rá megcsinálni sem :( és hogy mennyi időt vesz el? ha szorgalmas vagy és rászánsz napi egy órát,akkor annyi elég. ha olyan lusta vagy,mint mi,akkor kéthetente két álló napi munka két embernek :D a titok egyébként,h. folyamatosan kell csinálni,mindig egy kicsit. ha csak 20 perced jut,akkor csak annyit. az állatok pedig: mióta ilyen sok csirkénk van,napi 3x adok nekik enni-inni,de a 25 pipinek elég volt csak reggel adni. ez kb 5 perc,amíg kiszórod a takarmányt és töltesz vizet. 2-3 havonta egy ganajazás kb. 1,5 óra. mióta ennyi jószágunk van,reggel egy 20percet vesz el az időmből. szóval ha ezt mind összeadom,akkor napi 1 órát vesznek el az állatok és a kert egy napból. és akkor van napi 10 tojásom (nem a 130 pipiből,mert ebből 115 még csak 2 hónapos) 13 csirkéből, van húsom a nyulakból, a csirkéből,a libából, a kertből pedig ősszel telis tele főzöm a kamrát babbal,lekvárokkal,paradicsommal, gyümölcsökkel, a fagyasztó tele borsóval, a pince krumplival,hagymával,céklával,tökkel. szóval,igen,MEGÉRI!!!
2014. máj. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

jajj igen,kihagytam mik teremnek. (nem az ideit írom,mert idén csak a fél kert van beültetve eddig,nagyon kevés.

hagyma,fokhagyma,borsó,zöldség,répa,retek,sóska,spenót,bab,kukorica,krumpli,tökfélék,paradicsom,paprika,karalábé,kelkáposzta (ez sosem sikerül jól),káposzta. kb. ennyi. gyümölcsünk még alig van,3 éve lakunk itt,tavaly előtt ültetük az első fákat,idén meg még néhányat,gyümölcsünk egyenlőre anyóstól van. de amiket eddig ültettünk: meggy,cseresznye,alma,körte,szilva. mindenből minimum kettő kell,h. porozzák egymást! de ezt elmondják a faiskolában. illetve idén ültettünk szőlőt, ribizlit és málnát,meg tavaly epret. még szeretnék birsalmát,diót és jó lenne,ha megmaradna valamilyen barack.

2014. máj. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2014. máj. 11. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!