Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerekkel városból falura...

Kisgyerekkel városból falura volt valaki így?

Figyelt kérdés
Úgy alakult,hogy egyedülálló lettem,költöznöm is kell,de egy albérlet,a rezsi elég sokat elvisz.Most lenne lehetőség falura egy régi,de jó állapotú parasztházba költöznöm.A rezsi elhanyagolható,és elég sok előnye van,de nem tudom a hátrányát.Aki volt ilyen helyzetben az írna róla?Kisgyerekkel előnyösebb vagy hátrányosabb a falubeli lét.A közeli megyeszékhely kb fél óra busszal.
2014. máj. 10. 16:18
 1/6 anonim ***** válasza:
igen mi éltünk itt ott is,semmi hátránya nagyon szupi a falusi élet,levegő tisztább,csendesebb,nincs annyi veszély...én több gyermekkel élek falun igaz város 5km-re,de nagyon szeretik.Rezsivel is többet tudsz sporolni :)
2014. máj. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kérdés: mi a jó állapot? Mert ha szar az ablak, a tető, akkor beleszakadsz a fűtésszámlába. Milyen a kerítés? Lehet, hogy piti dolognak tűnik, de nagyon fontos és marha drága játék, ha rossz és javítani kell. Mindenképpen nézesd át vakivel, aki ért hozzá (akár ismerős, akár szakember), mert irgalmatlan költségeid lehetnek!

A hátrány: amit eddig leírtam, a fűnyírás, a levelek összeseprése, ezek eltüzelése, hólapátolás, stb.

Ezek mellett: a gyereknek ezerszer jobb, mint egy panelban. Tarthattok kisállatot (meg persze haszonállatot is), lehet medencézni, napozni, van hol fára mászni, homokozni (mindig le kell takarni), ott a friss levegő, lehet zöldséget, gyömölcsöt termeszteni (tudod, hogy mit esztek). A fél óra buszozás meg nem sok.

Mi is falun lakunk, imádjuk.

2014. máj. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem 100x jobb vidéken mint városban, főleg gyerekkel. Biztonságosabb, többen figyelnek rátok, van udvar, ahol játszhat a gyerek, lehet kutyát tartani, ha bármire szükséged van ott vannak a szomszédok (remélhetőleg jófejek lesznek)Amugy érdemes már az elején ismerkedni és barátokat szerezni ha tényleg csak 2-en lesztek..

Faluban (legalábbis nálunk)ha elromlik valami, vagy szükség van még egy tojársa a palacsintához, gond nélkül átugrunk a szomszédba v ismerőshöz.

Hátránya nyilván pl az udvar gondozása, (mondjuk én szeretek füvet nyírni meg kertészkedni)és az, hogy nincs sok szórakozási lehetőség (sportolás,mozi,.. sőt viharban még tv sincs:), és gyakran kell beutazni a városba nagybevásárláskor és a dokihoz sztk-ba.. és ha tényleg kicsi falu, akkor köszönni kell boldog boldogtalannak :)

Most Pesten lakok, de nemsokára megszületik a gyerekünk, ugyh menekülünk vidékre, ahogy csak lehet.. szerintem itt nem lehet gyerekkel élni.

2014. máj. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
sokkal jobban jársz! a gyerek imádni fogja,te pedig művelj egy kis darab földet,ültess pár gyümölcsfát és rengeteget spórolsz vele. ha tartasz még vagy 5-6 tyúkot,akkor a tojásod is megvan. sok sikert! szuper lesz!
2014. máj. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.A ház felújított,szigetelt,volt ablakcsere,és vegyes tüzelésű kazán is van,tehát drága gázfűtésre sem kell költeni.
2014. máj. 10. 22:21
 6/6 anonim ***** válasza:

Én tanyán lakok,bár a város 7 km,nincs messzire,10 perc busszal.

Simán jó,semmivel sem rosszabb a falutól meg a várostól sem(laktam mindkét helyen)Sőt,sok szempontból jobb.

Legalábbis itt,mert sok busz ami nálunk megáll az a környező falukba be sem megy.Ezenkívül a szomszédok 60 méterre és 100 méterre vannak,így nagyobb az élettér.Kertben egy kapavágást nem kell csinálnom,nyíratom traktorral a füvet,ez is jobb,mint faluban,ahol nekem kellett tologatni a fűnyírót.(bár néha azért elkap a hév és egy részét megcsinálom)Posta itt is házhoz jár,közel a köves út,teljesen kényelmes.

Rezsim itt még kevesebb,a falutól is és ugyanúgy megvan mindenem (gáz,víz,villany,mosógép,mosogatógép,tv,net..)


Ha a helyedben lennék,tuti nem aggódnék a falu miatt,simán mennék :-) Az a fél óra busszal nem sok,külvárosból a belvárosba beérni sokszor kb ennyi volt.

2014. máj. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!