Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisbaba mellett mennyire...

Kisbaba mellett mennyire lehet otthon dolgozni?

Figyelt kérdés

Koncentrálást igénylő szellemi munkát végzek otthon, (vagy ha nem, akkor telefonos tárgyalást folytatok).


Ha jövőre megszületik a gyerekünk, lehetséges,hogy nem fogok tudni tőle otthon dolgozni? Hova menjek? Lesz külön gyerekszobája, de panelban lakunk, szomszédos szoba lenne a gyerekszoba.


2013. máj. 22. 18:42
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem semennyire.Én még a napi háztartást is alig tudom vezetni.Főzni sincs sokszor időm.

Neki is külön szobája van,de teljes embert és odafigyelést igényel.

5 hónapos most

2013. máj. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

Ha te vagy az apa és az anya otthon marad a gyerekkel, foglalkozik vele, akkor megoldható, bár síri csendet ne várj, sőt...

Viszont ha te maradnál otthon a kisbabával, akkor (legalábbis én), nem tartom valószínűnek, hogy ilyen típusú munkát el lehet így végezni.

Lehet mellette dolgozni persze, de bármikor szüksége lehet rád, vagy egyszerűen csak sikítozik, próbálgatja a hangját (a lányom 5 hónapos, egy körfűrésszel vetekszik a hangja!), nem mondhatod a csecsemőnek, hogy most maradjon csendben, mert fontos telefonhívást vársz, vagy épp a fejed töröd.

2013. máj. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egyedül leszel vele? Én reklámgrafikusként dolgoztam itthonról baba mellett, az első hónapokban csak projekt jelleggel. Telefonálni szerintem nagyon nem lehet, mert tuti akkor hívnak az ügyfelek, ha végre elaludt, szoptatsz vagy könyékig vagy a peluscserében (tapasztalat:)). Koncentrálni attól függően, mennyire lesz jó alvó. Ha sokszor ébred éjszaka, akkor agyilag elég zokni az ember lánya egész nap. De összességében még így könnyebb ez az időszak, mint amikor elindul pakolni és már kevesebbet alszik napközben...
2013. máj. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha te vagy az, aki otthon marad a gyerekkel, akkor szinte kizárt, hogy rendesen, mondjuk napi 8 órát dolgozz mellette.

Ha te vagy az apa és az anyuka van otthon a gyerekkel, te pedig otthon dolgozol, akkor azzal nem lesz gond. Nálunk is így van. A férjem bezárkózik egy szobába, mi meg a babával a lakás többi részét használjuk.

2013. máj. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4-es válaszoló! Te vagy az emberem, erről van szó: én vagyok a leendő apa, és aggódom,hogy nem tudok dolgozni...


De ezek szerint nálatok megoldódott.. semmi hangszigetelés a férjed dolgozószobájában? Tényleg nem volt semmi változás baba előtt/után?

2013. máj. 23. 00:51
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok.

Volt változás természetesen. A baba előtt én dolgoztam, tehát a férjem egyedül volt itthon. Kicsit mi is izgultunk, gondolkodtunk mindenfélén, pl. irodabérlésen, de annyira sokba kerülne, hogy úgy voltunk vele inkább megpróbáljuk. Nem hangszigelt a szoba, ahol a férjem dolgozik, ráadásul kicsi a lakás, tehát akárhol vagyok a gyerekkel az mindenképpen a "dolgozószoba" mellett van. (Azért tettem zárójelbe, mert igazából a hálószobánkban dolgozik.)

Hazudnék, ha azt mondanám, hogy soha, egyetlen egyszer sem zavarta még meg a gyerek, de nagyon ritkán. Szerencsére nem sírós, nyugodt babánk van. Az első pár hét volt húzósabb, de akkor a férjem is kicsit lazábbra vette a munkát. A szülés környékére érdemes 1-2 hét szabadságot tervezni.

Összességében azt tudom mondani, hogy nem hiszem hogy jobban zavarnánk, mintha egy irodában egy-egy kolléga bemenne megkérdezni valamit, vagy váratlanul csörög a telefon. Ha épp nagyon fontos, határidős munkád van és nagyon nyűgös a baba, akkor el tudja vinni majd a feleséged egy nagy sétára. Úgyis minden nap kell a babával levegőzni.

Szerintünk sokkal több előnye, mint hátránya van ennek. Így a férjem is sokat van a gyerekkel. Reggel is együtt tudunk tölteni 1-2 órát, mert nem megy el az idő a munkába járással. Amikor tart egy kis szünetet mindig kijön hozzánk. Segít nekem levinni a babakocsit, ha megyünk sétálni, ennyi időre mindig tud szünetet tartani. Közösen ebédelünk minden nap. Semmiről nem marad le a baba életében. Mindenből látta az elsőt. Amikor átfordult, amikor elkezdett kúszni, mászni. Amikor először mondta, hogy apa. Inkább azt nehéz neki megállni, hogy ne jöjjön ki babázni munka helyett.

2013. máj. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is otthon (is) dolgozom, mint az apa, de van külön szobám. Ajtaját ritkán csukom, sőt a közelebbi kollégákkal/ügyfelekkel akár a gyerek mellett is beszélek. Amíg kisebb volt, addig az utazó ágy eleve nálam volt fölállítva, hogy tudjak figyelni rá. Nem kell akkora horrorra számítani, simán tudsz majd dolgozni mellette.
2013. jún. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hova menjek? - kérdezed

Erre vársz választ?

2013. jún. 6. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nagyban függ a leendő kisbaba természetétől. Azért vannak eszik/alszik babák, bár ez a ritkább.Mostanság sajna a hasfájás a sláger!:/
2013. jún. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!